Urządzenia fiskalne z linii Novitus Online Power to wydajne i funkcjonalne technologie sprzedaży, które są już z powodzeniem wykorzystywane w różnych działalnościach gospodarczych. A jednym z najbardziej wszechstronnych modeli ze wspomnianej rodziny produktów jest drukarka HD II Online. Jakie parametry, funkcje i rozwiązania konstrukcyjne charakteryzują to urządzenie marki Novitus?

Drukarka fiskalna Novitus HD II Online pojawiła się w ofertach dystrybutorów polskiego producenta pod koniec 2021 roku. Od tego momentu po wspomniane urządzenie sięgnęło już wielu przedsiębiorców, którzy reprezentują różne branże. Model HD II Online sprawdza się bowiem zarówno w placówkach handlowych, jak i usługowych. A popularność drukarki od Novitus wynika m.in. z możliwości jej dostosowania do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.

3 różne sposoby komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas

Pierwszym udogodnieniem dla przedsiębiorcy, o którym warto wspomnieć, jest wybór sposobu transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas. Dzięki temu właściciel działalności gospodarczej może bowiem sięgnąć po urządzenie dostosowane do łącza internetowego w firmie. A w tym przypadku dostępne są 3 różne opcje – komunikacja przewodowa przez Ethernet (sieć LAN), Wi-Fi (sieć bezprzewodową, udostępnioną np. z routera albo nawet smartfona) lub modem z kartą SIM (sieć GSM). Ponadto, ważną funkcjonalnością Novitus HD II Online jest pamięć chroniona. Dzięki niej omawiana drukarka fiskalna przechowuje ważne informacje na temat prowadzonej ewidencji. W pamięci chronionej urządzenia zapisywane są np. kopie wystawianych i wydawanych paragonów fiskalnych.

2 warianty konstrukcyjne – standardowa „chorągiewka” lub ekran wolnostojący

Wdrożenie drukarki fiskalnej Novitus HD II Online w firmie wiąże się z jeszcze jednym wyborem, którego trzeba dokonać. To urządzenie rejestrujące jest bowiem oferowane w 2 wariantach konstrukcyjnych – z ekranem standardowym (umieszczonym na obrotowej „chorągiewce”) lub wolnostojącym. Model HD II Online da się więc dopasować także do stanowiska obsługi klientów w siedzibie przedsiębiorstwa. Co więcej, osobna wzmianka należy się samemu wyświetlaczowi oraz jego możliwościom. Ta drukarka fiskalna Novitus, jako jedyne tego typu urządzenie na polskim rynku technologii sprzedaży, pozwala na emitowanie filmów. Mogą to być np. przygotowane wcześniej animacje reklamowe dla klientów lub komunikaty graficzne z powitaniem.

Drukarka HD II Online – najważniejsze parametry i funkcje

Już w tytule wspomnieliśmy o tym, że Novitus HD II Online to jedna z najwydajniejszych drukarek fiskalnych na polskim rynku. A jak konkretnie przedstawiają się parametry tego urządzenia rejestrującego? Po pierwsze, omawiany model gwarantuje obsługę, nie bójmy się tego słowa, gigantycznej bazy towarowej – nawet do 1 000 000 pozycji PLU! Dzięki temu HD II Online odnajdzie się nawet w działalnościach, które oferują bardzo duży asortyment. Po drugie, urządzenie może drukować zarówno paragony fiskalne, jak i faktury. A robi to z zawrotną prędkością, wynoszącą aż 54 linie tekstu na sekundę. Udogodnieniem dla przedsiębiorcy może być także fakt, że Novitus HD II Online obsługuje dwie szerokości papieru – 57 lub 80 mm.

Po trzecie, co zdecydowanie zasługuje na osobny akapit, drukarka fiskalna od polskiego producenta doskonale odnajduje się w różnych rozwiązaniach systemowych. Wynika to z tego, że urządzenie obsługuje popularne interfejsy oraz protokoły komunikacyjne. W rezultacie, Novitus HD II Online da się z łatwością podłączyć do różnego typu komputerów – zarówno do stacjonarnego POS-a, jak i laptopa czy nawet przenośnego tabletu. Natomiast kolejnym udogodnieniem dla użytkownika jest funkcja tunelowania portów. Za jej sprawą do drukarki można też podłączyć urządzenia peryferyjne, np. czytnik kodów kreskowych lub pinpad. Ponadto, model HD II Online jest kompatybilny z wieloma programami dla firm. A to z kolei zapewnia elastyczność w wyborze oprogramowania sprzedażowego, które spełni oczekiwania konkretnej działalności gospodarczej.