W segmencie drukarek etykiet bez wątpienia prym wiodą urządzenia biurkowe, półprzemysłowe i przemysłowe. Nie są to jednak jedyne rozwiązania technologiczne, jakie znajdziemy na polskim rynku. A potwierdzają to przenośne drukarki etykiet TSC, które charakteryzują się nie tylko dobrą funkcjonalnością, ale także niedużymi wymiarami i solidnym wykonaniem.

Urządzenia stworzone do pracy mobilnej

Jest kilka cech omawianych urządzeń marki TSC, które przekładają się na to, że można mówić o rozwiązaniach stworzonych z myślą o pracy mobilnej. Po pierwsze, przenośne drukarki etykiet od tego producenta charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Pod względem swoich gabarytów są więc przystosowane do codziennego przenoszenia lub przewożenia. Po drugie, prezentowane przez nas urządzenia gwarantują zwiększoną odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne (np. upadki z wysokości 1,8 lub nawet 2,1 m) oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (pyłu, kurzu czy wilgoci). Co ważne, ich wytrzymałość okazuje się nieoceniona zwłaszcza w działalnościach, w których panują trudniejsze warunki pracy, np. w zakładach przemysłowych.

Po trzecie, mobilne drukarki etykiet TSC oferują łączność bezprzewodową z innymi elementami firmowego systemu. W zależności od wybranej wersji, modele tego producenta mogą obsługiwać komunikację przez Bluetooth lub Wi-Fi. I wreszcie po czwarte, na pochwałę zasługuje ich długi czas działania na zasilaniu akumulatorowym. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że przy pracy mobilnej jest to często kluczowa kwestia.

Przenośne drukarki etykiet TSC – najważniejsze cechy mechanizmu termicznego

Mobilne czy stacjonarne, drukarki etykiet powinny przede wszystkim zapewnia dobre parametry wydruku. A jak to wygląda w przypadku urządzeń przenośnych marki TSC. Modele tego producenta działają w rozdzielczości 203 dpi, zapewniając równocześnie szybkie wystawianie etykiet. Warto jednak podkreślić, że urządzenia te mogą obsługiwać różnego typu materiały eksploatacyjne. Poza wspomnianymi etykietami, w ich przypadku można również drukować m.in. na papierze paragonowym. A to z kolei sprawia, że rozwiązania przenośne od TSC sprawdzają się nawet przy wystawianiu prostszych dokumentów, np. pokwitowań lub biletów.

TSC Alpha-30R

Osobną kwestią są zaś treści znajdujące się na poszczególnych wydrukach. Istotne jest w szczególności to, że prezentowane urządzenia obsługują wszystkie standardowe kody kreskowe 1D i 2D, m.in. EAN, Code 93, Code 128, GS1 DataBar, DataMatrix, PDF417 oraz QR. Ponadto, wystawiają wydruki, na których mogą się też znaleźć przejrzyste teksty (sformatowane w czcionkach ustawionych przez użytkownika).

Współpraca z firmowym systemem i innymi urządzeniami

Z punktu widzenia codziennej pracy istotne jest także to, że mobilne drukarki etykiet od TSC mogą płynnie współpracować z innymi elementami rozwiązania systemowego dla firmy. Obejmuje to zarówno łączność przewodową (np. USB), jak i bezprzewodową (Bluetooth lub Wi-Fi). Dzięki temu właśnie możliwa jest komunikacja z różnymi urządzeniami, m.in. z laptopem, tabletem czy nawet smartfonem. Ponadto, drukarki produkowane przez TSC – zarówno mobilne, jak i stacjonarne – są kompatybilne z różnymi środowiskami informatycznymi. A w przypadku większości modeli przenośnych można liczyć na zgodność z systemami operacyjnymi Windows, Windows Mobile, Android i iOS. Co tylko po raz kolejny potwierdza dużą wszechstronność oraz uniwersalności tych drukarek etykiet.