Na początku kwietnia w ofercie Posnet (oraz u dystrybutorów tego producenta) pojawił się kasoterminal Pospay 2 Online, na którym jest zainstalowane oprogramowanie od iPOS. To dodatkowa wersja popularnego urządzenia all-in-one, wyróżniająca się rozbudowanymi możliwościami sprzedażowymi. A co konkretnie zyskają przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na wdrożenie Posnet Pospay 2 Online w takiej konfiguracji?

Czym ogólnie cechuje się to urządzenie all-in-one?

Posnet Pospay 2 Online to urządzenie all-in-one, czyli takie, w ramach którego przedsiębiorca otrzymuje różne rozwiązania sprzedażowe. I kluczem jest tutaj fakt, że wszystkie elementy są „zamknięte” w jednej obudowie. W przypadku modelu Pospay 2 Online mowa konkretnie o połączeniu urządzenia fiskalnego (drukarki rejestrującej), terminala do kart płatniczych (Pax A50) oraz oprogramowania sprzedażowego. A dodatkowo warto podkreślić, że cechą charakterystyczną omawianego kasoterminala są jego kompaktowe gabaryty. W związku z tym, urządzenie marki Posnet będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla różnego rodzaju punktów handlowych lub usługowych, jak i działalności mobilnych.

Ponadto, Pospay 2 Online zapewnia m.in. przekazywanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas, wystawianie wszystkich niezbędnych dokumentów (paragonów i raportów fiskalnych, potwierdzeń płatności bezgotówkowych itd.), obsługę za pomocą 4,5-calowego ekranu dotykowego oraz długie działanie na zasilaniu akumulatorowym. Atutem tego kasoterminala jest także wybór trybu pracy – kasowego (4 000 PLU, działanie samodzielne) lub drukarkowego (100 000 PLU, działanie przy współpracy z zewnętrznym oprogramowaniem sprzedażowym).

Biorąc to wszystko pod uwagę, Posnet Pospay 2 Online można z pełną odpowiedzialnością uznać za nowoczesną i niezwykle wszechstronną technologię sprzedaży typu all-in-one. A tak się składa, że w kwietniu 2024 roku wspomniana „wszechstronność” wzrosła jeszcze bardziej…

 

Wybór oprogramowania w Posnet Pospay 2 Online

Od niedawna na polskim rynku technologii sprzedaży dostępny jest kasoterminal Posnet Pospay 2 Online w konfiguracji z oprogramowaniem od iPOS. Ta wersja urządzenia (a w zasadzie całego rozwiązania) cechuje się dodatkowymi możliwościami. Warto wspomnieć chociażby o tym, że jej użytkownik zyskuje dostęp do platformy internetowej iPOS Web, czyli rozbudowanego narzędzia, które umożliwia skuteczne zarządzanie różnymi obszarami przedsiębiorstwa, np. oferowanymi produktami lub usługami, uprawnieniami pracowników, gospodarką magazynową, obsługiwanymi metodami płatności czy nawet tworzeniem zestawów i promocji.

W tym przypadku istotne jest również to, że możliwości omawianego oprogramowania należy dopasować do potrzeb danej działalności. Rozwiązania od iPOS są bowiem dostępne w czterech planach abonamentowych – Standard, Premium, Pro lub Max. Wspomniane taryfy różnią się nie tylko miesięcznym kosztem, ale także oferowaną funkcjonalnością oraz wybranymi parametrami.

A co w sytuacji, gdy ktoś woli korzystać ze „standardowego” oprogramowania, które od momentu premiery było instalowane na Pospay 2 Online? Urządzenie z aplikacją POS-UP, bo o tym modelu mowa, nadal jest dostępne u dystrybutorów współpracujących z tym producentów. Warto więc dodać, że taki kasoterminal od Posnet również zapewni pełnoprawne rejestrowanie obrotu, zarządzanie asortymentem czy wystawianie różnorodnych dokumentów. I jeszcze raz podkreślić dużą wszechstronność i uniwersalność całego rozwiązania sprzedażowo-płatniczego od Posnet.