Prężny rozwój dzisiejszych technologii sprzedaży możemy zauważyć nie tylko w przypadku branży kas i drukarek fiskalnych. Producenci innych urządzeń czy narzędzi informatycznych również starają się nadążać za panującymi trendami i dostosować swoje produkty do oczekiwań przedsiębiorców. W rezultacie, na rynek trafiają takie rozwiązania dla handlu i usług, jak SumUp Air.

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej stawiają na przyjmowanie płatności w formie elektronicznej. To nie tylko wygodna, ale też bezpieczna i szybka forma finalizowania transakcji. I co najważniejsze, w dzisiejszych czasach konsumenci znacznie częściej oczekują, że będą mogli zapłacić za produkt bądź usługę przy użyciu karty czy telefonu. Równocześnie jednak, akceptowanie e-płatności wymaga wdrożenia odpowiedniego urządzenia. A jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest obecnie mobilny terminal płatniczy SumUp Air, który działa w połączeniu ze smartfonem lub tabletem.

Urządzenie typu mPOS

Terminal płatniczy SumUp Air to urządzenie typu mPOS. W tym przypadku mamy więc do czynienia nie tylko z bezprzewodowym modelem, ale także z technologią, która musi współpracować ze smartfonem bądź tabletem. Na czym konkretnie to polega? Pisząc w największym uproszczeniu, SumUp Air służy przede wszystkim do przyjmowania płatności elektronicznych, natomiast urządzenie przenośne – posiadające system operacyjny Android lub iOS – do zarządzania całym procesem transakcyjnym. Ponadto, wszystko odbywa się przy użyciu darmowej aplikacji dla technologii mobilnych, stworzonej również przez SumUp.

Za pomocą terminala Air można akceptować płatności dokonywane zarówno kartą (z chipem, z paskiem magnetycznym, zbliżeniową), jak i telefonem (za sprawą technologii NCF). Co więcej, aplikacja służąca do zarządzania tym urządzeniem pozwala na analizowanie historii sprzedaży. Warto też podkreślić, że korzystanie z usług SumUp nie wymaga płacenia miesięcznego abonamentu. Jedynym kosztem użytkowania tego terminala jest prowizja od każdej transakcji – 1,49%.

Główne cechy terminala marki SumUp

Warto również wspomnieć o samym urządzeniu marki SumUp. Model Air to wyjątkowo kompaktowe urządzenie, które zmieści się bez problemu nawet w kieszeni. Co za tym idzie, ten terminal płatniczy jest na pewno ciekawą propozycją dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż w trybie mobilnym. A przemawia za tym także fakt, że urządzenie zostało wyposażone w wydajny akumulator (zasilany poprzez standardowe wejście micro USB). Ponadto, w SumUp Air zastosowano zarówno wyrazisty wyświetlacz OLED, jak i intuicyjny w obsłudze panel dotykowy (pokryty warstwą szkła). Samo w sobie urządzenie prezentuje się naprawdę elegancko i z pewnością podniesie prestiż usług świadczonych przez firmę.

Osobną kwestią jest to, że terminal marki SumUp objęto programem Polska Bezgotówkowa. W związku z tym, przedsiębiorcy mają szansę na otrzymanie refundacji kosztów za wdrożenie i 12-miesięczne użytkowanie tego urządzenia. Jednakże, aby przystąpić do programu, trzeba spełnić wszystkie wymogi Polski Bezgotówkowej, m.in. prowadzić nie więcej niż 5 placówek handlowych bądź usługowych.