Oprogramowanie sprzedażowe to ogólne pojęcie, które odnosi się do programów wykorzystywanych w biznesie. Współcześnie jednak wiele działalności wymaga wdrożenia specjalistycznych rozwiązań informatycznych. Dobrym przykładem jest tutaj oprogramowanie Merco SK, które znajduje zastosowanie w branży HoReCa. Co konkretnie oferują programy izzyRest oraz izzyHotel.

 

Najważniejsze potrzeby działalności z branży HoReCa

Prowadzenie działalności z branży HoReCa może wiązać się zarówno ze świadczeniem usług w zakresie wyżywienia (wraz z dostawą), jak i zakwaterowania (np. w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, hostelach). Oprogramowanie wykorzystywane w tego typu firmie powinno więc zapewniać sprawną obsługę gości. Co więcej, z punktu widzenia właściciela lub menadżera zawsze kluczowe będzie zarządzanie personelem, nadzorowanie zaplecza hotelu bądź lokalu gastronomicznego oraz podejmowanie ważnych decyzji biznesowych, które są poparte „twardymi” danymi. Wszystkie te potrzeby zostały uwzględnione przy tworzeniu oprogramowania izzyRest oraz izzyHotel. I co najważniejsze, programy od Merco SK można wdrożyć zarówno oddzielnie (jeśli np. przedsiębiorca prowadzi tylko hotel lub wyłącznie gastronomię), jak i w ramach kompleksowej integracji. A każdy ze wspomnianych programów jest też dostępny w różnych konfiguracjach.

 

izzyRest – oprogramowanie dla gastronomii

Niewątpliwym atutem programu Merco SK izzyRest jest to, że da się go dostosować do potrzeb różnego rodzaju działalności gastronomicznych, m.in. restauracji, kawiarni, pubów, lodziarni, punktów bistro, lokali typu fast food czy nawet mobilnych food trucków. Przedsiębiorca wdrażający wspomniane oprogramowanie może bowiem zdecydować się na konkretne rozwiązania w zakresie funkcjonalności, wybraną liczbę stanowisk pracy (licencji), integrację z zewnętrznymi portalami (np. pyszne.pl) czy moduły rozszerzeń, m.in. KDS (Kitchen Display System) albo obsługę zamówień z dostawą do klienta. Innymi słowy, pod różnymi względami dopasować program izzyRest do potrzeb swojej firmy.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że oprogramowanie od Merco SK już w podstawowej konfiguracji wyróżnia się dużymi możliwościami. Obejmują one m.in. sprawne zarządzanie rezerwacjami, zamówieniami, rozliczeniami i płatnościami, a także elastyczne konfigurowanie asortymentu, skuteczne kontrolowanie stanów magazynowych, generowanie różnego typu raportów i analiz, tworzenie grafików pracowniczych i definiowanie uprawnień użytkowników. Co więcej, przy zastosowaniu izzyRest da się uruchomić program lojalnościowy dla klientów oraz ustawić różnego typu rabaty czy promocje czasowe. A to nadal nie wszystkie zalety tego rozwiązania…

Warto wspomnieć, że oprogramowanie od Merco SK jest zgodne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi – Windows oraz Android. W związku z tym, można z niego korzystać na różnych urządzeniach, np. komputerach POS i tabletach kelnerskich. Ponadto, z poziomu izzyRest da się zarządzać funkcjami pozostałych elementów systemu dla gastronomii, m.in. kasą lub drukarką fiskalną, terminalem płatniczym oraz drukarką zamówień kuchennych.

 

izzyHotel – program dla obiektów hotelowych

W ofercie Merco SK dostępne jest również oprogramowania służące do zarządzania obiektem hotelowym. Program izzyHotel, bo o nim mowa, to niezwykle rozbudowane narzędzie, z którego mogą korzystać zarówno właściciel czy menadżer działalności, jak i wybrani pracownicy. Podobnie jak w przypadku izzyRest, tutaj także da się zdefiniować m.in. uprawnienia poszczególnych użytkowników. I co najważniejsze, izzyHotel gwarantuje szybkie wprowadzanie rezerwacji i wygodne zarządzanie kalendarzem, elastyczne modyfikowanie cen pokoi lub domków (np. w zależności od sezonu), akceptowanie różnych form płatności, wystawianie wszystkich niezbędnych dokumentów (np. faktur zaliczkowych), nadzorowanie stanów magazynowych i wykorzystywanych zasobów, generowanie szczegółowych raportów i analiz oraz zaprogramowanie dodatkowych atrakcji dla gości (np. wynajmu rowerów i kajaków).

Ponadto, zaletą izzyHotel jest opcja dopasowania oprogramowania do wielkości hotelu czy pensjonatu, a także możliwość wdrożenia dodatkowych modułów. W pierwszym przypadku przedsiębiorca ma do dyspozycji kilka konfiguracji, które różnią się m.in. maksymalną liczbą wynajmowanych pokoi. Z kolei w drugim, do wyboru są rozszerzenia standardowej funkcjonalności, np. moduł SPA albo przeznaczony do zarządzania salami konferencyjnymi. Merco SK izzyHotel można również zintegrować z zewnętrznymi rozwiązaniami, np. portalami pośredniczącymi w wynajmie pokoi, systemem zamków elektronicznych oraz telewizją hotelową.

 

Biorąc to wszystko pod uwagę, można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że trudno o równie rozbudowane i jednocześnie przyjazne w obsłudze oprogramowanie dla firm z branży HoReCa. Rozwiązania od Merco SK, czyli programy izzyRest oraz izzyHotel, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.