Pojawienie się kasy Elzab K10 zdecydowanie było powiewem świeżości dla rynku technologii sprzedaży. Jednak w dobie rosnącej popularności urządzeń mobilnych – także odpowiedzialnych za rejestrowanie obrotu – nasuwało się oczywiste pytanie: a co z drukarkami fiskalnymi w podobnym stylu? Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Elzab stworzył analogiczny model drukarki, czyli D10. Na ile jest podobny do swojej „starszej siostry” i co jeszcze ma do zaoferowania?

Odniesienie do kasy K10, gdy mówi się o drukarce D10, jest z wielu powodów jasne i oczywiste. W końcu oba modele pochodzą od jednego producenta, firmy Elzab. Ponadto, łączą je pewne rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne i wizualne. To zresztą dobra wiadomość, patrząc po tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się wspomniana kasa rejestrująca. Ale co więcej do dodania od siebie ma drukarka fiskalna?

Nowoczesna drukarka fiskalna z ekranem dotykowym

To, co z pewnością pozostaje wspólne z modelem K10, to wzornictwo drukarki fiskalnej marki Elzab. Ale równocześnie trzeba przyznać, że jej design wciąż zachowuje świeży, futurystyczny i skupiający uwagę wygląd. Na to wrażenie składa się oryginalna sylwetka urządzenia, elegancka kolorystyka, wysoka jakość wykonania oraz dbałość o detale. I jeszcze coś…

Atrakcyjne pod względem estetycznym jest także rozwiązanie bezpośrednio dotyczące funkcjonalności oraz sposobu obsługi tego urządzenia. Chodzi oczywiście o naprawdę duży, działający w kolorze ekran dotykowy o przekątnej 4,3 i rozdzielczości 272 x 460 pikseli. Pod tym względem urządzenie fiskalne przypomina w obsłudze współczesne, powszechnie stosowane smartfony. Zapewnia wygodne, intuicyjne korzystanie z interfejsu drukarki, łatwy dostęp do jej funkcji, a nawet – możliwość emitowania kodów QR. Oczywiście, oprócz panelu dotykowego, Elzab D10 posiada również ekran przeznaczony dla klienta, przejrzyście wyświetlający informacje związane z przebiegiem transakcji.

Różnorodne i atrakcyjne rozwiązania

Oprócz tego, drukarka fiskalna posiada szereg praktycznych funkcjonalności. Zapisuje kopie paragonów w formie elektronicznej, przez co znacznie ułatwia realizację obowiązków podatnika: archiwizowanie i zabezpieczanie niezbędnych danych. Ponadto, pozwala obniżyć koszty zakupy materiałów eksploatacyjnych. D10 pracuje bowiem z wykorzystaniem tylko jednej rolki papieru termicznego, której instalacja jest w dodatku niezwykle szybka i prosta. Naturalnie, model marki Elzab wystawia też faktury VAT oraz obsługuje rozmaite formaty dokumentów niefiskalnych – także z możliwością umieszczania graficznych nagłówków i kodów QR. Warto też wspomnieć o opcji dokonania szybkiego backupu danych (przy użyciu portu USB), wydajnej baterii i fakcie, że to wszystko zamknięte jest w szczelnej, wytrzymałej obudowie o małych gabarytach.

Jednak co więcej oferuje model D10? Można najprościej powiedzieć – to, co każda drukarka rejestrująca w porównaniu z kasą fiskalną. Tak, w przeciwieństwie do K10, to urządzenie pozwala na obsługę znacznie większej bazy towarowej. Maksymalna liczba pozycji do uzyskania w tym przypadku to 300 000 PLU. Tak więc mimo mobilnego charakteru technologii, D10 znakomicie sprawdza się we współpracy z naprawdę bogatym asortymentem. Często też pozostawia wolną przestrzeń dla ewentualnego, późniejszego poszerzenia oferty. Oprócz tego, istnieje możliwość użycia w drukarce fiskalnej marki Elzab standardów bezprzewodowej komunikacji z komputerem czy terminalem komputerowym. To wprowadza jeszcze więcej udogodnień w tryb prowadzenia sprzedaży lub świadczenia usług na rzecz klientów indywidualnych. Zatem z powyższego opisu wyłania się obraz drukarki fiskalnej, która charakteryzuje się naprawdę szerokim zastosowaniem i jest w stanie spełnić oczekiwania różnych działalności gospodarczych.