Rozwiązania systemowe dla firm wymagają często wdrożenia urządzenia rejestrującego, które nie tylko będzie płynnie współpracowało z komputerem i aplikacją sprzedażową, ale także zagwarantuje obsługę bardzo rozbudowanego asortymentu oraz szybkie wystawianie różnych dokumentów. Takie kryteria spełniają drukarki fiskalne online od polskich producentów: Posnet, Novitus i Elzab.

Kontynuacja doskonale znanych linii produktowych

Drukarki rejestrujące online, które od maja 2019 roku zadebiutowały w polskiej dystrybucji, to w większości przypadków unowocześnione wersje modeli z elektroniczną kopią paragonów. Urządzenia nowego typu stanowią więc kontynuację rozwiązań doskonale kojarzonych przez podatników oraz osoby związane z branżą fiskalną. Zapewniają jednak często wyższe parametry techniczne oraz dodatkową funkcjonalność, m.in. wymagane przez przepisy transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Z punktu widzenia przedsiębiorców istotne jest też działanie drukarek fiskalnych online w firmowych systemach sprzedaży. Takie zagadnienia najlepiej jednak omówić na konkretnych przykładach.

Novitus Deon Online

Novitus Deon Online to jedna z najmniejszych drukarek fiskalnych online, jakie oferują producenci oraz dystrybutorzy technologii sprzedaży. Nie dziwi więc, że wspomniane urządzenie sprawdza się zarówno w placówkach handlowych czy usługowych, jak i w działalnościach obsługujących swoich klientów w trybie mobilnym. Co więcej, kompaktowe gabaryty drukarki od Novitus nie sprawiają wcale, że nie jest to model z wysokimi parametrami technicznymi. Deon Online oferuje np. obsługę nawet 1 000 000 pozycji towarowych, które zostaną zdefiniowane w programie sprzedażowym.

A jak drukarka fiskalna Novitus sprawdza się w rozwiązaniu systemowym dla firmy? Urządzenie już w standardzie posiada złącze RS-232, 2 porty typu USB oraz wejście Ethernet (LAN). Właściciel urządzenia może więc wybrać sposób współpracy z komputerem. Ponadto, Deon Online oferuje rozbudowę standardowych interfejsów komunikacyjnych. W tym modelu można też zastosować Bluetooth, Wi-Fi lub GSM. Ma to oczywiście znaczenie w kontekście współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. Drukarka fiskalna Novitus, w zależności od wybranej wersji, będzie transmitowała dane do CRK przewodowo (Ethernet) lub bezprzewodowo (Wi-Fi, GSM).

Elzab Mera Online

Elzab Mera Online jest już stricte stacjonarną propozycja dla biznesu. To urządzenie z bardzo wydajnym mechanizmem drukującym, który pracuje z prędkością aż 48 linii/s oraz posiada wbudowany obcinacz papieru. Mera Online została też wyposażona w przejrzysty wyświetlacz na tzw. chorągiewce. Ekran tej drukarki fiskalnej pozwala nawet na wyświetlanie kolorowych grafik, które zostaną wcześniej zaprogramowane przez użytkownika.

Co więcej, stacjonarny model marki Elzab zapewnia płynną współpracę z firmowym komputerem i aplikacją sprzedażową. Standardowo urządzenie obsługuje 3 przewodowe porty komunikacyjne: RS-232, USB oraz Ethernet (LAN). Drukarka fiskalna Elzab Mera Online może jednak zostać rozbudowana o moduł Bluetooth/Wi-Fi. Wówczas dostępna będzie także bezprzewodowa łączność z resztą rozwiązania systemowego dla firmy. Ponadto, wspomniany interfejs Wi-Fi da się wtedy wykorzystać do transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas (podobnie jak port sieciowy LAN).

Posnet Trio Online

Trio Online to jedna z propozycji od Posnet w kategorii drukarek fiskalnych nowego typu. I chociaż nie ma tutaj mowy o najwyższych parametrach technicznych (na rynku dostępne są „mocniejsze” modele tego producenta), warto zwrócić uwagę na uniwersalność wspomnianego urządzenia. Posnet Trio Online jest bowiem kompaktową technologią sprzedaży, która jednak bez problemu poradzi sobie nawet w rozbudowanym systemie. A cechą charakterystyczną tego modelu jest opcjonalny uchwyt, pozwalający na zamontowanie tabletu lub smartfona. W ten sposób można stworzyć wszechstronne rozwiązanie dla stanowiska obsługi klientów, z którego będzie się korzystało jak z terminala komputerowego POS.

Podobnie jak omówione wcześniej modele, ta drukarka fiskalna Posnet również oferuje rozbudowę podstawowych interfejsów komunikacyjnych. W Trio Online można zastosować zarówno moduł rozszerzeń (RS-232, złącze szuflady), jak i standardy zapewniające bezprzewodową wymianę danych: Wi-Fi oraz Bluetooth. Urządzenie Posnet odnajdzie się więc problemu w różnych działalnościach gospodarczych – nie tylko stacjonarnych, ale też mobilnych.

 

Jak widać, drukarki fiskalne online od polskich producentów to wysokiej klasy technologie sprzedaży. I co najważniejsze, oferują zróżnicowane rozwiązania technologiczne, dzięki czemu można je wdrożyć w firmach reprezentujących odmienne branże. W tym segmencie tak naprawdę każdy przedsiębiorca znajdzie urządzenie, które odpowie na potrzeby jego firmy.