Terminale komputerowe od dawna stanowią ważną część oferty Novitus. Są uzupełnieniem innych produktów w asortymencie polskiego producenta – w szczególności drukarek fiskalnych oraz programów sprzedażowych i sprzedażowo-magazynowych. A niedawno w ofercie tej marki pojawił się nowy komputer POS dla firm: Novitus Axelio. Co wyróżnia wspomniane urządzenie?

Wydajność dopasowana do potrzeb przedsiębiorstwa

Wdrożenie Novitus Axelio w firmie wiąże się z podjęciem ważnej decyzji. Mianowicie, ten terminal komputerowy występuje w 3 wariantach technologicznych, które różnią się używanym procesorem: Intel Celeron J6412 2.0 GHz, Intel i3-12100 lub Intel i5-12400. Innymi słowy, model Axelio można dopasować do potrzeb przedsiębiorstwa pod względem wydajności. Warto też wspomnieć o pozostałych podzespołach tego urządzenia. Komputer POS od Novitus wyposażono bowiem w 8 GB pamięci RAM (z opcją rozszerzenia do 32 GB) oraz szybki dysk twardy SSD o pojemności 128 GB. Ponadto, terminal Axelio już w standardowej konfiguracji posiada zainstalowany system operacyjny Windows 10 IoT. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na to urządzenie, zyska więc rozwiązanie technologiczne gotowe do pracy dosłownie od razu po wyjęciu z pudełka.

Novitus Axelio to idealny komputer POS do systemu sprzedaży

Terminal komputerowy Axelio został stworzony z myślą o pracy w rozwiązaniu systemowym dla firmy. W tym urządzeniu POS od Novitus zastosowano bowiem różnorodne interfejsy komunikacyjne, m.in. porty USB, RS-232, Ethernet, HDMI oraz złącze szufladowe. Dzięki temu model Axelio pozwoli na sprawne zarządzanie funkcjami wielu innych urządzeń równocześnie, np. drukarki fiskalnej, czytnika kodów kreskowych, terminala płatniczego, wagi elektronicznej, drukarki etykiet czy sprawdzarki cen. Terminal komputerowy marki Novitus można też z łatwością rozbudować o dodatkowe akcesoria zewnętrzne, m.in. czytnik kart magnetycznych MSR, czytnik kart zbliżeniowych RFID i dodatkowy, 10-calowy wyświetlacz LCD dla klientów. Co więcej, opcjonalnie dostępne są nawet moduły zapewniające bezprzewodową transmisję danych – Bluetooth oraz Wi-Fi.

Ekran dotykowy 15” i dwuprzegubowa podstawa

W przypadku Novitus Axelio warto też wspomnieć o tych cechach, które mają bardzo duży wpływ na obsługę urządzenia. Po pierwsze, ten terminal komputerowy został wyposażony w 15-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Panel tego urządzenia gwarantuje zaś nie tylko intuicyjne korzystanie z zainstalowanego oprogramowania, ale także dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i zużycie. Ponadto, jego proporcje 4:3 zapewniają zgodność z wieloma popularnymi programami sprzedażowymi, sprzedażowo-magazynowymi lub gastronomicznymi.

Po drugie, Novitus Axelio charakteryzuje się praktycznymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Urządzenie od polskiego producenta posiada przede wszystkim dwuprzegubową, metalową podstawę. Jej obecność pozwala zaś na elastyczne dopasowanie kąta pochylenia ekranu dotykowego do bieżących potrzeb. Co więcej, terminal komputerowy marki Novitus można zamontować w stałym miejscu pracy – po zdemontowaniu wspomnianej podstawy i użyciu uchwytu zgodnego ze standardem VESA.