Posnet Vero to ostatnimi czasy zdecydowanie jedna z najważniejszych premier na polskim rynku technologii sprzedaży. Tym bardziej, że w przypadku nowego modelu polskiej marki mamy do czynienia z czymś znacznie więcej, niż z kolejną kasą fiskalną. Vero to połączenie 3 różnych elementów systemu sprzedaży i równocześnie zapowiedź nowej linii urządzeń od Posnet.

Co zaoferują urządzenia z linii SAIO?

SAIO (System All in One) to nowa linia urządzeń marki Posnet. Modele z tej rodziny produktów mają zaoferować przedsiębiorcom przede wszystkim połączenie funkcji różnych elementów rozwiązania systemowego dla firmy. Nie wiemy jeszcze dokładnie, jak będą „wyglądały” kolejne urządzenia z linii SAIO, więc obecnie – jeżeli zależy Wam na konkretach – możemy opierać się wyłącznie na kasie Posnet Vero. A w tym przypadku mowa o pełnej integracji funkcji fiskalnych, platformy POS (z 10-calowym ekranem dotykowym i systemem Android) oraz aplikacji sprzedażowej. Wszystko to zostało zaś „zamknięte” w naprawdę kompaktowej obudowie. Można więc uznać, że kasa rejestrująca Posnet Vero znajdzie zastosowanie zarówno w placówkach handlowych oraz usługowych, jak i w działalnościach mobilnych.

Vero to też kolejna kasa fiskalna online w ofercie Posnet

Warto podkreślić, że Posnet Vero to też kolejna kasa rejestrująca typu online w ofercie Posnet. Urządzenie zapewnia więc nie tylko przekazywanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas, ale także przechowywanie kopii wystawianych dokumentów fiskalnych w pamięci chronionej oraz zgodność z różnymi terminalami do kart płatniczych. Ponadto, zgodnie z informacjami pochodzącymi z Posnet, kasa fiskalna Vero obsługuje zrealizowanie paragonu w formie elektronicznej (w sposób ustalony z nabywcą i za jego zgodą). Co ważne, w przypadku tego urządzenia wystawianie i wysyłanie cyfrowych dowodów sprzedaży może odbywać się z pominięciem wydruku papierowych dokumentów dla klientów. Model Vero jest bowiem zgodny z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących, które weszło w życie pod koniec września 2021 roku.

Kasa fiskalna Posnet Vero

Działa samodzielnie lub w większym systemie sprzedaży

Nie będzie zbyt wielką przesadą stwierdzenie, że kasa Posnet Vero sama w sobie jest systemem sprzedaży dla firmy. Urządzenie składa się bowiem z 3 podstawowych elementów takiego rozwiązania technologicznego (dla przypomnienia: części fiskalnej, platformy POS i oprogramowania służącego m.in. do zarządzania handlem). Warto jednak podkreślić, że ten model może również stanowić centralny element bardziej rozbudowanego systemu. Do kasy fiskalnej Posnet Vero można bowiem z łatwością podłączyć różnego rodzaju urządzenia peryferyjne, m.in. czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną, terminal płatniczy oraz szufladę kasjerską. Co więcej, atutem tego modelu od Posnet jest obsługa bardzo dużej bazy towarowej. W przypadku Vero do dyspozycji użytkownika będzie aż 250 000 PLU (produktów lub usług), które można dodatkowo precyzyjnie zdefiniować (wraz z opcją ustawienia zdjęć wyświetlanych przy poszczególnych pozycjach z asortymentu).

Ile to będzie kosztowało?

Kasa fiskalna Posnet Vero jest niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem sprzedażowym, które, jak już wcześniej wspomnieliśmy, znajdzie zastosowanie w różnego typu działalnościach gospodarczych. Wynika to jednak nie tylko z rozbudowanej funkcjonalności urządzenia oraz z jego kompaktowych gabarytów, ale także z korzystnych warunków cenowych. Ile konkretnie będzie kosztowało wdrożenie oraz stosowanie tej kasy fiskalnej?

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na zakup Vero, będzie musiał liczyć się z początkowym wydatkiem na samo urządzenie w wysokości 1999 zł. Taką cenę sugerowaną ustalił sam producent, więc, rzecz jasna, trzeba też brać pod uwagę, że może ona różnić się w zależności od indywidualnej oferty dystrybutora Posnet (autoryzowanego dealera). Ponadto, w tym przypadku mowa wyłącznie o wydatku na samą część sprzętową. Platforma POS oraz oprogramowanie są bowiem oferowane w ramach taryfy abonamentowej, której koszt wynosi 100 złotych miesięcznie.

Nadal jednak będzie to zdecydowanie mniejszy wydatek, niż przy wdrożeniu „tradycyjnego” rozwiązania systemowego dla firmy – drukarki fiskalnej, terminala komputerowego oraz programu sprzedażowego. Koszt wspomnianego zestawu wynosi zazwyczaj od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W przypadku wdrożenia modelu Vero przedsiębiorca nie musi również przejmować się zgodnością kupowanych elementów systemu. Wszystkie ogniwa tej kasy fiskalnej są zintegrowane w kompleksowy sposób, a producent całego rozwiązania sprzedażowego jest tylko jeden. Co więcej, kasa fiskalna Vero, w całym okresie opłacania abonamentu za platformę POS i oprogramowanie sprzedażowe, a nie tylko np. przez 2 lata, jest objęta pełną gwarancją Posnet. Przedsiębiorca zyskuje więc dodatkowe zabezpieczenie swojej działalności gospodarczej.