Oprogramowanie dla firmy – przykłady różnych programów sprzedażowych

Oprogramowanie dla firmy

W dzisiejszych czasach szeroki wybór rozwiązań dla biznesu obejmuje nie tylko różnego typu urządzenia elektroniczne, ale także oprogramowanie sprzedażowe. W rezultacie, przedsiębiorca może z łatwością sięgnąć po narzędzia informatyczne, które będą dostosowane do profilu jego działalności gospodarczej. A jakie konkretnie rodzaje programów sprzedażowych są dostępne na rynku?

Wdrożenie odpowiedniego programu dla biznesu to coraz częściej konieczność przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Oprogramowanie służące do zarządzania sprzedażą to też zresztą jedynie „fragment” oferty, jaka jest dostępna u producentów i dystrybutorów takich rozwiązań informatycznych. Faktem jednak jest, że to właśnie takie programy dla firm cieszą się współcześnie bardzo dużym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. A dotyczy to zarówno aplikacji przeznaczonych do pracy w placówkach stacjonarnych, jak i narzędzi służących do prowadzenia sprzedaży online.

Oprogramowanie do sklepu – Asseco Wapro Mag 365

Pierwszym typem oprogramowania sprzedażowego, na którym chcielibyśmy się dziś skupić, jest „typowy” program do sklepu stacjonarnego – zarówno spożywczego, jak i np. odzieżowego, z elektroniką, rowerowego lub z częściami samochodowymi. A dobrym przykładem takiego rozwiązania informatycznego jest Asseco Wapro Mag 365. Co konkretnie oferuje wspomniane oprogramowanie?

Program do sklepu - Asseco Wapro Mag 365

Już na wstępie warto podkreślić, że program Wapro Mag 365 występuje w 4 różnych konfiguracjach – Start, Biznes, Prestiż i Prestiż Plus. Dostępne wersje różnią się przede wszystkim funkcjonalnością oraz, jak nietrudno zgadnąć, ceną. Dzięki temu przedsiębiorca może np. zdecydować się na niższą konfigurację i nie dopłacać za rozwiązania, których nie potrzebuje. Albo odwrotnie – sięgnąć po najwyższą wersję Asseco Wapro Mag 365, spełniającą wszystkie oczekiwania jego biznesu. W przypadku tego programu sprzedażowego warto też podkreślić, że jest on zgodny z różnymi urządzeniami dla firm. Co więcej, oprogramowanie Asseco zapewnia m.in. wszechstronne zarządzanie asortymentem, kontrolowanie stanów magazynowych, obsługę wielu typów dokumentów handlowych, rozliczanie pracowników oraz stworzenie systemu lojalnościowego dla klientów.

Oprogramowanie do gastronomii – POSbistro

Kolejnym typem programu sprzedażowego, o którym warto wspomnieć, jest oprogramowanie do gastronomii. I w tym przypadku mamy już do czynienia z bardziej wyspecjalizowanym rozwiązaniem informatycznym. Jest ono bowiem pod różnymi względami dostosowane do specyfiki obsługi klientów w restauracji, barze czy pubie. A jednym z najciekawszych programów do gastronomii jest narzędzie o nazwie POSbistro.

 

Program do gastronomii - POSbistro

 

W przypadku wspomnianego oprogramowania warto zaznaczyć dwie kwestie. Po pierwsze, jest to aplikacja przystosowana do obsługi przy pomocy urządzeń mobilnych z systemem Android – smartfonów i tabletów. Po drugie, POSbistro użytkuje się w trybie abonamentowych, a więc przy miesięcznych opłatach, które są zależne od taryfy wybranej przez przedsiębiorcę. Do wyboru mamy tutaj konkretnie 3 opcje – Standard, Delivery oraz Enterprise – różniące się nie tylko ceną, ale także dostępną funkcjonalnością. Ogólnie warto jednak podkreślić, że POSbistro zapewnia szczegółowe zdefiniowanie asortymentu, elastyczne zarządzanie menu, sprawne realizowanie zamówień (na miejscu i w dostawie), odwzorowanie układu stolików w lokalu, dzielenie i łączenie rachunków, prowadzenie systemu lojalnościowego dla klientów oraz kontrolowanie zaplecza kuchennego (wraz z nadzorowaniem stanów magazynowych). Co więcej, to oprogramowanie jest zgodne z różnymi drukarkami fiskalnymi oraz urządzeniami peryferyjnymi (wagami, czytnikami, terminalami płatniczymi).

Oprogramowanie do prowadzenia handlu online – Shoper

Ostatnim oprogramowaniem sprzedażowym, o którym chcielibyśmy dziś wspomnieć, jest narzędzie przeznaczone do zarządzania handlem w sklepie internetowym. Podobnie jak w przypadku programu do gastronomii, tutaj również mamy do czynienia z rozwiązaniem dostosowanym do specyficznego sposobu obsługi klientów. Doskonale obrazuje to jedno z najpopularniejszych narzędzi tego typu na polskim rynku, czyli oprogramowanie Shoper.

Program do sklepu internetowego - Shoper

Wspomniany program sprzedażowy ma również ważną cechę wspólną z omówionymi wcześniej rozwiązaniami. W cenniku sklepu internetowego Shoper znajdziemy bowiem 4 różne warianty oprogramowania – Złoty, Platynowy, Diamentowy i Premium – co pozwala na dostosowanie funkcjonalności całego narzędzia do potrzeb konkretnej firmy. A w zależności od wybranej konfiguracji, do dyspozycji użytkownika będzie nie tylko rozbudowany panel sprzedawcy (z opcją wszechstronnego zarządzania całym e-commerce), ale także np. obsługa wielu różnych magazynów  oraz gwarancja pomocy działu technicznego 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu (w najwyższej wersji). Co więcej, w każdym planie abonamentowym da się m.in. samodzielnie stworzyć szablon sklepu internetowego, opisać szczegółowo produkty i kategorie, ustawiać różne promocje i rabaty, zaplanować firmowy newsletter czy udostępnić klientom popularne formy płatności online. Dużym atutem oprogramowania Shoper jest również dostęp do wielu przydatnych poradników (zarówno w formie artykułów, jak i filmów). Dzięki temu użytkownik może dużo szybciej i przede wszystkim we własnym zakresie opanować najważniejsze funkcje tego programu do sklepu internetowego.

Rekomendowane artykuły