Kolektory danych z ekranem dotykowym od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Takie urządzenia w zakresie obsługi do złudzenia przypominają współczesne smartfony i równocześnie gwarantują szybkie oraz skuteczne zarządzanie obiegiem informacji w firmie. A jedną z ciekawszych propozycji w tym segmencie – także ze względu na duży panel dotykowy – jest kolektor danych Unitech PA768.

Obszar roboczy o przekątnej 6,3” i rozdzielczości Full HD+

Wielkość panelu dotykowego bardzo często przekłada się na komfort obsługi zainstalowanych aplikacji. Tak jest nie tylko w przypadku współczesnych smartfonów czy tabletów, ale także kolektorów danych. A terminal przenośny Unitech PA768 potwierdza to na każdym kroku. Wspomniane urządzenie auto id zostało wyposażone w ekran o przekątnej 6,3” i proporcjach 20:9, który działa w wysokiej rozdzielczości Full HD+ (2340 x 1080 pikseli). Co więcej, wspomniany panel wykonano w technologii pojemnościowej oraz pokryto dodatkową warstwą ochronną Gorilla Glass. Dzięki temu gwarantuje on zarówno intuicyjną obsługę kolektora (m.in. praktyczne rozwiązanie typu multi-touch), jak i zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania.

 

Wydajna konfiguracja w połączeniu z systemem Android

Duży obszar roboczy to nie jedyna zaleta kolektora danych Unitech PA768. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że mowa o urządzeniu przygotowanym do obsługi nawet najbardziej wymagających aplikacji. W modelu PA768 zastosowano m.in. ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon™ 6490 o taktowaniu do 2,7 GHz. Co więcej, terminal mobilny marki Unitech posiada 6 GB pamięci RAM oraz 64 pamięci Flash (z opcją rozbudowania przy użyciu karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB). Mowa więc o naprawdę wydajnej konfiguracji, która spełni oczekiwania większości współczesnych biznesów. A dodatkowym atutem kolektora PA768 jest doskonale znany system operacyjny Android (z certyfikatami AER i GMS). Wspomniana platforma programowa zapewnia nie tylko stabilne działanie urządzenia od Unitech, ale także dostęp do szerokiego wyboru przydatnych aplikacji na urządzenia przenośne.

 

Unitech PA768 odczytuje dane, wykonuje zdjęcia i nagrywa filmy

W przypadku kolektora Unitech PA768 trudno nie wspomnieć też o funkcjonalności związanej z rejestrowaniem danych. Tym bardziej, że można ją z łatwością dopasować do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. W jaki sposób? W przypadku tego modelu od Unitech dostępne są dwa warianty silnika skanującego – N6703 lub N6803FR (FlexRange). Pierwszy to moduł standardowy, który zapewnia precyzyjne rejestrowanie kodów kreskowych 1D i 2D. Natomiast drugi, poza szerokim zakresem obsługiwanych symboli, gwarantuje również m.in. większy zasięg skanowania. Ponadto, w kolektorze danych Unitech PA768 zastosowano dwa aparaty fotograficzne – przedni (o rozdzielczości 5 MP) oraz tylny (o rozdzielczości 16 MP, z autofocusem i lampą błyskową). Dzięki nim urządzenie oferuje też wykonywanie wysokiej jakości zdjęć, nagrywanie filmów czy nawet prowadzenie rozmów wideo.

 

Komunikacyjne również niczego mu nie brakuje

Funkcjonalność i wydajność kolektora danych nie będzie miała aż tak dużego znaczenia, jeśli urządzenie nie zapewni płynnej współpracy z resztą rozwiązania systemowego dla firmy. Dlatego warto zaznaczyć, że Unitech PA768 obsługuje wszystkie niezbędne standardy komunikacyjne. Urządzenie posiada nie tylko port USB-C, ale także interfejsy umożliwiające bezprzewodową transmisję danych: Bluetooth, NFC, Wi-Fi. Natomiast opcjonalnie kolektor PA768 da się zamówić w wariancie z łącznością komórkową (GSM). W jakich okolicznościach znajdzie zastosowanie terminal mobilny we wspomnianej konfiguracji? Przede wszystkim przy wykonywaniu obowiązków poza siedzibą przedsiębiorstwa. Łączność przez GSM zagwarantuje bowiem wtedy współpracę z firmowym systemem, m.in. przesyłanie danych z odczytanych kodów kreskowych. A dodatkowym atutem, także w kontekście pracy mobilnej, jest fakt, że Unitech PA768 posiada wydajny akumulator litowo-jonowy o pojemności 5 100 mAh.

Kolektor danych Unitech PA768

A jak Unitech PA768 wypada pod względem jakości wykonania?

To zagadnienie okazuje się bardzo istotne zwłaszcza przy zastosowaniu kolektora w bardziej wymagających środowiskach pracy, np. przy produkcji lub w logistyce. Unitech PA768 odznacza się bowiem nie tylko eleganckim wzornictwem i stosunkowo niedużymi wymiarami, ale także solidnym wykonaniem z dbałością o detale. Wystarczy wspomnieć, że to urządzenie auto id jest odporne na wielokrotne upadki z wysokości 1,5 metra. A w konfiguracji z ochronnym bumperem – nawet z 1,8 metra! Co więcej, model PA768 spełnia normę szczelności IP-67, zapewniając tym samym wysoką niewrażliwość na szkodliwe działanie pyłu, wilgoci czy kurzu. Natomiast szeroki zakres temperatur, w jakich może funkcjonować ten kolektor danych od Unitech, wynosi od minus 20 do plus 50 stopni Celsjusza.