Przy wdrażaniu drukarki fiskalnej przedsiębiorcy często wyposażają swoje firmy także w terminale typu POS lub innego rodzaju komputery. A co gdyby jedno urządzenie było w stanie zaoferować funkcjonalność 2 wspomnianych elementów systemu sprzedaży? Takie rozwiązanie zyskają podatnicy, którzy zdecydują się na wdrożenie terminala fiskalnego Thermal HD.

Terminal fiskalny to nowatorskie urządzenie w skali całej branży technologii sprzedaży. Stanowi on kompleksowe połączenie drukarki rejestrującej Posnet Thermal HD oraz komputera z podzespołami marki Intel. Warto bliżej zapoznać się z najważniejszymi parametrami oraz funkcjami tego urządzenia. Niewykluczone bowiem, że w niedalekiej przyszłości wielu przedsiębiorców postanowi zainstalować akurat terminal fiskalny Posnet.

Zalety integracji 2 urządzeń

Podstawowym atutem połączenia w jednej obudowie drukarki rejestrującej oraz komputera jest oczywiście oszczędność przestrzeni w miejscu pracy. Terminal fiskalny Posnet zajmuje po prostu niewiele miejsca na stanowisku obsługi klientów. A na pewno zdecydowanie mniej, niż obydwa urządzenia, które działają osobno. Atutem terminala Thermal HD jest również to, że występuje on w 3 różnych wariantach konstrukcyjnych: z wyświetlaczem wbudowanym, wolnostojącym albo montowanym na obudowie monitora dotykowego. Dzięki temu przedsiębiorca może dostosować omawiane tu urządzenie rejestrujące do miejsca, w którym będzie prowadzona sprzedaż. Kolejne zalety terminala fiskalnego najłatwiej dostrzec wtedy, gdy przedstawi się oddzielnie obydwa elementy tego rozwiązania technologicznego.

Funkcjonalność drukarki Posnet

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HD jest już zapewne doskonale znana wielu polskim przedsiębiorcom. Warto jednak przypomnieć, jakimi parametrami i funkcjami charakteryzuje się to urządzenie. Kluczowym elementem drukarki Thermal HD jest oczywiście szybki i wydajny mechanizm termiczny, który oferuje bardzo łatwą wymianę rolki papieru. To dzięki niemu urządzenie zapewnia również sprawne wystawianie różnych dokumentów – zarówno paragonów fiskalnych oraz raportów dobowych czy miesięcznych, jak i faktur VAT. Co ważne, model Thermal HD posiada moduł kopii elektronicznej. Wspomniane rozwiązanie umożliwia więc przedsiębiorcy archiwizowanie kopii paragonów w formie cyfrowej, czyli na karcie pamięci. Ponadto, drukarka Thermal HD, będąca w tym przypadku częścią terminala fiskalnego, pozwala na obsługę maksymalnie 250 000 pozycji towarowych.

Różne warianty podzespołów komputera

Czym powinien cechować się terminal komputerowy typu POS, który zostanie wdrożony w firmie? Po takim urządzeniu na pewno należy spodziewać dobrej wydajności oraz możliwości współpracy z wieloma elementami systemu sprzedaży w tym samym czasie. Warto więc zaznaczyć, że terminal fiskalny marki Posnet powinien bez najmniejszego problemu spełnić wspomniane oczekiwania. Po pierwsze, urządzenie występuje w 3 konfiguracjach, różniących się zastosowanymi podzespołami, m.in. procesorem Intel. Można to podsumować w ten sposób, że terminal Thermal HD jest dostępny w średniej, wysokiej oraz bardzo wysokiej specyfikacji technicznej. Po drugie, urządzenie obsługuje kilka różnorodnych interfejsów komunikacyjnych. Zastosowano w nim zarówno popularne porty USB, RS-232 czy Ethernet, jak i złącze HDMI oraz VGA. Terminal fiskalny Posnet Thermal HD może więc płynnie współpracować z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie, np. wagą elektroniczną, monitorem dotykowym, czytnikiem kodów kreskowych i terminalem płatniczym.