Posnet Ergo – kasa fiskalna, która zmienia się wraz z biznesem

Współczesne kasy fiskalna potrafią charakteryzować się naprawdę zróżnicowanymi rozwiązaniami w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalności czy standardów komunikacji. Niekiedy wręcz pozostawiają przedsiębiorcy wybór co do konkretnych cech urządzenia rejestrującego. Zwykle jednak decyzje te są podejmowane raz i nieodwracalnie. Ale istnieją też modele, które pozwalają dostosować ich możliwości do aktualnych potrzeb działalności, także na jej późniejszych etapach. Jak choćby kasa fiskalna Posnet Ergo.

Kasa od Posnet na różne sytuacje biznesowe

Na początek trzeba powiedzieć, że zdecydowanym atutem kasy firmy Posnet jest optymalne połączenie wielu korzystnych rozwiązań. Tym bardziej, że dotyczą one różnych aspektów urządzeń rejestrujących. I co więcej, mogą okazać się interesujące dla rozmaitych przedsiębiorstw.

Co warto wiedzieć o Posnet Ergo? Zacznijmy od konstrukcji, bo już ona sama zawiera w sobie dużo dobrego. Obudowa kasy posiada nieduże gabaryty, jest poręczna, a także solidnie wykonana i wytrzymała na wstrząsy. Jej szczelność zapewnia również ochronę przed wnikaniem pyłu i wilgocią. Oprócz tego, konstrukcja urządzenia znakomicie prezentuje się od strony wizualnej. A jakie rozwiązania kryje obudowa? Ergo zapisuje kopie w formie cyfrowej, posiada funkcję kaso-wagi, szybko wystawia paragony (także z czarno-białymi grafikami) i zapewnia łatwą instalację materiałów eksploatacyjnych. Ponadto, model marki Elzab został wyposażony w 2 czytelne wyświetlacze, wydajny akumulator oraz intuicyjną w obsłudze klawiaturę, pozwalającą zaprogramować ponad 20 własnych skrótów (np. dla konkretnych opcji urządzenia czy danych pozycji towarowych). W ten oto sposób Posnet Ergo prezentuje się jako dość uniwersalna kasa fiskalna, gotowa do działania mobilnego, ale też zdająca egzamin z efektywności funkcjonowania w punkcie handlowym lub usługowym (zwłaszcza, jeśli obecne w nim stanowisko kasjerskie posiada zdecydowanie ograniczoną przestrzeń). Z powodzeniem radząca sobie w nieco trudniejszych warunkach pracy, ale i świetnie pasująca do firmy, dla której pod względem wizerunku ważne są także względy estetyczne.

 

Ergo – kasa fiskalna, która zmieni się dla Twojej firmy

Nie bez powodu nie zostały wspomniane pewne istotne parametry czy rozwiązania kasy firmy Posnet. Z nimi bowiem wiąże się pewna charakterystyczna dla tego modelu właściwość, o której zaraz powiemy. Na razie skupmy się na dwóch kwestiach: bazie PLU i standardach komunikacyjnych. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, to kasa fiskalna Posnet Ergo występuje w 3 wariantach: może zaprogramować 4 000, 6 000 bądź 8 000 pozycji towarowych. Wybór konkretnej pojemności bazy zależy tu wyłącznie od preferencji przyszłego użytkownika. I podobnie jest z drugim aspektem. Urządzenie rejestrujące w bazowej wersji dysponuje dwoma złączami – USB oraz tym, które odpowiada za obsługę szuflady na pieniądze. Ale to nie wszystko. Oprócz tego, Ergo oferuje 3 rodzaje tzw. modułów rozszerzonych. Każdy z nich to zestaw konkretnych interfejsów. Pierwszy – USB i 2 x RS-232, drugi – USB, 2 x RS-232, Bluetooth i Wi-Fi, oraz trzeci – USB, 2 x RS-232 i modem 3G. Tu także przedsiębiorca decyduje, jakie rozwiązania komunikacyjne będą zastosowane w przypadku jego modelu.

I to nadal jeszcze nie koniec. Tego typu wybory – jak mniejsza lub większa pojemność bazy towarowej itp. – niejednokrotnie pojawiały się przy różnych modelach kas fiskalnych. Ale to co je łączyło, to ich nieodwracalność. Podatnik nie mógł już później zmienić parametrów swojego urządzenia. Tymczasem Ergo właśnie na to pozwala. Jeśli na dalszych etapach zarządzania działalnością okaże się, że wcześniej wybrane, dotychczasowe rozwiązania w zakresie liczby PLU czy standardów komunikacyjnych są niewystarczające, nie będzie stanowiło to problemu. Przedsiębiorca zyska możliwość rozbudowania bazy towarowej (w ramach wspomnianych wyżej wariantów) czy rozszerzenia funkcjonalności Ergo o opcje bezprzewodowego przesyłania danych – także po zakupie urządzenia, na dalszym toku pracy. Jakie płyną z tego korzyści? Z jednej strony podatnik nie jest zmuszony „wybierać na zaś” i wyposażać urządzenia rejestrującego w dodatkowe, być może na tę chwilę niepotrzebne rozwiązania. Z drugiej natomiast, gdy firma ulegnie pewnym zmianom, przedsiębiorca będzie w stanie dostosować swoją technologię sprzedaży do jej aktualnych potrzeb.

Rekomendowane artykuły