Zazwyczaj ze słowami „Posnet” i „nowość” kojarzy się kolejna kasa lub drukarka fiskalna, która weszła do oferty uznanego producenta technologii sprzedaży. Tym razem jednak mamy do czynienia z premierą zupełnie innego urządzenia. Niedawno na rynku zadebiutował Posnet Netpay, czyli pierwszy terminal płatniczy polskiej marki.

Wprowadzenie akurat takiego rozwiązania technologicznego do oferty Posnet nie powinno dziwić. Terminale płatnicze, m.in. za sprawą programu wsparcia dla przedsiębiorców Polska Bezgotówkowa, stają się coraz popularniejszymi urządzeniami. W szczególności chętnie sięgają po nie podatnicy, którzy korzystają z urządzeń rejestrujących sprzedaż (kas i drukarek fiskalnych). A co konkretnie przemawia za tym, żeby wdrożyć akurat terminal płatniczy Posnet Netpay? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wrażeniami na temat kieszonkowego rozwiązania technologicznego od polskiego producenta.

Lekka i poręczna technologia sprzedaży z ekranem dotykowym

Zacznijmy dosyć nietypowo, bo od omówienia parametrów fizycznych terminala płatniczego marki Posnet. Netpay jest bowiem niezwykle lekkim i poręcznym rozwiązaniem technologicznym. Waga tego urządzenia wynosi zaledwie 182 g, natomiast jego wymiary to tylko 136 x 70 x 17 mm (wysokość, szerokość, głębokość). Pisząc wprost, Posnet Netpay wygląda jak niewielki smartfon. I w słowniku branżowym, pod hasłem „mobilna technologia sprzedaży”, można by podać właśnie jego przykład.

Urządzenie polskiej marki oferuje też obsługę zbliżoną do tego, co znają użytkownicy współczesnych telefonów komórkowych. Nowy terminal płatniczy posiada bowiem 4-calowy, kolorowy ekran dotykowy, który działa w rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Dodatkowym atutem Posnet Netpay jest zaś zaimplementowane w nim oprogramowanie. Aplikacja działająca na tym urządzeniu zapewnia szybkie i wygodne zarządzanie płatnościami elektronicznymi.

Współpraca z kasami fiskalnymi online marki Posnet i Fawag

Kluczową informacją, zwłaszcza w kontekście wdrożenia Netpay w firmie, jest bez wątpienia to, że nowy terminal płatniczy może współpracować wyłącznie z kasami fiskalnymi online od Posnet oraz Fawag. Tylko takie połączenie zapewni np. wystawienie potwierdzenia transakcji bezgotówkowej. Odbywa się to wtedy za pośrednictwem mechanizmu drukującego kasy fiskalnej. A z jakimi konkretnie urządzeniami Netpay może współpracować? Wśród modeli marki Posnet są to: Bingo Max Online (wersja 1.01), Revo Online (wersja 1.01) oraz Neo Online (wersja 1.01). Do tego dochodzi też jedna kasa fiskalna Fawag, czyli Lite Online (w wersji 2.01 lub 1.02).

Wymiana danych dotyczących transakcji to jednak nie wszystko, co w tym przypadku zaoferuje połączenie terminala oraz urządzenia rejestrującego sprzedaż. Jak łatwo zauważyć, Netpay współpracuje z kasami fiskalnymi typu online, czyli z modelami, które za pośrednictwem internetu muszą komunikować się z Centralnym Repozytorium Kas. A przy użyciu terminala płatniczego Posnet da się w prosty sposób udostępnić łącze internetowe. Jest to możliwe konkretnie wtedy, gdy Netpay zostanie podłączony do kasy fiskalnej online za pomocą przewodu USB.

Co więcej, wynika z tego jeszcze jedna korzyść dla użytkownika omawianej technologii sprzedaży. Podłączenie terminala płatniczego do kasy fiskalnej online poprzez port komunikacyjny USB pozwala na zasilanie baterii zastosowanej w Netpay. Swoją drogą, akumulator obecny w nowym urządzeniu marki Posnet ma pojemność aż 3,05 Ah, dzięki czemu zapewnia wiele godzin nieprzerwanej pracy na jednym ładowaniu.

Jakie płatności obsługuje Netpay?

Co ma znaczenie w kontekście transakcji bezgotówkowych, które obsługuje Posnet Netpay? Po pierwsze, urządzenie akceptuje płatności dokonywane kartami magnetycznymi, chipowymi i zbliżeniowymi, jak również te realizowane przy użyciu telefonu lub smartwatcha (BLIK, Apple Pay i Google Pay). Po drugie, transakcje są obsługiwane przez e-Service, czyli jednego z liderów polskiego rynku bezgotówkowego. Po trzecie, terminal płatniczy Posnet Netpay jest objęty programem wsparcia. Przedsiębiorca może więc równocześnie dołączyć do Polski Bezgotówkowej i skorzystać z rocznej refundacji kosztów. Po czwarte, jak deklaruje producent, wynajem urządzenia to minimum formalności. Wszystko można załatwić u jednego z autoryzowanych partnerów Posnet, czyli u dystrybutora kas i drukarek fiskalnych tej marki.