Współcześnie wiele działalności gospodarczych wymaga wdrożenia urządzeń, które zapewniają sprawne zarządzanie sprzedażą oraz funkcjami innych elementów systemu. W takich okolicznościach doskonale sprawdzają się m.in. terminale komputerowe. A jednym z najnowszych rozwiązań tego typu, które znajdzie zastosowanie zarówno w placówkach handlowych, jak i usługowych, jest Elzab P15 Plus. Z konkretnie oferuje ten komputer POS?

Komputer POS z 15-calowym ekranem dotykowym

Elzab P15 Plus to terminal komputerowy typu POS, w którym zastosowano 15-calowy, bezramkowy ekran dotykowy TFT LCD. Co ważne, w przypadku tego urządzenia polskiej marki mowa o panelu pojemnościowym. Ekran modelu P15 Plus zapewnia więc zarówno precyzyjną reakcję na dotyk użytkownika oraz intuicyjną obsługę zainstalowanego oprogramowania, jak i zwiększoną wytrzymałość na zużycie. Panel tego terminala komputerowego od Elzab odznacza się także wysoką normą szczelności. Wskaźnik na poziomie IP-65 to gwarancja bardzo dużej odporności na działanie wilgoci, pyłu i kurzu. Ponadto, w modelu P15 Plus można zastosować dodatkowy monitor. Opcjonalny ekran o przekątnej 11,6” jest wtedy zamontowany z tyłu obudowy terminala komputerowego POS, dzięki czemu pozwala np. na informowanie klientów o przebiegu obsługi lub na wyświetlanie komunikatów reklamowych.

Z jakimi elementami systemu współpracuje?

Terminal komputerowy Elzab może oczywiście funkcjonować w przedsiębiorstwie całkowicie samodzielnie. Pełnię jego funkcjonalności poznaje się jednak wtedy, gdy współpracuje z innymi elementami firmowego systemu. A wynika to przede wszystkim z obsługi wielu różnorodnych interfejsów komunikacyjnych, wśród których znajdują się złącza USB, RS-232, Ethernet czy HDMI. W rezultacie, Elzab P15 Plus może płynnie współpracować np. z drukarką fiskalną, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, kolektorem danych czy drukarką etykiet. Co więcej, na tym terminalu komputerowym POS da się zainstalować praktycznie dowolne oprogramowanie, które działa w środowisku Microsoft lub Linux. Elzab P15 Plus jest również dostępny w gotowej konfiguracji od producenta – z systemem operacyjnym Windows 10 IoT.

Wydajne podzespoły, m.in. dysk twardy SSD

Wydajność terminala komputerowego to bez wątpienia jedna z najważniejszych kwestii, na które przedsiębiorcy zwracają uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego urządzenia. Jak w tym przypadku wypada Elzab P15 Plus? Ten model polskiej marki oferuje standardową konfigurację sprzętową. W urządzeniu zastosowano m.in. czterordzeniowy i czterowątkowy procesor Intel® Celeron J1900 2.0 GHz z pasywnym chłodzeniem, 4 GB pamięci RAM DDR3 SO-DIMM (pamięć operacyjną można zwiększyć maksymalnie do 8 GB) oraz kartę graficzną Intel® HD Graphics. Ponadto, model P15 Plus posiada dysk twardy typu SSD o pojemności 128 GB. I to właśnie ten podzespół terminala komputerowego marki Elzab w największym stopni przekłada się na szybkie działania zainstalowanego oprogramowania.

Gdzie terminal komputerowy P15 Plus sprawdzi się najlepiej?

Terminale komputerowe znajdują zastosowanie w różnego rodzaju działalnościach gospodarczych. Podobnie będzie w przypadku modelu P15 Plus od Elzab. Urządzenie sprawdzi się zarówno w placówkach handlowych oraz gastronomicznych, jak i w placówkach usługowych bądź informacyjnych. Ten komputer polskiego producenta to również ciekawa propozycja dla zakładów przemysłowych oraz firm zajmujących się transportem i logistyką. Właściciele takich działalności z pewnością docenią fakt, że Elzab P15 Plus jest nie tylko wydajnym, ale także solidnie wykonanym terminalem komputerowym. Ponadto, na szersze zastosowanie urządzenia wpływa nawet fakt, że można je albo po prostu ustawić na biurku, ladzie lub blacie, albo, po zdemontowaniu podstawy, przymocować na stałe np. do ściany – przy użyciu uchwytów zgodnych ze standardem VESA 75.