Terminale marki Elo cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy reprezentują różne branże. A jedną z najświeższych propozycji od tego producenta jest EloPOS Z30, czyli nowoczesny komputer all-in-one z systemem Android i zintegrowanym wyświetlaczem dla klientów. Czym jeszcze cechuje się to urządzenie?

Dwa panele dotykowe w jednej obudowie

Można chyba przyjąć, że terminal komputerowy EloPOS Z30 jest urządzeniem stworzonym głównie z myślą o pracy w różnego typu placówkach handlowych lub handlowo-usługowych. Ten model od Elo sprawdzi się bowiem znakomicie przy codziennym obsługiwaniu klientów przedsiębiorstwa. Wynika to nie tylko z jego wydajności czy funkcjonalności, ale także z faktu, że posiada on zintegrowany ekran dotykowy dla nabywcy – o wielkości 10,1” i rozdzielczości 1280 x 800. Wspomniany wyświetlacz znajduje się w tylnej części urządzenia, a więc w miejscu idealnym z punktu widzenia klientów. A dzięki temu, że mowa o ekranie dotykowym, ten terminal komputerowy Elo można wykorzystywać do różnego typu interakcji z nabywcami.

Na uwagę zasługuje też z pewnością panel dotykowy użytkownika, który znalazł się w modelu EloPOS Z30. W tym przypadku mamy do czynienia z wysokiej klasy ekranem LCD TFT o przekątnej 15,6”, działającym w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz wyświetlającym nawet 16,7 miliona kolorów. Co więcej, panel urządzenia został wykonany w technologii PCAP (TouchPro® Projected Capacitive), więc jest przystosowany do intensywnej eksploatacji w handlu lub usługach. A bezramkowa konstrukcja tego ekranu dotykowego ułatwia też utrzymanie Elo EloPOS Z30 w czystości.

Terminal komputerowy Elo EloPOS Z30

Elo EloPOS Z30 – podzespoły, interfejsy i oprogramowanie

Wśród atutów tego terminala komputerowego z pewnością można wymienić zarówno jego podzespoły, jak i obsługiwane przez niego interfejsy komunikacyjne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia m.in. z wydajnym procesorem, który zapewnia płynne działanie zainstalowanych aplikacji. Warto również dodać, że mowa o doskonale znanym oprogramowaniu ze środowiska Android. Bo właśnie pod kontrolą tego systemu operacyjnego działa omawiany komputer POS od Elo. I co najważniejsze, gwarantuje on nie tylko stabilne działanie urządzenia, ale także dostęp do sklepu Google Play, czyli do szerokiego wyboru przydatnych aplikacji.

Ponadto, model EloPOS Z30 już w podstawowej konfiguracji posiada wiele różnorodnych interfejsów komunikacyjnych. Ten terminal komputerowy obsługuje łączność przez USB, RS-232, Ethernet, Wi-Fi oraz Bluetooth. Innymi słowy, oferuje płynną współpracę przewodową i bezprzewodową z innymi elementami rozwiązania systemowego dla firmy, np. z kasą lub drukarką fiskalną, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, skanerem kodów kreskowych, szufladą kasową, drukarką paragonową czy programowalną klawiaturą.

 

Kilka słów o designie i rozwiązaniach konstrukcyjnych

Już po samych zdjęciach doskonale widać, że Elo EloPOS Z30 jest starannie wykonanym terminalem komputerowym, który wyróżnia się nowoczesnym i przemyślanym designem. A na żywo urządzenie prezentuje się jeszcze lepiej. Można więc zaryzykować postawienie tezy, że ten komputer all-in-one będzie przykuwał wzrok klientów i w rezultacie stanie się wizytówką przedsiębiorstwa. Osobną kwestią są zaś innego rodzaju rozwiązania konstrukcyjne, którymi cechuje się omawiane urządzenie od Elo. Warto bowiem wspomnieć o tym, że model EloPOS Z30 jest dostępny w konfiguracji bez zintegrowanego wyświetlacza dla klientów. Co więcej, po zdemontowaniu podstawy, urządzenie może zostać powieszone na uchwycie zgodnym ze standardem VESA 75 mm. Jak widać, terminal komputerowy Elo EloPOS Z30 ma wszelkie predyspozycje do tego, żeby „wpasować się” idealnie w różne miejsca pracy – zarówno te tradycyjne, m.in. boksy i lady kasjerskie, jak i np. stanowiska samoobsługowe dla klientów.