K2 Pay Online jest jednym z nowszych rozwiązań technologicznych w ofercie polskiego producenta. Co ciekawe, to też pierwsze urządzenie od Elzab, które łączy w sobie funkcjonalność technologii służącej do rejestrowania sprzedaży oraz terminala płatniczego z ekranem dotykowym. Co jeszcze zapewnia kasoterminal K2 Pay Online?

Bezprzewodowa komunikacja z CRK

Skoro mamy do czynienia z kasoterminalem typu online, warto zacząć od tego, w jaki sposób urządzenie współpracuje z Centralnym Repozytorium Kas. W tym przypadku do wyboru są bowiem 2 opcje – komunikacja przez modem GSM z kartą SIM lub po podłączeniu do sieci Wi-Fi. Obydwa rozwiązania zapewniają więc bezprzewodowe przesyłanie wymaganych informacji do CRK. Ponadto, kasoterminal Elzab K2 Pay Online posiada wbudowaną pamięć chronioną, która zapewnia dodatkowo cyfrowe archiwizowanie ważnych danych. To właśnie tam zapisywane są np. wykonywane raporty dobowe oraz kopie wystawianych przez podatnika paragonów fiskalnych.

Jakie płatności obsługuje kasoterminal Elzab?

Jednym z dwóch kluczowych elementów K2 Pay Online jest nowoczesny terminal płatniczy Verifone Carbon 5, który został zintegrowany z częścią fiskalną urządzenia. To dzięki niemu całe rozwiązanie technologiczne oferuje akceptowanie transakcji elektronicznych – zarówno tych dokonywanych za pomocą różnych kart (magnetycznych, zbliżeniowych), jak i np. za pośrednictwem Apple Pay czy Google Pay (usług zainstalowanych w smartfonach czy smartwatch’ach). Ponadto, terminal Verifone Carbon 5 posiada 5-calowy ekran dotykowy, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a także działa w oparciu o doskonale znany system operacyjny Android z autorską aplikacją płatniczo-sprzedażową. W rezultacie, kasoterminal Elzab umożliwia intuicyjne prowadzenie ewidencji oraz szybkie i bezpieczne akceptowanie transakcji bezgotówkowych.

Wymiary kieszonkowe, ale baza towarowa już ogromna

Elzab K2 Pay Online to bez wątpienia jedna z najmniejszych technologii sprzedaży, jakie można wdrożyć w przedsiębiorstwie. Zgodnie z danymi technicznymi producenta, wymiary tego kasoterminala wynoszą zaledwie 183 x 88 x 52 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Pisząc wprost – to urządzenie o kieszonkowych gabarytach, które sprawdzi się znakomicie m.in. w działalnościach mobilnych i mniejszych placówkach handlowych bądź usługowych.

Jednak nie tylko takie podmioty mogą sięgnąć po Elzab K2 Pay Online. A wynika to głównie z ogromnej bazy towarowej, jaką będzie w stanie obsłużyć ten kasoterminal. Do dyspozycji przedsiębiorcy korzystającego z tej technologii sprzedaży będzie bowiem aż 500 000 pozycji PLU, które można dodatkowo podzielić na dowolną liczbę kategorii produktowych lub usługowych. Wspomniany parametr bazy danych odpowiada więc temu, co w dzisiejszych czasach zapewniają np. nowoczesne drukarki fiskalne typu online. Co więcej, każdemu elementowi asortymentu można zdefiniować nazwę o długości nawet do 64 znaków. Wszystko to pozwala zaś na jednoznaczną identyfikację produktów lub usług, które są oferowane w danej firmie. I to nawet w większej firmie, która posiada bardzo rozbudowany asortyment.

Pozostałe funkcje i parametry K2 Pay Online

W ramach podsumowania warto jeszcze wspomnieć o innych parametrach i funkcjach, które oferuje kasoterminal Elzab. Model K2 Pay Online posiada np. łatwy w obsłudze mechanizm drukujący, dodatkowy ekran klienta (OLED, 2 × 16 znaków), złącze USB-C oraz aż 2 wydajne akumulatory (po jednym w części fiskalnej i płatniczej). Co więcej, każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na wdrożenie tej technologii sprzedaży, zyska dostęp do aplikacji przeglądarkowej Moja Kasa Online. Wspomniane rozwiązanie informatyczne od Elzab zapewni m.in. łatwe kontrolowanie pracy kasoterminala, w tym potwierdzenie prawidłowego przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas.