Wagi elektroniczne Cas – przegląd dostępnych rozwiązań

Wagi elektroniczne Cas - proste, kalkulacyjne, etykietujące, platformowe

Wśród produkowanych współcześnie wag elektronicznych możemy wyróżnić różnego typu urządzenia, m.in. proste, kalkulacyjne, platformowe oraz etykietujące. Każde z takich rozwiązań służy do wykonywania pomiarów masy, jednak różnice w ich funkcjonalności sprawiają, że sprawdzają się one w wielu branżach – nie tylko w sklepach spożywczych, ale też np. w przemyśle, logistyce czy nawet przy prowadzeniu sprzedaży obwoźnej. Szerokie zastosowanie takich urządzeń potwierdzają m.in. wagi elektroniczne Cas.

Urządzenia kontrolne i kalkulacyjne

Rozważania na temat wag elektronicznych Cas warto zacząć od najprostszych rozwiązań, czyli od urządzeń kontrolnych. Jak sama nazwa wskazuje, modele z tej kategorii służą przede wszystkim do „kontrolowania” masy towarów. Ich funkcjonalność może jednak obejmować dodatkowe opcje – nie tylko tarowanie, ale także zerowanie szalki, liczenie sztuk, skonfigurowanie limitów wagowych czy sumowanie wskazań. Ponadto, wagi kontrolne Cas są często oferowane w wariantach technologicznych, które różnią się zakresami pomiaru masy, np. w konfiguracji 1,5/3 kg, 3/6 kg lub 6/15 kg. Jak łatwa zgadnąć, pozwala to na proste dopasowanie ich parametrów technicznych do asortymentu danej firmy.

Osobną grupę urządzeń stanowią też wagi kalkulacyjne. W przypadku takich modeli można dodatkowo liczyć m.in. na funkcję przeliczania wyników pomiaru na kwoty do zapłaty. Innymi słowy, są to rozwiązania, które sprawdzają się w szczególności przy prowadzeniu sprzedaży produktów ważonych, czyli m.in. w sklepach spożywczych lub restauracjach. Ponadto, wagi kalkulacyjne zawsze oferują współpracę z innymi ogniwami rozwiązania systemowego, np. z kasą fiskalną lub terminalem komputerowym.

Cas AP-1 15

Wagi elektroniczne Cas z mechanizmem drukującym

Pora przejść do bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jakimi bez wątpienia są wagi etykietujące. W przypadku takich urządzeń mamy bowiem do czynienia nie tylko z funkcjonalnością pomiarową, ale także z wbudowanym mechanizmem drukującym. W największym uproszczeniu, taka technologia 2w1 pozwala na zważenie konkretnego produktu oraz na szybkie wydrukowanie etykiety z informacjami na jego temat (np. nazwą, masą, ceną do zapłaty, ceną za kilogram, datą zdatności do spożycia i składnikami), logo przedsiębiorstwa czy nawet kodem kreskowym.

Ponadto, wagi Cas z omawianego segmentu potwierdzają, że standardem w urządzeniach tego typu jest zarówno obsługa rozbudowanej bazy towarowej, jak i możliwość skonfigurowania wielu skrótów klawiszowych. Dużym udogodnieniem w codziennej pracy okazuje się także płynna współpraca z całym systemem sprzedaży. Wagę etykietującą w większości przypadków można bowiem podłączyć do firmowej sieci LAN. A to z kolei pozwala na jeszcze wygodniejsze zarządzanie asortymentem czy łatwe modyfikowanie szablonów wydruku.

Modele platformowe, czyli takie, które zważą najcięższe towary

Wśród wag elektronicznych marki Cas warto też wyróżnić urządzenia platformowe (pomostowe). Głównym zastosowaniem takich modeli jest wykonywanie pomiarów masy cięższych przedmiotów – o masie sięgającej nawet do 300 kilogramów (w wariantach obsługujących najwyższy zakres pracy). Dzięki temu wagi platformowe Cas sprawdzają się doskonale m.in. w zakładach przemysłowych, przedsiębiorstwach zajmujących się transportem i logistyką, hurtowniach oraz magazynach. A duże znaczenie w ich przypadku mają nie tylko wysokie parametry techniczne, ale także cechy fizyczne – w szczególności zwiększona szczelność, możliwość pracy w ujemnej temperaturze i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Wagi platformowe Cas są dzięki temu gotowe na intensywne użytkowanie w bardziej wymagających środowiskach eksploatacji.

Rekomendowane artykuły