Nowoczesne, przyjazne w obsłudze, kompaktowe i wytrzymałe – takich określeń używamy coraz częściej w stosunku do dzisiejszych urządzeń fiskalnych. A nowa kasa rejestrująca marki Novitus, czyli model Next, z pewnością zasługuje na podobne pochlebstwa. W tym przypadku mamy do czynienia z naprawdę innowacyjną i zaawansowaną technologią sprzedaży.

Novitus Next z pewnością przejdzie do historii jako pierwsza kasa fiskalna z wbudowanym tabletem, który działa w oparciu o system operacyjny Android. Takich rozwiązań dotychczas nie znaleźlibyśmy na polskim rynku technologii sprzedaży. W nowym urządzeniu polskiego producenta pojawiło się też oczywiście kilka „standardowych” funkcjonalności. Można więc zaryzykować postawienie tezy, że Novitus Next to udane połączenie tradycji z nowoczesnością.

Co daje tablet z popularnym systemem operacyjnym?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tablet zastosowany w kasie Novitus Next zapewnia wyłącznie przyjazną obsługę. Wszystko za sprawą obszernego, bo aż 7-calowego panelu dotykowego, który pozwala na szybkie i wygodne wykonywanie obowiązków. Niemniej, w nowym urządzeniu polskiego producenta nie chodzi wyłącznie o intuicyjne prowadzenie sprzedaży. Tablet z popularnym systemem operacyjnym Android sprawił również, że kasa Next już w standardzie posiada oprogramowanie do zarządzania handlem. Co więcej, urządzenie marki Novitus może obsłużyć dowolną liczbę pozycji towarowych oraz oferuje indywidualne spersonalizowanie treści, które będą wyświetlane na panelu dotykowym. A to dopiero początek…

Przechowywanie danych w chmurze

Wraz z kasą rejestrującą Novitus Next użytkownicy zyskują dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud. To kolejne innowacyjne rozwiązanie, które pojawiło się za sprawą omawianego urządzenia fiskalnego. Pytanie jednak, do czego można wykorzystywać oprogramowanie NoviCloud? Po pierwsze, aplikacja przygotowana przez Novitus pozwala na archiwizowanie bazy danych kasy w chmurze. W ten sposób można m.in. wykonać backup elektronicznej kopii paragonów. Po drugie, za sprawą NoviCloud da się konfigurować pozycje towarowe, nadzorować konkretne placówki firmy, analizować efekty pracy oraz monitorować stany magazynowe. Innymi słowy, aplikacja chmurowa pozwala na wszechstronne zarządzanie handlem w trybie online – praktycznie z dowolnego miejsca, w którym mamy dostęp do internetu. W tym przypadku, do pełnego wykorzystania potencjału Novitus Next, niezbędne jest zastosowanie zewnętrznego interfejsu komunikacyjnego. Na szczęście tę kasę można bez problemu wyposażyć w moduł Wi-Fi lub GSM.

Kopia elektroniczna i tradycyjna klawiatura

Połączenie tradycji z nowoczesnością w Novitus Next jest widoczne przede wszystkim za sprawą klawiatury tego urządzenia. Dzięki niej z obsługą kasy, np. w początkowej fazie, czyli zaraz po instalacji, poradzą sobie także użytkownicy, którzy są przyzwyczajeni do mechanicznych przycisków. Ponadto, na klawiaturze tego modelu znajdziemy klawisze funkcyjne, umożliwiające m.in. skonfigurowanie szybkiej sprzedaży. Błyskawiczne wywoływanie konkretnych elementów asortymentu jest również dostępne na panelu dotykowym urządzenia.

Ponadto, funkcjonalnością uznawaną już chyba za „standardową”, bo występującą w zdecydowanej większości dzisiejszych kas fiskalnych, jest elektroniczna kopia paragonów. Novitus Next też zapewnia archiwizowanie wspomnianych danych na cyfrowym nośniku, czyli karcie pamięci microSD. Przechowywanie kopii paragonów nie wymaga więc składowania zadrukowanych rolek. Co więcej, kasa zużywa mniej papieru termicznego, niż modele wyposażone w mechanizmy dwurolkowe.