Urządzenie przenośne dla firm kojarzą się m.in. z kolektorami danych, skanerami bezprzewodowymi, terminalami płatniczymi czy małymi kasami fiskalnymi. To jednak nie wszystkie rozwiązania, które sprawdzają się w biznesie. Współcześnie coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się tablety. Przy poszukiwaniu takich urządzeń warto jednak pamiętać, że na rynku są dostępne modele przystosowane do pracy w różnego typu działalnościach. Czymś takim charakteryzują się tablety Zebra.

Urządzenia dostępne w wielu różnych konfiguracjach

Jednym z podstawowych atutów urządzeń marki Zebra jest fakt, że są one dostępne w wielu różnych konfiguracjach. Tablety od tego producenta, np. ET51 oraz ET56, występują przede wszystkim w wariantach z ekranem dotykowym o przekątnej 8,4” lub 10,1”. Innymi słowy, mamy tutaj do czynienia z modelami mniej lub bardziej mobilnymi, przystosowanymi do wykonywania różnego rodzaju obowiązków. Co więcej, wspomniane urządzenia są oferowane w wersjach z systemem operacyjnym Windows 10 IoT Enterprise lub Android 11 (z opcją aktualizacji do Android 14), dzięki czemu można je z łatwością dostosować do środowiska informatycznego, które jest wykorzystywane w danej firmie.

Tablety marki Zebra da się również „spersonalizować” pod względem oferowanej przez nie wydajności. Dotyczy to zarówno rodzaju wykorzystywanego procesora – Intel Atom E3940 1,6 GHz (wersja Windows) lub Qualcomm SnapdragonTM 660 2,2 GHz (wersja Android) – jak i pamięci Flash (32/64/128 GB) oraz RAM (4/8 GB). A to nadal nie koniec udogodnień… Modele ET51 i ET56 od Zebra występują nawet w wariantach ze zintegrowanym skanerem kodów kreskowych, co w jeszcze większym stopniu rozbudowuje ich funkcjonalność.

Tablety Zebra w rozwiązaniach systemowych dla firm

Kolejną zaletą tabletów marki Zebra jest bez wątpienia fakt, że oferują one różne sposoby współpracy z resztą rozwiązania systemowego dla firmy. Modele ET51 i ET56 posiadają nie tylko popularne złącze komunikacyjne USB-C, ale także moduły zapewniające bezprzewodową transmisję danych: Wi-Fi, Bluetooth oraz NFC. Dzięki temu omawiane tablety odnajdują się doskonale przy współpracy z innymi urządzeniami w firmie, np. z czytnikiem kodów kreskowych lub drukarką etykiet (również marki Zebra). Ponadto, w przypadku modelu ET56 do dyspozycji użytkownika jest dodatkowo łączność GSM (po zastosowaniu karty SIM z transferem danych). Ten tablet Zebra sprawdzi się więc doskonale także poza siedzibą przedsiębiorstwa, przy mobilnym wykonywaniu obowiązków.

Zebra ET56 - 10 cali, Android

Nowoczesne wzornictwo w połączeniu z wytrzymałą konstrukcją

Tym, co sprawia, że tablety Zebra ET51 oraz Zebra ET56 można uznać za doskonale przygotowane do pracy w biznesie, jest również wysoka jakość wykonania. Wspomniane urządzenia charakteryzują się bowiem zarówno nowoczesnym wzornictwem, jak i zwiększoną wytrzymałością na intensywną eksploatację. W praktyce, modele ET51 i ET56 spełniają normę szczelności IP-65, są odporne na wielokrotne upadki z wysokości 1 metra (lub nawet 1,8 w przypadku zastosowania specjalnej oprawy ochronnej) oraz gwarantują działanie w temperaturze od minus 20 do plus 50 stopni Celsjusza. Innymi słowy, tablety marki Zebra są gotowe do pracy w trudniejszych warunkach, a więc nie tylko w placówkach handlowych bądź usługowych, ale także w zakładach produkcyjnych, halach magazynowych, hurtowniach czy działalnościach zajmujących się logistyką.