Drukarka fiskalna Thermal HX jest kolejną w ostatnich miesiącach premierą od Posnet, czyli polskiego producenta technologii sprzedaży. Nowe urządzenie tej marki to model typu online, który zapewnia nie tylko przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas, ale także zrealizowanie e-paragonu. Czym jeszcze charakteryzuje się drukarka Posnet Thermal HX?

Łączność z CRK, pamięć chroniona i e-paragon

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HX oferują pełną funkcjonalność online, jakiej można oczekiwać od urządzenia rejestrującego tego typu. Nowym model polskiego producenta zapewnia więc przede wszystkim łączność z Centralnym Repozytorium Kas. Komunikacja z CRK jest możliwa po podłączeniu drukarki do sieci LAN (przez Ethernet) lub do komputera (przez USB, przy równoczesnym udostępnieniu internetu). Urządzenie posiada również wbudowaną pamięć chronioną, która zapewnia automatyczne archiwizowanie ważnych danych, w tym kopii wystawianych dokumentów. Ponadto, model Thermal HX może zrealizować paragon w formie elektronicznej (zgodnie z funkcjonującym rozporządzeniem technicznym z września 2021 roku). Co ważne, jeżeli klient wyrazi na to zgodę, w takim przypadku nie trzeba też wystawiać papierowego dowodu sprzedaży.

Jak drukarka Posnet Thermal HX sprawdzi się w systemie sprzedaży?

Sposób funkcjonowania drukarki fiskalnej w firmowym systemie to jedna z najważniejszych cech takiego urządzenia. Warto więc podkreślić, że Posnet Thermal HX poradzi sobie doskonale w różnych rozwiązaniach sprzedażowych – również w placówkach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Po pierwsze, urządzenie obsługuje popularne porty oraz protokoły komunikacyjne. Dzięki temu drukarka Posnet może płynnie współpracować z oprogramowaniem sprzedażowym lub sprzedażowo-magazynowym, które jest zainstalowane na firmowym komputerze, np. na terminalu komputerowym POS albo laptopie. Po drugie, model Thermal HX gwarantuje kompatybilność z wieloma szufladami kasjerskimi (o napięciu 6V, 12V, 18V, 24V), jakie są dostępne na polskim rynku. Po trzecie, urządzenie będzie w stanie obsłużyć maksymalnie 250 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej skonfigurowane w programie sprzedażowym. W związku z tym, drukarka fiskalna Posnet poradzi sobie znakomicie nawet w firmach oferujących bardzo rozbudowany asortyment produktów bądź usług.

Urządzenie dopasowane do potrzeb firmy

Niewątpliwym atutem drukarki fiskalnej Posnet Thermal HX jest duża dbałość o jakość wykonania. I również w ten sposób nowe urządzenie polskiego producenta potwierdza swoje predyspozycje do pracy przy dużym natężeniu ruchu. Ponadto, model Thermal HX można dopasować do stanowiska obsługi klientów w przedsiębiorstwie. Ta drukarka fiskalna online marki Posnet występuje bowiem w dwóch wariantach konstrukcyjnych: z ekranem standardowym (zintegrowanym, czyli tzw. chorągiewką) lub wbudowanym. A opcjonalnie, na zamówienie, dostępna jest nawet wersja z wyświetlaczem zewnętrznym, która sprawdzi się doskonale m.in. w rozwiązaniach samoobsługowych. Ponadto, nowa drukarka fiskalna Posnet, podobnie jak poprzednie modele z linii Thermal, może funkcjonować zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej.

Posnet Thermal HX - ekran wbudowany

Mechanizm drukujący – parametry, obsługiwane dokumenty

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o technologii wydruku, którą zastosowano w Posnet Thermal HX. Urządzenie posiada bowiem szybki i wydajny mechanizm termiczny japońskiej marki Seiko. Zapewnia on nie tylko błyskawiczne wystawianie paragonów fiskalnych i faktur VAT (z szybkością 47 linii/s), ale także łatwy montaż rolki papieru (o szerokości 57 lub 80 mm i długości aż 100 metrów). Ponadto, model Thermal HX obsługuje tzw. superformatkę, czyli wydruki o dowolnej treści, zdefiniowanej przez użytkownika. Mogą to być zarówno informacje dotyczące zamówienia złożonego przez klienta, jak i np. dane z systemu lojalnościowego lub kupony rabatowe.