W połowie czerwca 2023 roku w ofercie Posnet, czyli jednego z czołowych producentów technologii sprzedaży, pojawił się nowy kasoterminal – model Pospay 2 Online. To kolejne urządzenie polskiej marki, które łączy w sobie funkcjonalność fiskalną oraz płatniczą. Czym jeszcze wyróżnia się kasoterminal Posnet Pospay 2 Online?

Nowa odsłona doskonale znanego kasoterminala

Na wstępie warto przypomnieć, że od kilku lat na rynku jest już dostępny kasoterminal Posnet Pospay Online. Co więcej, urządzenie cieszy się sporym zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy potrzebują zarówno technologii fiskalnej, jak i płatniczej. Natomiast model Pospay 2 Online, od niedawna dostępny w ofercie polskiego producenta, to nowa odsłona doskonale znanego kasoterminala. A czym konkretnie różni się od swojego poprzednika? Istotne są w szczególności dwie „nowości”.

Po pierwsze, w Posnet Pospay 2 Online zastosowano inny terminal do kart płatniczych. Pax A50, bo o tym urządzeniu mowa, stanowi centralny punkt całego rozwiązania technologicznego. Jego głównym atutem jest kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 4,5” oraz wydajne podzespoły. Po drugie, model Pospay 2 Online został wyposażony nie tylko w system operacyjny Android, ale także w przejrzystą, wszechstronną i przyjazną w obsłudze aplikację sprzedażową POS-UP.

Posnet Pospay 2 Online i funkcjonalność fiskalna, w tym tryb kasowy lub drukarkowy

Biorąc pod uwagę funkcjonalność fiskalną Posnet Pospay 2 Online, na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że urządzenie może działać w jednym z dwóch trybów: kasowym lub drukarkowym. Co konkretnie różni obydwa sposoby pracy? W pierwszym przypadku, czyli w trybie kasowym, kasoterminal Posnet jest samodzielnym urządzeniem i zapewnia m.in. zaprogramowanie 4 000 pozycji PLU (produktów lub usług). Z kolei w drugiej wersji mamy do czynienia z rozwiązaniem typowo systemowym. W praktyce oznacza to, że Pospay 2 Online musi wtedy współpracować z zewnętrznym oprogramowaniem sprzedażowym (zainstalowanym np. na firmowym laptopie). Urządzenie od Posnet zaoferuje jednak wtedy obsługę znacznie większej bazy towarowej – nawet do 100 000 pozycji PLU.

Ponadto, Pospay 2 Online jest kasoterminalem z funkcjami online, dzięki czemu już w standardzie gwarantuje przekazywanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas. A warto też dodać, że w tym urządzeniu łączność z serwerami CRK odbywa się bezprzewodowo – przez Wi-Fi lub GSM. Co więcej, omawiany kasoterminal został wyposażony we wbudowaną pamięć chronioną, czyli rozwiązanie technologiczne, które zapewnia m.in. bezpieczne archiwizowanie kopii wystawianych paragonów fiskalnych (w formie elektronicznej).

Posnet Pospay 2 Online
Kasoterminal Posnet Pospay 2 Online oferuje zarówno prowadzenie sprzedaży, jak i akceptowanie płatności bezgotówkowych.

Obsługa różnego typu płatności bezgotówkowych

Terminal Pax A50, który zastosowano w Posnet Pospay 2 Online, to nie tylko gwarancja intuicyjnej obsługi za pomocą kolorowego ekranu dotykowego. Ten element kasoterminala gwarantuje też przecież szybkie i wygodne przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Co więcej, urządzenie obsługuje zarówno różnego typu karty (np. chipowe i magnetyczne), jak i sfinalizowanie każdej transakcji przy użyciu smartfona (m.in. z aplikacją Google Pay lub Apple Pay). W przypadku płatności bezgotówkowych istotne jest także to, że są one obsługiwane przez Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych – eService. Mowa więc o jednym z czołowych agentów rozliczeniowych na polskim rynku, który zapewnia bezproblemowy przebieg poszczególnych transakcji bezgotówkowych.

Gdzie sprawdzi się Posnet Pospay 2 Online?

Odpowiadając na to pytanie, warto na początku wspomnieć o kompaktowych gabarytach kasoterminala Posnet Pospay 2 Online, które wynoszą zaledwie 152 x 80 x 81 mm. A także o jego niewielkiej masie – około 0,6 kg (z zainstalowaną rolką papieru termicznego). Cechy te sprawiają bowiem, że urządzenie polskiego producenta jest świetną propozycją zarówno dla placówek handlowych bądź usługowych, jak i działalności obsługujących swoich klientów „w terenie”. Model Pospay 2 Online można wręcz z pełną odpowiedzialnością uznać za przenośny kasoterminal. Tym bardziej, że rozwiązanie polskiej marki zostało wyposażone w aż dwa wewnętrzne akumulatory (po jednym w części fiskalnej i płatniczej). Dzięki temu urządzenie zapewnia bardzo długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym, co w przypadku prowadzenia działalności mobilnej zawsze okazuje się nieocenione.

Pamiętajmy jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć kasoterminal Posnet w punkcie stacjonarnym (w szczególności w wariancie z trybem drukarkowym). Zyskamy wówczas nowoczesne urządzenie do obsługi sprzedaży i e-płatności, które dodatkowo zajmie bardzo mało miejsca na stanowisku pracy w firmie.