Korzystanie z urządzenia fiskalnego i terminala płatniczego to chleb powszedni w wielu polskich działalnościach gospodarczych. Nie zawsze jednak wspomniane elementy rozwiązania systemowego dla firmy muszą funkcjonować oddzielnie. Na polskim rynku dostępne są także kasoterminale, które łączą w sobie funkcje fiskalne oraz płatnicze. A jednym z nich jest Posnet Pospay Online.

Kasoterminale z roku na rok zyskują na popularności. Nie powinno to dziwić, gdyż obecnie to jedne z najbardziej wszechstronnych urządzeń dla firm, które zajmują się obsługą klientów indywidualnych (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczych oraz rolników ryczałtowych). Kasoterminale zapewniają bowiem nie tylko przyjęcie płatności kartą lub smartfonem, ale także zarejestrowanie transakcji i wystawienie paragonu fiskalnego. Co więcej, jak udowadnia Posnet Pospay Online, pomimo naprawdę rozbudowanej funkcjonalnością, zazwyczaj są to urządzenia o kompaktowych gabarytach. A co jeszcze ma do zaoferowania wspomniana technologia sprzedaży polskiej marki?

Funkcje online, m.in. pamięć chroniona i łączność z CRK

Szczegółowe omówienie możliwości kasoterminala Posnet warto zacząć o funkcjonalności zgodnej z wymogami systemu fiskalizacji online. Urządzenie polskiej marki zapewnia przede wszystkim transmitowanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas. Co ważne, w przypadku Pospay Online współpraca z serwerami CRK odbywa się bezprzewodowo – po podłączeniu kasoterminala do firmowej sieci Wi-Fi lub przy użyciu modemu GSM z kartą SIM. Obydwa interfejsy komunikacyjne są zresztą dostępne już w standardowej konfiguracji. Ponadto, jak na urządzenie online przystało, ten model wyposażono w tzw. pamięć chronioną. Służy ona m.in. do cyfrowego archiwizowania raportów dobowych oraz kopii wystawianych paragonów fiskalnych.

Akceptowanie e-płatności i wystawianie paragonów fiskalnych

Dwie podstawowe czynności, jakie wykonuje się przy użyciu kasoterminala Posnet Pospay Online, to przyjmowanie e-płatności oraz wystawianie paragonów fiskalnych. Wszystko odbywa się za pośrednictwem jednego interfejsu użytkownika, a konkretnie – za pomocą 4-calowego ekranu dotykowego, który stanowi część terminala płatniczego. Istotną częścią kasoterminala Posnet jest również oprogramowanie zainstalowane na tym urządzeniu. A mowa o intuicyjnej w obsłudze aplikacji sprzedażowo-płatniczej, która jest przystosowana do obsługi właśnie przy użyciu panelu dotykowego. Oprócz zarządzania asortymentem czy sprawnego rejestrowania obrotu, oprogramowanie kasoterminala Pospay Online zapewnia też m.in. tworzenie szczegółowych analiz, zestawień i raportów.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że urządzenie marki Posnet oferuje wybór trybu pracy: kasowego lub drukarkowego. W pierwszym przypadku kasoterminal jest całkowicie samodzielnym rozwiązaniem sprzedażowym i oferuje zaprogramowanie maksymalnie 4 000 pozycji towarowych. Z kolei w trybie drukarkowym Pospay Online będzie stanowił jeden z elementów firmowego systemu. Kasoterminal zapewni wtedy obsługę nawet 100 000 produktów lub usług, które użytkownik zdefiniuje w oprogramowaniu sprzedażowym. Trzeba więc pamiętać o tym, że urządzenie działające w trybie drukarkowym musi dodatkowo współpracować z komputerem oraz zainstalowanym na nim programem dla firmy.

Kasoterminal Posnet Pospay Online jest naprawdę mobilny

Na koniec wypadałoby jeszcze wspomnieć o tym, w jakich warunkach Posnet Pospay Online poradzi sobie najlepiej. To z pewnością kompaktowe i lekkie urządzenie, które sprawdzi się doskonale podczas pracy mobilnej. Kasoterminal polskiej marki po prostu nie sprawia problemów przy przewożeniu i przenoszeniu z miejsca na miejsce. Ponadto, w Pospay Online zastosowano aż 2 akumulatory: po jednym w części fiskalnej oraz płatniczej. Dzięki temu urządzenie gwarantuje bardzo długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

Kasoterminala Posnet sprawdzi się też znakomicie w działalnościach stacjonarnych. A już w szczególności w tych przedsiębiorstwach, które muszą korzystać z urządzeń zapewniających m.in. przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Pospay Online to rozwiązanie wdrażane np. w lokalach gastronomicznych, hotelach, salonach kosmetycznych i fryzjerskich, warsztatach samochodowych, gabinetach lekarskich oraz kancelariach adwokackich.