Wybór dowolnego urządzenia dla firmy zawsze wiąże się z koniecznością jego dostosowania do oczekiwań konkretnej działalności gospodarczej. A, zazwyczaj, dużo łatwiej wdrożyć optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z różnymi wariantami technologicznymi. Tak jest w przypadku kolektora danych Cipherlab RK26, czyli urządzenia auto id, które można pod wieloma względami dopasować do potrzeb firmy.

Różne wersje wbudowanego skanera kodów, klawiatury, interfejsów komunikacyjnych…

Ogólnie rzecz biorąc, funkcjonalność współczesnych kolektorów danych można sprowadzić do trzech zagadnień – pozyskiwania, przetwarzania oraz przesyłania informacji. Urządzenia oferowane na rynku różnią się zaś pod względem wspomnianych kwestii (a także gabarytami czy innymi parametrami fizycznymi). Często też w obrębie jednego kolektora danych mamy do czynienia z wieloma dostępnymi konfiguracjami, które pozwalają na wdrożenie optymalnego rozwiązania technologicznego. Tak jest w przypadku prezentowanego Cipherlab RK26.

Wspomniane urządzenie występuje w bardzo dużej liczbie wariantów, chociaż warto dodać, że cześć z nich obejmuje dodatkowe akcesoria zewnętrzne, np. uchwyt pistoletowy, ochronne etui, pasek na rękę, zapasową baterię albo kilkustanowiskową ładowarkę akumulatorów. Znacznie ważniejsze jest natomiast to, że w przypadku modelu RK26 można wybrać zarówno rodzaj wbudowanego mechanizmu skanującego (SE4100, SE4750SR albo SE5500), jak i obsługiwane interfejsy komunikacyjne (opcjonalną łączność przez GSM). Co więcej, ten kolektor danych od Cipherlab występuje w wersjach, które różnią się liczbą oraz typem przycisków na klawiaturze (25 lub 28). I wszystko to sprawia, że omawiane urządzenie auto id będzie w stanie odpowiedzieć na potrzeby szerokiego grona przedsiębiorców.

 

Cipherlab RK26 jest również wytrzymały na trudniejsze warunki pracy

Duża wariantywność to nie jedyna zaleta kolektora danych RK26. Ten model marki Cipherlab jest również w pełni przystosowany do mobilnego wykonywania obowiązków. Wszystko za sprawą kompaktowej oraz lekkiej konstrukcji, dzięki której urządzenie doskonale leży w dłoni, a praca przy jego zastosowaniu jest po prostu wygodna. Co więcej, terminal przenośny RK26 został stworzony także z myślą o intensywnej eksploatacji w niesprzyjających warunkach (np. w zakładach przemysłowych, magazynach albo firmach zajmujących się logistyką). Świadczy o tym fakt, że kolektor danych od Cipherlab spełnia wysoką normę szczelności (IP-65) oraz gwarantuje bezproblemowe działanie w niższych bądź wyższych temperaturach (od minus 20 do plus 50 stopni Celsjusza). Urządzenie jest również wytrzymałe na wielokrotne upadki z wysokości 1,5 metra (lub 1,8 m po zastosowaniu opcjonalnego etui).

 

Kilka słów na temat wydajności i obsługi kolektora danych

Cechą charakterystyczną Cipherlab RK26 jest bez wątpienia połączenie możliwości „tradycyjnej” klawiatury fizycznej oraz panelu dotykowego. Dzięki temu urządzenie da się obsługiwać na dwa sposoby, a więc sprawdza się ono doskonale przy realizowaniu wielu obowiązków – i to w różnych warunkach pracy. Warto też dodać, że w przypadku ekranu omawianego kolektora mamy do czynienia z 4-calowym wyświetlaczem pojemnościowym, który działa w rozdzielczości 480 na 800 pikseli oraz gwarantuje zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne i zużycie (m.in. za sprawą dodatkowej warstwy ochronnej Corning Gorilla Cover Glass).

Ponadto, panel dotykowy terminala przenośnego Cipherlab RK26 zapewnia, rzecz jasna, intuicyjną obsługę zainstalowanych aplikacji. I co najważniejsze, będą to programy z powszechnie stosowanego i świetnie znanego systemu operacyjnego Android. A warto też na koniec podkreślić, że w tym przypadku za płynne działanie wszystkich zainstalowanych aplikacji odpowiadają wydajne podzespoły. Kolektor danych RK26 posiada m.in. ośmiordzeniowy procesor Qualcomm 4290 (o taktowaniu 2.0 GHz), 64 GB pamięci UFS Flash (z opcją łatwego rozbudowania przy użyciu karty microSD) oraz 4 GB pamięci RAM (LPDDR4X).