W ofercie Posnet już od kilku lat dostępne są urządzenia, które zapewniają m.in. akceptowanie e-płatności. Kasoterminale, bo o nich mowa, to niezwykle wszechstronne technologie, znajdujące zastosowanie w wielu różnych działalnościach. Polski producent nie poprzestaje jednak na takich urządzeniach, oferując przedsiębiorcom coraz to nowsze rozwiązania sprzedażowo-płatnicze. A najnowszym tego przykładem jest kasa fiskalna Posnet Ergo Online w wersji 2.01, która obsługuje płatność przez BLIK-a.

Ergo Online i płatności elektroniczne – jak to działa i jak zacząć korzystać?

Na początku marca 2024 roku polski producent technologii sprzedaży poinformował o wprowadzeniu nowej usługi „BLIKIEM na kasach Posnet”. Natomiast urządzeniem fiskalnym, które oferuje wspomnianą funkcjonalność, jest doskonale znany model Ergo Online (w wersji minimum 2.01). Co więcej, nowe rozwiązanie zostało uruchomione przy współpracy z eService, a więc jednym z liderów polskiego rynku płatności elektronicznych. I jak łatwo zgadnąć, usługa „BLIKIEM na kasach Posnet” jest przeznaczona głównie dla przedsiębiorców, którzy nie korzystają jeszcze z terminali płatniczych. Funkcja ta pozwala bowiem na łatwe akceptowanie transakcji bezgotówkowych z poziomu wspomnianego urządzenia fiskalnego.

A co konkretnie należy zrobić, aby zacząć używać wspomnianego rozwiązania? Przedsiębiorca korzystający z kasy fiskalnej Ergo Online musi przede wszystkim założyć i aktywować konto na Portalu Klienta Posnet. Jest to konieczne, gdyż wyłącznie tam można uruchomić usługę płatności przez BLIK-a. Później natomiast, po dopełnieniu wszystkich formalności, samo obsługiwanie transakcji bezgotówkowych jest niezwykle proste i zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy, że klient wygeneruje kod BLIK w swojej aplikacji bankowej, a przedsiębiorca wprowadzi go na kasie fiskalnej. Wymagane będzie jeszcze tylko potwierdzenie transakcji przez konsumenta i gotowe.

Warto jeszcze wyjaśnić, ile kosztuje usługa „BLIKIEM na kasach Posnet”. Nie będzie ona bowiem całkowicie bezpłatna. W praktyce wygląda to jednak tak, że przez pierwszych 18 miesięcy jej jedynym kosztem jest prowizja od każdej transakcji (wynosząca 0,6% + 0,06 zł). Natomiast później przedsiębiorca korzystający z tego rozwiązania będzie musiał opłacać dosłownie symboliczny abonament miesięczny – w wysokości 4,99 zł netto.

 

Inne rozwiązania Posnet do obsługi transakcji bezgotówkowych

W ofercie Posnet znajdziemy także inne technologie sprzedaży, które umożliwiają obsługę transakcji bezgotówkowych. Mowa w szczególności o kasoterminalu Pospay Online, czyli nowoczesnym urządzeniu all-in-one, łączącym w sobie funkcje fiskalne oraz płatnicze. A na tym nie koniec… Polski producent dostarcza też na rynek lekki i poręczny terminal Netpay, który można w prosty sposób zintegrować m.in. z omawianą tu kasą Ergo Online. Jak widać, przedsiębiorcy mają obecnie do dyspozycji różnego typu rozwiązania sprzedażowo-płatnicze, co zdecydowania ułatwia wybór technologii spełniającej oczekiwania konkretnego biznesu.