Drukarki fiskalne online od Novitus to jedne z najchętniej wybieranych urządzeń tego typu na polskim rynku. Teraz natomiast modele od wspomnianego producenta są dostępne wraz z wieczystą gwarancją. Co konkretnie mogą na tym zyskać przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na wdrożenie urządzenia marki Novitus?

Jakie modele są objęte akcją specjalną?

Obecnie w ofercie Novitus dostępne są 3 różne drukarki fiskalne typu online. Mowa o następujących modelach polskiej marki – Deon Online, Bono Online oraz HD II Online. Warto więc podkreślić, że wszystkie 3 urządzenia rejestrujące są objęte akcją specjalną, w ramach której przedsiębiorca może zyskać wieczystą gwarancję. A wspomniane modele różnią się nie tylko funkcjonalnością czy parametrami technicznymi, ale także gabarytami. Pisząc w skrócie, Novitus Deon Online to mobilna drukarka fiskalna, która sprawdzi się też znakomicie w małych i średniej wielkości placówkach handlowych lub handlowo-usługowych. Z kolei modele Bono Online oraz HD II Online są już typowo stacjonarnymi urządzeniami rejestrującymi. Zwłaszcza druga ze wspomnianych drukarek fiskalnych znajduje zastosowanie nawet w największych działalnościach gospodarczych, które każdego dnia obsługują bardzo wielu klientów.

 

Wieczysta gwarancja Novitus – co oznacza w praktyce i jakie warunki trzeba spełnić?

Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie internetowej Novitus, wieczysta gwarancja zaczyna obowiązywać po upływie okresu regularnej gwarancji producenta. Jest to więc dodatkowe zabezpieczenie dla przedsiębiorcy, który zdecyduje się na wdrożenie drukarki fiskalnej online tej marki. Co ważne, „wieczysta gwarancja obowiązuje wyłącznie do momentu przepełnienia modułu fiskalnego urządzenia lub rok po ustaniu produkcji danego modelu drukarki, w zależności które z tych zdarzeń nastąpi pierwsze”. Ponadto, akcją specjalną są objęte urządzenia (Deon Online, Bono Online lub HD II Online) kupione i zafiskalizowane w okresie od 1 września do 30 grudnia 2022 roku. A to nie wszystkie warunki, które trzeba spełnić.

Po pierwsze, przedsiębiorca musi regularnie wykonywać obowiązkowe przeglądu techniczne (nie rzadziej niż co 2 lata), które powinny być też potwierdzone wpisami do książki serwisowej urządzenia. Po drugie, do wzięcia udziału w akcji niezbędne jest zarejestrowanie podatnika na stronie wieczysta.novitus.pl i pobranie certyfikatu wieczystej gwarancji. Zgodnie z zasadami ustalonymi przez producenta, trzeba to zrobić najpóźniej do 15 stycznia 2023 roku. Po trzecie, przy ewentualnym wnioskowaniu o naprawę urządzenia w ramach wieczystej gwarancji, przedsiębiorca musi okazać wspomnianą dokumentację – zarówno certyfikat, jak i książkę serwisową.

 

Szczegółowe informacje na temat akcji Novitus, w tym formularz rejestracyjny, można znaleźć pod tym adresem.