Jedną z ciekawszych cech dzisiejszych urządzeń fiskalnych jest duża wariantywność. Wiele modeli, które są dostępne na rynku, oferuje wybór konkretnych wersji technologicznych, konstrukcyjnych czy kolorystycznych. Podobnie jest w przypadku nowej drukarki rejestrującej marki Emar. A możliwość dostosowania Tempo Pro do potrzeb firmy to nie jedyna zaleta tego modelu.

Do niedawna na rynku dostępna była drukarka Tempo 3. Teraz jednak doszło do istotnej zmiany w ofercie polskiego producenta technologii sprzedaży. Nowe urządzenie, o nazwie Tempo Pro, pod względem designu przypomina nawet nieco swojego poprzednika. Znajdziemy w nim jednak sporo dodatkowych rozwiązań, m.in. opcjonalne interfejsy komunikacyjne: Wi-Fi lub Bluetooth. Co jeszcze ma do zaoferowania drukarka fiskalna od Emar?

Jakie wersje są do wyboru?

Pod względem liczby dostępnych wariantów model Tempo Pro wyróżnia się na tle innych drukarek rejestrujących. Urządzenie dostarczane na rynek przez Emar można w pełni dostosować do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej. Po pierwsze, Tempo Pro występuje w wersji z jednym lub z dwoma wyświetlaczami. Po drugie, urządzenie można zamówić w wybranym wariancie kolorystycznym: ciemnym lub jasnym. Po trzecie, drukarka marki Emar może posiadać jeden z 2 mechanizmów termicznych – drukujący na rolkach o szerokości 57 albo 80 mm. I wreszcie po czwarte, jak już wspomnieliśmy wcześniej, ten model da się wyposażyć w dodatkowy interfejs komunikacyjny: moduł Bluetooth lub Wi-Fi (do bezprzewodowej wymiany danych z innych urządzeniami).

Dodatkowe zabezpieczenie kopii elektronicznej

Emar Tempo Pro to oczywiście drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonów. Urządzenie automatycznie archiwizuje ważne dane firmowe na karcie pamięci microSD. To z kolei wpływa zarówno na wygodę codziennej pracy, jak i mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych. Jak każda drukarka z kopią elektroniczną, Tempo Pro jednorazowo wykorzystuje tylko 1 rolkę papieru termicznego. Atutem takiego rozwiązania jest również opcja dodatkowego zabezpieczenia danych. Zazwyczaj przy elektronicznej kopii paragonów wspomina się o tym, że użytkownik może wykonać backup dokumentacji na innym nośniku lub zapisać je na dysku twardym komputera. W przypadku modelu Tempo Pro druga z wspomnianych opcji jest znacznie ułatwiona. Wszystko za sprawą oprogramowania EmarKopia. Po jego zastosowaniu i podłączeniu drukarki do komputera, backup elektronicznej kopii paragonów będzie wykonywany automatycznie.

Drukarka do systemu sprzedaży

Tak naprawdę każda drukarka fiskalna musi funkcjonować w jakimś systemie sprzedaży. Działanie takiego urządzenia nie jest możliwe bez połączenia z komputerem oraz oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą. Dlatego warto zaznaczyć, że Tempo Pro już w standardzie posiada powszechnie stosowane interfejsy komunikacyjne: RS-232, USB, Ethernet oraz złącze szuflady na pieniądze. W rezultacie, drukarka od Emar zapewnia płynną współpracę z większością komputerów stacjonarnych, terminali POS, laptopów czy nawet tabletów. Ponadto, zaletą urządzenia jest kompatybilność z popularnymi programami sprzedażowymi. Można więc z pełną odpowiedzialnością napisać, że Tempo Pro to idealne rozwiązanie dla wielu rozwiązań systemowych dla firm.