Kiedy piszemy lub mówimy o nowościach od Posnet, zazwyczaj mamy na myśli kolejne urządzenia fiskalne w ofercie polskiego producenta – kasy lub drukarki, a ostatnimi czasy również kasoterminale. Tym razem chodzi jednak o zupełnie inne rozwiązanie technologiczne, które sprawdzi się nie tylko w handlu czy usługach, ale też w przemyśle i logistyce. Na rynku pojawiły się bowiem nowe terminale komputerowe Posnet – modele 15CL-A, 15I5-A, 16CL-A oraz 16I5-A. Co konkretnie kryje się pod nazwami tych urządzeń?

Urządzenia dostępne w różnych wersjach i konfiguracjach

W ofercie Posnet w jednym momencie zadebiutowały aż 4 różne terminale komputerowe. Warto więc zacząć od uporządkowania informacji na ich temat. Po pierwsze, nowe urządzenia różnią się wielkością panelu dotykowego. Modele 15CL-A oraz 15I5-A posiadają 15-calowe matryce (4:3) o rozdzielczości HD (1024 x 768 pikseli), natomiast 16CL-A i 16I5-A – ekrany panoramiczne (16:9) o przekątnej 15,6” i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). To jednak nie jedyna różnica pomiędzy omawianymi urządzeniami. Po drugie bowiem, zastosowano w nich nieco inne podzespoły. Modele 15CL-A oraz 16CL-A posiadają m.in. procesor Intel Celeron Intel Celeron J4125, 4 GB pamięci RAM i układ graficzny Intel UHD 600. Z kolei w modelach 15I5-A i 16I5-A zastosowano procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM i kartę Intel UHD 620.

Jak widać, polski producent oferuje urządzenia o mniejszej bądź większej wydajności, z ekranami o różnych proporcjach. W rezultacie, przedsiębiorca może sięgnąć po terminal komputerowy od Posnet, który spełni oczekiwania jego działalności gospodarczej. Co więcej, warto dodać, że każde ze wspomnianych urządzeń można zamówić w wersji z systemem operacyjnym Windows 10. Z kolei warianty bez tego oprogramowania pozwalają na samodzielne skonfigurowanie środowiska informatycznego, w którym będzie funkcjonował wybrany przez przedsiębiorcę komputer POS.

Terminale komputerowe Posnet – eleganckie i wytrzymałe

Zaletą terminali komputerowych od Posnet są nie tylko różne konfiguracje, ale także praktyczne rozwiązania konstrukcyjne. Omawiane urządzenia oferują m.in. pracę na standardowych uchwytach VESA (75 lub 100 mm). Ponadto, przedsiębiorca może opcjonalnie zdecydować się na Modułowy System Montażu. Wspomniane rozwiązanie pozwala zaś na kompleksowe zaaranżowanie stanowiska pracy w firmie. MSM składa się bowiem z wybranych komponentów (ramion), na których da się przymocować zarówno komputer POS (po odkręceniu podstawy), jak i inne urządzenia, np. drukarkę fiskalną oraz terminal płatniczy.

Kwestią wartą podkreślenia jest również szeroko pojęta jakość wykonania, z jaką mamy do czynienia w przypadku modeli 15CL-A, 15I5-A, 16CL-A oraz 16I5-A. Wspomniane urządzenia cechują się nie tylko eleganckim designem, ale także zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i trudniejsze warunki środowiskowe (np. duże zapylenie). I przede wszystkim dlatego terminale komputerowe Posnet sprawdzą się zarówno w placówkach handlowych bądź usługowych, jak i w zakładach przemysłowych lub firmach zajmujących się transportem i logistyką.

Jak nowe POS-y od Posnet poradzą sobie w rozwiązaniach systemowych dla biznesu?

Terminale komputerowe Posnet zostały również przystosowane do współpracy z wieloma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Wynika to z obecności różnego rodzaju interfejsów komunikacyjnych, m.in. USB (2.0, 3.0), RS-232, Ethernet czy HDMI. Dzięki temu do modeli 15CL-A, 15I5-A, 16CL-A oraz 16I5-A można podłączyć np. drukarkę fiskalną, drukarkę etykiet, drukarkę paragonową, czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną, szufladę kasową czy weryfikator cen. Co więcej, omawiane urządzenia da się wyposażyć w przydatne akcesoria zewnętrzne – wyświetlacz dla klientów (o przekątnej 9,7” lub 11,6”) oraz czytnik kart magnetycznych (służący np. do identyfikowania operatorów). I jak łatwo zgadnąć, pozwala to na wdrożenie jeszcze bardziej funkcjonalnego i dopasowanego do potrzeb firmy terminala komputerowego.