Niewielkie gabaryty nie są wyłącznie domeną przenośnych urządzeń fiskalnych. Coraz częściej również stacjonarne rozwiązania sprzedażowe mogą pochwalić się małą obudową. A jednym z nich jest Fawag Box – pierwsza drukarka fiskalna online od producenta, którego polscy przedsiębiorcy mogą kojarzyć z różnego typu wag elektronicznych. Czym jeszcze, poza kompaktową konstrukcją, charakteryzuje się to urządzenie?

Minimalistyczny design i bardzo małe gabaryty

Już na wstępie warto zaznaczyć, że Fawag Box jest jednym z najmniejszych urządzeń rejestrujących, jakie przedsiębiorca może wdrożyć w swojej działalności gospodarczej. Obudowa o wymiarach wynoszących zaledwie 126 x 108 x 112 mm (szerokość, wysokość, długość) sprawia, że tę drukarkę fiskalną online da się bez problemu ustawić nawet na najmniejszym stanowisku obsługi klientów. Tym bardziej na podkreślenie zasługuje fakt, że model Box posiada np. obszerny, podświetlany ekran graficzny (o rozdzielczości 192 x 64 pikseli). Dzięki temu drukarka fiskalna Fawag gwarantuje emitowanie wyrazistych komunikatów na temat przebiegu każdej transakcji – i to przy różnych warunkach oświetleniowych. Ponadto, urządzenie poradzi sobie znakomicie przy obsłudze nawet bardzo dużego asortymentu. W programie sprzedażowym, z którym będzie współpracowała drukarka Box, można skonfigurować nawet 250 000 produktów lub usług.

 

Pełna zgodność z wymogami systemu fiskalizacji online

W przypadku drukarki rejestrującej Box bez wątpienia można liczyć na obsługę rozbudowanej funkcjonalności fiskalnej. Urządzenie polskiego producenta technologii sprzedaży jest także zgodne z wymogami systemu online. W praktyce oznacza to zarówno współpracę z Centralnym Repozytorium Kas – przez Ethernet (sieć LAN) lub USB (po podłączeniu do firmowego komputera i udostępnieniu internetu) – jak i automatyczną archiwizację kopii wystawianych dokumentów w pamięci chronionej (na zabezpieczonym nośniku danych). A to nie wszystko… Drukarka fiskalna marki Fawag spełnia również kryteria techniczne w zakresie wystawiania i wysyłania e-paragonów. Realizowanie dowodów sprzedaży w formie elektronicznej będzie zaś możliwe po zintegrowaniu urządzenia z zewnętrznym systemem dystrybucji takich dokumentów.

 

Fawag Box

 

Fawag Box a współpraca z innymi urządzeniami i oprogramowaniem sprzedażowym

Drukarka fiskalna Fawag Box została pod różnymi względami przystosowana do pracy w systemie sprzedaży dla firmy. Po pierwsze, urządzenie obsługuje dwa protokoły komunikacyjne – Posnet i Thermal. A to z kolei sprawia, że model Box da się z łatwością zintegrować z wieloma popularnymi programami sprzedażowymi, sprzedażowo-magazynowymi czy też przeznaczonymi do zarządzania hotelem lub lokalem gastronomicznym. Po drugie, ta drukarka fiskalna online od Fawag zapewnia płynną współpracę z komputerem, np. terminalem komputerowym typu POS, natomiast komunikacja pomiędzy obydwoma elementami rozwiązania systemowego może przebiegać zarówno przez Ethernet (firmową sieć LAN), jak i USB. Po trzecie, do Box’a da się w prosty sposób podłączyć szufladę kasową o napięciu 6V. A może to być np. któreś z urządzeń peryferyjnych marki Posnet – SKL, MK330 lub MK350.

 

Funkcjonalny mechanizm termiczny typu drop-in

Przy omawianiu Fawag Box trudno również nie wspomnieć o parametrach i funkcjach, które są związane z technologią wydruku. W tym urządzeniu zastosowano bowiem wysokiej klasy mechanizm termiczny typu drop-in – zapewniający zarówno dużą trwałość oraz niezawodność, jak i łatwy montaż rolki papieru (na zasadzie „wrzuć i pracuj”). Co więcej, to za jego sprawą model Box gwarantuje sprawne wystawianie paragonów, raportów dobowych i miesięcznych, faktur VAT czy różnego rodzaju wydruków niefiskalnych. Na dokumentach emitowanych przy zastosowaniu tego urządzenia da się również umieszczać dodatkowe treści, m.in. zdefiniowane przez użytkownika, czarno-białe grafiki. A może to być zarówno logo firmy w nagłówku danego wydruku, jak i znajdująca się w stopce informacja na temat bieżącej promocji.