W przypadku terminala komputerowego POS dla firmy najważniejsze są zazwyczaj parametry związane z wydajnością. Nie oznacza to jednak, że urządzenie tego typu nie może zaoferować dodatkowych udogodnień, np. w zakresie swojej konstrukcji. A dobrym przykładem komputera POS z mocnymi podzespołami i praktyczną obudową jest model Velox od Novitus.

Procesor marki Intel, dysk SSD oraz 8 GB pamięci RAM

W przypadku terminala komputerowego Novitus Velox warto od razu przejść do konkretów. Urządzenie od polskiego producenta technologii sprzedaży zostało bowiem wyposażone w naprawdę wydajną jednostkę centralną (jak na ten segment rozwiązań dla biznesu, bo nie jest to, rzecz jasna, sprzęt do grania 😉). „Sercem” tego modelu jest procesor Intel Core i3-7100U 3M Cache z taktowaniem 2.40 GHz, a jego uzupełnieniem jest 8 GB pamięci operacyjnej RAM (z opcją zwiększenia do maksymalnie 16 GB) oraz szybki dysk twardy typu SSD o pojemności 120 GB. Pisząc w skrócie, taka konfiguracja zapewnia płynne działanie oprogramowania, które zostanie zainstalowane na Novitus Velox. Co więcej, ten terminal komputerowy polskiej marki jest dostępny w jeszcze mocniejszym wariancie – z procesorem Intel Core i5-7200U 3M Cache z taktowaniem do 3.10 GHz. A na podkreślenie zasługuje też chłodzenie pasywne (występujące w obydwu konfiguracjach), które wpływa korzystnie na kulturę pracy i „żywotność” terminala komputerowego od Novitus.

Dwuprzegubowa podstawa, którą równie dobrze można zdemontować

Pora przejść do zagadnienia, o którym wspomnieliśmy już we wstępie, czyli do szeroko pojętych rozwiązań konstrukcyjnych. Terminal komputerowy Novitus Velox również w tym przypadku ma bowiem bardzo dużo do zaoferowania. I co najważniejsze, nie chodzi wyłącznie o wysoką jakość wykonania (co jest w sumie standardem w przypadku rozwiązań tego producenta technologii sprzedaży).

Po pierwsze, w urządzeniu od Novitus zastosowano dwuprzegubową podstawę, która charakteryzuje się niespotykanymi możliwości regulacji ekranu. Dzięki temu użytkownik może dowolnie ustawiać kąt nachylenia wyświetlacza oraz jego położenie w zakresie góra-dół. Po drugie, model Velox można też przymocować na stałe w wybranym miejscu – po zdemontowaniu wspomnianej podstawy i użyciu uchwytu zgodnego ze standardem VESA (100 x 100 mm). Innymi słowy, tem komputer POS marki Novitus da się na różne sposoby dopasować do stanowiska pracy oraz rodzaju wykonywanych obowiązków.

Velox to komputer POS z 15-calowym ekranem dotykowym i systemem Windows

Niewątpliwym atutem terminala komputerowego Velox jest fakt, że przedsiębiorca otrzymuje to urządzenie z preinstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows. Dzięki temu komputer POS od Novitus będzie bowiem praktycznie od razu gotowy do pracy (dosłownie po wyjęciu z pudełka), jak również zaoferuje zgodność z wieloma różnymi programami dla firm, które są kompatybilne ze wspomnianym środowiskiem informatycznym. Dotyczy to zarówno oprogramowania sprzedażowego, sprzedażowo-magazynowego lub gastronomicznego, jak i narzędzi typu CRM, służących do zarządzania usługami świadczonymi w zakresie logistyki oraz transportu czy rozwiązań przemysłowych.

Ponadto, nie można zapominać o tym, że Novitus Velox posiada wbudowany panel dotykowy o wielkości 15 cali. W tym przypadku mowa o ekranie pojemnościowym, czyli o takim, który zapewnia nie tylko szybką i precyzyjną obsługę zainstalowanego oprogramowania (w tym korzystanie z funkcji multi-touch), ale także zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie. Co więcej, panel dotykowy modelu Velox jest bezramkowy (konstrukcja typu „bezel-free”) oraz spełnia normę szczelności IP-64 (dla działania pyłu, wilgoci, kurzu).

Multum interfejsów komunikacyjnych do wykorzystania

Ostatnią kwestią, o której warto wspomnieć w kontekście Novitus Velox, jest obsługa wielu różnych interfejsów komunikacyjnych. Ten terminal komputerowy został wyposażony w następujące złącza: RS-232 (x3), USB 3.0 (x4), USB 2.0 (x4), Ethernet, port szuflady (RJ11), wejście audio oraz wideo (VGA). Dzięki temu model Velox może współpracować z wieloma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie, np. z drukarką fiskalną, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, drukarką paragonową, drukarką etykiet, klawiaturą mechaniczną, myszką, weryfikatorem cen czy dodatkowym wyświetlaczem dla klientów. Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na wdrożenie tego komputera POS, zyska więc dosłownie pełną dowolność w zaaranżowaniu swojego rozwiązania systemowego.