Nie bez powodu terminale komputerowe bywają określane „sercem” systemu funkcjonującego w danej firmie, np. w sklepie, restauracji lub salonie prasowym. To właśnie one stanowią zazwyczaj centralny punkt całego rozwiązania technologicznego i to do nich podłącza się pozostałe urządzenia. A jak w takich okolicznościach sprawdzają się terminale komputerowe Sunmi?

Urządzenia z systemem operacyjnym Android

Przy wyborze terminala komputerowego marki Sunmi warto zdawać sobie sprawę przede wszystkim z tego, że jest to urządzenie funkcjonujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia przedsiębiorcy, gdyż pod tym kątem będzie trzeba później wdrożyć oprogramowanie dla firmy, np. sprzedażowe, sprzedażowo-magazynowe czy gastronomiczne. Nie oznacza to, rzecz jasna, że mamy do czynienia z wadą omawianych terminali komputerowych. System operacyjny Android stwarza bowiem multum możliwości w zakresie dostępu do różnych aplikacji dla firm. Dotyczy to zarówno prostszych narzędzi biznesowych, jak i zaawansowanego oprogramowania, które służy do zarządzania różnymi obszarami przedsiębiorstwa.

Intuicyjna obsługa i praktyczne rozwiązania, np. zintegrowana drukarka

Terminale komputerowe Sunmi, podobnie jak większość urządzeń tego typu, które są dostępne na polskim rynku, zapewniają korzystanie z zainstalowanego oprogramowania przy użyciu ekranu dotykowego. Z góry można więc założyć, że mamy do czynienia z intuicyjnymi w obsłudze komputerami typu POS. A jeżeli dodatkowo uwzględnimy, że urządzenia tej marki zazwyczaj posiadają panele wykonane w technologii pojemnościowej, ich cechą charakterystyczną będzie także zwiększona wytrzymałość na zużycie oraz uszkodzenia, np. zarysowania.

Ponadto, w przypadku terminali komputerowych Sunmi można liczyć na naprawdę praktyczne rozwiązania technologiczne. W tym momencie warto już wspomnieć o konkretnych modelach tej marki. Przykładowo: terminale komputerowe T2s Lite oraz D2s Lite oferują zastosowanie dodatkowego wyświetlacza dla klientów (o przekątnej 10,1” lub 15,6”). Z kolei modele T2s i D2s Plus to bardzo wszechstronne urządzenia, które wyróżniają się m.in. wbudowanymi mechanizmami termicznymi. Tak, wspomniane terminale komputerowe pozwalają nie tylko na obsługę oprogramowania dla firmy, ale także na szybkie wystawianie różnego rodzaju wydruków.

Urządzenia Sunmi w rozwiązaniu systemowym

Możliwość współpracy z wieloma urządzeniami równocześnie to bez wątpienia jedna z najważniejszych cech terminala komputerowego. Jak pod tym względem wypadają modele marki Sunmi? Na podkreślenie na pewno zasługuje fakt, że komputery POS od tego producenta obsługują różnego rodzaju standardy transmisji danych – zarówno łączność przewodową (USB, RS-232, Ethernet), jak i bezprzewodową (Bluetooth, Wi-Fi). Dzięki temu zapewniają nie tylko to, o czym wspomnieliśmy na początku, czyli płynną współpracę z wieloma urządzeniami równocześnie, ale także wybór sposobu komunikacji. A można do nich podłączyć m.in. kasę lub drukarkę fiskalną, czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną, dodatkowy monitor, drukarkę etykiet czy sprawdzarkę cen.

 

Więcej informacji o terminalach komputerowych marki Sunmi można znaleźć na stronie internetowej sklepu PCKF.pl.