Współcześnie dystrybutorzy technologii sprzedaży, przy współpracy z agentami rozliczeniowymi, oferują wiele różnych modeli terminali płatniczych. Jednym z najpopularniejszych urządzeń tego typu, które znajduje zastosowanie zarówno w działalnościach stacjonarnych, jak i mobilnych, jest zaś Pax A920. Co konkretnie kryje się pod tą nazwą i jakie rozwiązania zapewnia wspomniany terminal płatniczy?

Terminal płatniczy z ekranem dotykowym i systemem jak w smartfonie

Już na podstawie zdjęć doskonale widać, że Pax A920 nie jest typowym terminalem płatniczym. W większości urządzeń tego typu mamy bowiem do czynienia z panelem użytkownika, który składa się z niedużego wyświetlacza oraz klawiatury mechanicznej. Natomiast model A920 posiada wyłącznie kolorowy panel dotykowy IPS o wielkości 5”, pracujący w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Dzięki temu obsługa terminala płatniczego od Pax jest bardzo zbliżona do stosowania smartfona. Tym bardziej, że ekran urządzenia zapewnia bardzo precyzyjną reakcję na dotyk użytkownika czy nawet korzystanie z funkcji multi-touch (kilku punktów dotyku równocześnie). Ponadto, terminal płatniczy Pax A920 pracuje pod kontrolą doskonale znanego systemu operacyjnego Android. 5-calowy ekran dotykowy IPS to więc nie jedyny punkt wspólny ze smartfonami.

Transakcje bezgotówkowe oraz inne funkcje

Pax A920 nadal jest przede wszystkim terminalem płatniczym (a nie smartfonem), więc kluczową kwestią w przypadku tego urządzenia będą funkcje związane z obsługą transakcji bezgotówkowych. W związku z tym, co konkretnie zapewnia omawiany przez nas model? Pełne spektrum możliwości. Przy użyciu terminala Pax A920 da się akceptować praktycznie wszystkie popularne formy płatności elektronicznych: karty (kredytowe, debetowe, z paskiem magnetycznym lub chipem, zbliżeniowe), BLIK-a oraz sfinalizowanie transakcji za pomocą smartfona bądź smartwatcha. Ponadto, urządzenie oferuje uruchomienie funkcji cashback (wypłat gotówki), rozliczanie zwrotów, naliczanie napiwków czy płacenie w walucie karty.

Ciekawym rozwiązaniem dla wielu działalności gospodarczych jest także opcja wdrożenia dodatkowych usług w firmie. Zależy to, rzecz jasna, od oferty agenta rozliczeniowego, z którym przedsiębiorca podpiszę umowę na wynajem terminala płatniczego. W każdym razie, z poziomu Pax A920 można np. sprzedawać doładowania do telefonów komórkowych, rejestrować karty SIM, przyjmować opłaty za rachunki (prąd, wodę, gaz) czy zarządzać przesyłkami kurierskimi (za pomocą aplikacji Moja Paczka). Nie jest to więc urządzenie służące wyłącznie do akceptowania e-płatności.

Wydajne podzespoły i prosty w obsłudze mechanizm drukujący

W przypadku Pax A920 wygodne korzystanie ze wszystkich funkcji wynika nie tylko z zastosowania 5-calowego ekranu dotykowego i systemu operacyjnego Android, ale także z obecności wydajnych podzespołów. Ten terminal płatniczy został wyposażony w procesor ARM Cortex A7 (o taktowaniu 1.1 GHz), 8 GB pamięci Flash (z opcją łatwego rozszerzenia za pomocą karty microSD) oraz 1 GB pamięci RAM. A w praktyce taka konfiguracja zapewnia płynne działanie zainstalowanego oprogramowania. Warto też wspomnieć, że terminal płatniczy A920 posiada wbudowany mechanizm drukujący. Dzięki niemu urządzenie oferuje sprawne wystawianie zarówno potwierdzeń płatności, jak i innych dokumentów, np. informacji z systemu lojalnościowego czy podziękowań za skorzystanie z usług firmy. Ponadto, mechanizm zastosowany w urządzeniu Pax zapewnia łatwy montaż rolki papieru termicznego.

Pax A920 to też urządzenie w pełni mobilne

W przypadku terminala płatniczego Pax A920 możemy z pełną odpowiedzialnością napisać o bardzo szerokim zastosowaniu. Omawiane urządzenie sprawdzi się doskonale zarówno w działalnościach stacjonarnych, jak i mobilnych. A wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, model A920 jest bezprzewodowym terminalem płatniczym. Urządzenie komunikuje się z innymi elementami rozwiązania systemowego za pośrednictwem Wi-Fi lub GPRS (wbudowanego modemu z kartą SIM). Po drugie, Pax A920 wyposażono w wydajny akumulator litowo-jonowy o pojemności aż 5250 mAh. Dzięki temu urządzenie, po naładowaniu baterii do pełna, gwarantuje wiele godzin nieprzerwanej pracy. Po trzecie, ważną zaletą tego rozwiązania technologicznego są kompaktowe gabaryty. A konkretnie, wymiary terminala płatniczego Pax A920 wynoszą zaledwie 176 x 78 x 57 mm. W związku z tym, urządzenie nie tylko zajmuje niewiele miejsca na stanowisku obsługi klientów w firmie, ale także jest wygodne w przenoszeniu i przewożeniu.