Granice między niektórymi urządzeniami elektronicznymi zacierają się coraz bardziej. Dotyczy to również technologii, które są wykorzystywane w handlu i usługach. Ich producenci chętnie czerpią inspirację z innych sektorów IT, m.in. od twórców urządzeń mobilnych: smartfonów oraz tabletów. Nie jest to jednak bezrozumne „pożyczanie” modnych rozwiązań, a raczej ich kreatywne rozwijanie i dostosowywanie do potrzeb użytkowników. Co doskonale widać na przykładzie kolektora RS50.

Cipherlab można z pewnością uznać za jednego z bardziej znanych producentów technologii auto id. Obecnie popularnością cieszą się różne urządzenia tej marki, m.in. czytniki kodów kreskowych oraz terminale mobilne. A dziś chcielibyśmy zaprezentować jeden z wydajniejszych kolektorów tego producenta, czyli model RS50. Jak sprawdza się przy pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych, m.in. z kodów kreskowych 1D oraz 2D? I dlaczego poradzi sobie nawet podczas intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach pracy?

Wydajne podzespoły do płynnej pracy

W kolektorze danych Cipherlab RS50 znajdziemy wysokiej klasy podzespoły, które zapewniają bardzo płynną pracę tego urządzenia. W szczególności chodzi tu o mocny procesor Octa-core Cortex A53, 2.0 GHz oraz aż 2 GB pamięci RAM. To głównie one gwarantują szybkie przetwarzanie zgromadzonych informacji. Ten model posiada też 16 GB pamięci wewnętrznej (Flash) oraz obsługuje karty microSD o pojemności do 32 GB, co pozwala na przechowywanie jeszcze większej ilości danych. Jak widać, pod względem wydajności podzespołów, RS50 nie odbiega daleko od tego, co oferują dzisiejsze smartfony. Ponadto, w tym kolektorze danych zastosowano popularny system operacyjny Android. Dzięki temu użytkownicy zyskują dostęp do mnóstwa aplikacji na urządzenia mobilne, m.in. oprogramowania dla biznesu.

Panel dotykowy z funkcją multi-touch

Cipherlab RS50 jest przykładem kolektora danych, który jest obsługiwany przy użyciu obszernego, kolorowego panelu dotykowego. W tym przypadku zastosowano ekran LCD o wielkości 4,7”, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że RS50 zapewnia nie tylko przyjazne wykonywanie obowiązków, ale też dostęp do atrakcyjnych dla oka treści. Ponadto, panel dotykowy tego urządzenia posiada funkcję multi-touch (reakcja na kilka punktów dotyku równocześnie) oraz może być obsługiwany w rękawiczkach czy za pomocą rysika. Pomyślano tu więc o różnych rozwiązaniach, które przekładają się zarówno na komfort pracy, jak i wizerunek firmy. Trzeba bowiem podkreślić, że Cipherlab RS50 może stać się wizytówką przedsiębiorstwa.

Poręczna i „pancerna” obudowa

Zdjęcia tego kolektora danych nie kłamią… Model RS50 jest naprawdę kompaktowym terminalem przenośnym. Jego gabaryty wynoszą zaledwie 162 x 80 x 26 mm (długość, szerokość, głębokość). A jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że waga tego urządzenia to zaledwie 330 g, otrzymamy jeden z najmniejszych i najlżejszych kolektorów danych na rynku. Wszystko to, w połączeniu z opisaną wcześniej funkcjonalnością oraz wydajnością, robi wrażenie. Na tym zresztą nie koniec… Na początku wspomnieliśmy, że Cipherlab RS50 poradzi sobie nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Wynika to z faktu, że kolektor danych może się pochwalić „pancerną” wręcz obudową. Model RS50 jest odporny na wielokrotne upadki z wysokości 1,8 m oraz posiada wskaźnik szczelności IP-67. Co za tym idzie, urządzenie znajdzie zastosowanie nie tylko w firmach logistycznych, hurtowniach czy magazynach, ale także w zakładach przemysłowych.