Elzab ma już doświadczenie we wprowadzaniu na rynek urządzeń fiskalnych z ekranem dotykowym. Kompaktowy model tej marki, wyposażony właśnie w taki panel, to wręcz jedna z najpopularniejszych kas na rynku. Mowa oczywiście o K10 Online (oraz o offline’owej wersji K10). A jakie rozwiązania, oprócz obsługi za pomocą ekranu dotykowego, oferuje K1 Slim Online? Pora przyjrzeć się bliżej nowej kasie marki Elzab.

Najmniejsze i najlżejsze urządzenie na rynku

Nazwa tej kasy fiskalnej nie jest przypadkowa… K1 Slim Online to obecnie najmniejsze i najlżejsze urządzenie tego typu na polskim rynku. Swoimi wymiarami, które wynoszą zaledwie 27 x 82 x 155 mm (głębokość, szerokość, wysokość), nowa kasa fiskalna od Elzab przypomina wręcz kompaktowego smartfona. Można więc liczyć na to, że model K1 Slim Online będzie wygodny w przenoszeniu i przewożeniu. Stanowi on więc bardzo interesującą propozycję dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje działalności gospodarcze w trybie mobilnym. Kasa fiskalna Elzab K1 Slim Online poradzi sobie także w małych placówkach handlowych i usługowych.

Z takim ekranem codzienna obsługa kasy fiskalnej to czysta przyjemność

Pora przejść do najbardziej wyrazistego elementu kasy fiskalnej Elzab K1 Slim Online, czyli do kolorowego panelu dotykowego. Ekran TFT, który został zastosowany w tym urządzeniu, ma przekątną 5”, wyświetla obraz w rozdzielczości 480 x 854 pikseli oraz, cytując stronę producenta, posiada idealnie gładką, oleofobową powłokę wyświetlacza, co ułatwia każdorazowe czyszczenie. A pisząc w skrócie, codzienne użytkowanie tej kasy fiskalnej Elzab to czysta przyjemność. Model K1 Slim Online również pod względem obsługi ma wiele wspólnego ze współczesnymi smartfonami. Co więcej, urządzenie umożliwia zaprogramowanie 50 „skrótów klawiszowych”, które można wykorzystać do skonfigurowania trybu szybkiej sprzedaży lub bezpośredniego wywoływania często używanych funkcji.

Elzab K1 Slim Online – kluczowe parametry i funkcje

Kieszonkowe wymiary i kolorowy ekran dotykowy to nie wszystko, co ma znaczenie w przypadku nowej kasy fiskalnej Elzab. Mowa o urządzeniu typu online, a więc z pewnością warto zwrócić uwagę na sposób komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas. Nowy model marki Elzab oferuje 2 rozwiązania w tym zakresie – łączność przez Wi-Fi lub GSM. W obydwu wersjach K1 Slim Online do dyspozycji użytkownika jest też np. moduł Bluetooth. Przy jego zastosowaniu kasa fiskalna Elzab może współpracować z czytnikiem kodów kreskowych, terminalem do kart płatniczych oraz firmowym komputerem.

K1 Slim Online zapewnia również zaprogramowanie maksymalnie 5 000 pozycji towarowych. Zdefiniowane produkty lub usługi można dodatkowo podzielić na 99 grup, co ułatwi późniejsze zarządzanie asortymentem. Ponadto, w kasie fiskalnej Elzab K1 Slim Online znalazł się akumulator litowo-polimerowy o pojemności 2 000 mAh. To wydajna bateria, która, po całkowitym naładowaniu, zagwarantuje wiele godzin nieprzerwanej pracy urządzenia. Z kolei mechanizm drukujący omawianego modelu oferuje łatwy montaż rolki papieru termicznego. Elzab K1 Slim Online obsługuje także wydruk paragonu fiskalnego z NIP-em nabywcy.