Na rynku fiskalnym jest już dostępna nowa wersja drukarki rejestrującej marki Posnet. Pod względem designu model Thermal XL 2 praktycznie nie różni się od swojego poprzednika (tego bez 2 w nazwie). W nowym urządzeniu polskiego producenta pojawiło się jednak kilka dodatkowych rozwiązań technicznych.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL od kilku lat była obecna w ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży. Model ten powszechnie uznawano za udane połączenie wysokich parametrów technicznych, przydatnych funkcji oraz ciekawego wzornictwa. W przypadku Posnet Thermal XL 2 zachowano wspomniane cechy, dodając jednak kilka kosmetycznych zmian. I niewykluczone, że dzięki tym modyfikacjom po drukarkę rejestrującą polskiego producenta sięgnie szersze grono przedsiębiorców.

Co się zmieniło w urządzeniu od Posnet?

W drukarce Thermal XL 2 pojawiły się 4 istotne rozwiązanie techniczne. Po pierwsze, urządzenie umożliwia teraz wystawianie dokumentów na rolce papieru termicznego o maksymalnej szerokości 80 mm. Co ciekawe, dzięki temu model od Posnet pozwala m.in. na obsługę dłuższych nazw produktów bądź usług – nawet do 56 znaków. Po drugie, w Thermal XL 2 zastosowano duże wyświetlacze LCD, które oferują emitowanie komunikatów w 4 liniach (do 20 znaków w każdej). To z kolei przekłada się na lepsze informowanie o przebiegu sprzedaży – zarówno kasjera, jak i klienta. Po trzecie, ta drukarka fiskalna może pracować nie tylko w poziomie, ale także w pionie. I z pewnością zwiększa to możliwości dostosowania urządzenia do konkretnego stanowiska pracy. I wreszcie po czwarte, Thermal XL 2 wyposażono w funkcję formatowania czcionek. Nietrudno zgadnąć, że takie rozwiązanie zapewnia dopasowanie wyglądu wydruków do bieżących potrzeb.

Dotychczasowe rozwiązania w Thermal XL

Przez wiele ostatnich lat drukarka Thermal XL cieszyła się sporym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. Podatnicy chętnie sięgali po ten model głównie ze względu na jego wysokie parametry oraz szeroką funkcjonalność. Wystarczy wspomnieć, że w drukarce fiskalnej Posnet znalazł się wydajny mechanizm termiczny oraz moduł elektronicznej kopii paragonów. Urządzenie mogło się również pochwalić obsługą rozbudowanej bazy towarowej – nawet do 250 000 pozycji PLU – oraz płynną współpracą z różnymi komputerami i programami do zarządzania handlem. Ponadto, Posnet Thermal XL występowała w 4 wariantach konstrukcyjnych: z ekranem standardowym, wolnostojącym, podwieszanym lub wbudowanym. Podatnicy mogli więc bez problemu dopasować ten model do stanowisk pracy w swoich placówkach handlowych bądź usługowych. Natomiast w przypadku Thermal XL 2, czyli nowej wersji drukarki fiskalnej, zachowano dotychczasowe zalety popularnego urządzenia.