Dla jednych przedsiębiorstw, do sprawnego zarządzania działalnością handlową lub usługową, wystarczy wdrożenie kasy rejestrującej. Inne znowu będą potrzebowały różnych technologii, składających się na sprawnie funkcjonujący system sprzedaży. W takich sytuacjach pojawia się często pytanie o skuteczne i wygodne połączenie niezbędnych elementów w jedno efektywne rozwiązanie dla biznesu. Natomiast branża fiskalna ma na nie kolejną odpowiedź, która brzmi: iPOS duet.
Istnieje wiele firm, które decydują się na stworzenie bardziej rozbudowanego systemu sprzedaży. Często w takich przypadkach urządzeniom peryferyjnym towarzyszą konkretne rozwiązania – jak stosowne oprogramowanie do zarządzania biznesem czy np. terminal płatniczy. Dlatego obecnie producenci decydują się także tworzyć technologie handlowe, które na praktycznych i wygodnych zasadach łączą w sobie funkcjonalności wspomnianych rozwiązań. Podobnie było kiedyś z modelem Posnet Thermal HD, stanowiącym integrację dwóch zasadniczych ogniw: drukarki fiskalnej oraz komputera. I tak też jest w przypadku innowacyjnego kasoterminalu iPOS duet.
iPOS duet – czym w rzeczywistości jest kasoterminal?
Określenie „innowacja” w przypadku tej technologii z pewnością nie jest nadużyciem. Nie było bowiem wcześniej w branży fiskalnej takiego połączenia rozwiązań. iPOS duet to wynik integracji drukarki rejestrującej, ekranu dotykowego (działającego w kolorze), a także terminala płatniczego oraz nowoczesnego oprogramowania, usprawniającego kompleksowe zarządzanie biznesem. Jednym słowem, przedsiębiorca, sięgając po jedno urządzenie, z miejsca zyskuje kilka funkcjonalnych elementów, praktycznie niezbędnych dla systemu sprzedaży.
Jak nietrudno się domyślić, takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Pierwszy atut wynika już z samej konstrukcji technologii, charakteryzującej się ergonomią i niedużymi gabarytami. Kasoterminal jest wygodny w użyciu i zajmuje znacznie mniej miejsca, niż „wchodzące w jego skład” elementy, które miałyby funkcjonować standardowo, oddzielnie (drukarka fiskalna, komputer, terminal płatniczy). Dlatego opisywane urządzenie sprawdzi się nawet na stanowiskach obsługi klientów o zdecydowanie ograniczonej przestrzeni.
Jakie funkcjonalności oferuje iPOS duet?
Oczywiście kwestia zagospodarowania przestrzeni pracy to nie jedyna zaleta wdrożenia kasoterminala iPOS. Pozostaje jeszcze cała paleta funkcjonalności i rozwiązań, wynikających z takiego technologicznego połączenia. Przede wszystkim należy powiedzieć, że przedsiębiorcy stosujący wspomniane urządzenie mogą skorzystać, za sprawą przeglądarki internetowej, z platformy iPOS web. Opcja ta pozwala na sprawne zarządzanie działalnością – m.in. stanami magazynowymi, cenami towarów lub usług – i monitorowanie wyników sprzedaży w każdym miejscu, które umożliwia pracę w trybie online. Trzeba też wspomnieć o tym, że użytkownik decydujący się na ten kasoterminal wybiera jeden z 3 planów taryfowych, różniących się pod względem abonamentu oraz dostępnych rozwiązań. Te warianty to Free (czyli darmowa), Standard i Premium. Zakres wybieranych możliwości dotyczy zarówno samego urządzenia rejestrującego (np. pojemności bazy towarowej), jak i terminala płatniczego (przykładowo: opcjonalnej obsługi płatności kartą).
Tak czy inaczej, podatnik jest w stanie sam zdecydować, które rozwiązania okażą się potrzebne dla prowadzonej przez niego działalności. Ale nawet, jeśli charakter biznesu ulegnie zmianie, będzie mógł dokonać zmian w planie taryfowym oraz rozbudować funkcjonalność konkretnych elementów modelu iPOS duet – czy to oprogramowania kasoterminala, czy też samego urządzenia.