Premiera drukarki Elzab Cube Online miała miejsce jeszcze w 2019 roku, niedługo po wprowadzeniu przepisów w sprawie nowych urządzeń rejestrujących oraz systemu fiskalizacji online. Dotychczas nie mieliśmy jednak okazji przyjrzeć się bliżej tej technologii, a bez wątpienia zasługuje ona na szczegółową prezentację. Model Cube Online to bowiem synonim elegancji i nowoczesności w dzisiejszych urządzeniach dla firm.

Elegancja i symetria w każdym milimetrze

Cube, czyli z języka angielskiego „sześcian” (lub „kostka”), to nazwa, która doskonale pasuje do tej drukarki fiskalnej. Jej konstrukcja o wymiarach 160 x 160 x 160 mm jest bowiem odpowiednikiem wspomnianego wielościanu foremnego. W przypadku Elzab Cube Online możemy więc napisać o minimalistycznej obudowie o idealnych proporcjach, która już na pierwszy rzut oka wyróżnia tę drukarkę fiskalną na tle innych urządzeń rejestrujących dostępnych na polskim rynku. Omawiany model cechuje się też wykonaniem z wysokiej jakości materiałów oraz zwiększoną szczelnością. Co więcej, Cube Online występuje w 2 wariantach kolorystycznych: czarnym lub srebrnym. Wygląd nowoczesnej drukarki od Elzab można więc dopasować np. do stanowiska obsługi klientów w przedsiębiorstwie.

Łączność z CRK – przewodowa lub bezprzewodowa

Elzab Cube Online jest drukarką fiskalną, która zapewnia zgodność z wymogami wprowadzonymi w 2019 roku. Urządzenie polskiego producenta umożliwia więc m.in. przekazywanie wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Ponadto, ten model już w standardzie obsługuje 2 sposoby komunikacji z serwerami CRK. Cube Online posiada zarówno port sieciowy LAN (Ethernet), jak i moduł Wi-Fi, który zapewnia bezprzewodowe transmitowanie danych. Sposób codziennej łączności z Centralnym Repozytorium Kas można więc dostosować do łącza internetowego w konkretnym przedsiębiorstwie. Ponadto, drukarka fiskalna Elzab została wyposażona w pamięć chronioną. To specjalistyczny i starannie zabezpieczony nośnik danych, który służy m.in. do archiwizowania wykonywanych raportów dobowych oraz przechowywania kopii wydawanych paragonów.

Elzab Cube Online w systemie sprzedaży dla firmy

O systemowych parametrach Elzab Cube Online wspomnieliśmy już częściowo w poprzednim akapicie. Chodzi oczywiście o interfejsy komunikacyjne, które obsługuje to urządzenie fiskalne. A oprócz złącza Ethernet oraz modułu Wi-Fi, do dyspozycji użytkownika są tu także następujące standardy wymiany danych: Bluetooth, USB oraz RS-232. Pod tym względem mamy więc do czynienia z absolutnie kompletnym rozwiązaniem technologicznym. I teoretycznie dzięki temu Cube Online da się podłączyć do każdego komputera – stacjonarnego, laptopa, terminala komputerowego POS czy nawet do tabletu kasjerskiego.

Ponadto, drukarka fiskalna Elzab jest kompatybilna z różnymi programami dla firm, np. z aplikacją sprzedażowo-magazynową lub przeznaczoną do pracy w gastronomii. Model Cube Online gwarantuje też obsługę nawet 500 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej zdefiniowane we wspomnianym oprogramowaniu.

Na uwagę zasługuje też błyskawiczny mechanizm drukujący

Zgodnie z deklaracjami producenta, Elzab Cube Online jest drukarką fiskalną z najszybszym mechanizmem drukującym na rynku. W przypadku tego modelu prędkość wystawiania dokumentów wynosi aż 300 mm na sekundę. Co więcej, mogą to być różnego typu dowody sprzedaży (paragony, faktury VAT) oraz wydruki niefiskalne, np. kupony rabatowe z firmowego systemu lojalnościowego. Przy okazji warto wspomnieć, że urządzenie zapewnia dziecinnie łatwą wymianę rolki papieru. A przy składaniu zamówienia na Cube Online można też wybrać wersję mechanizmu termicznego – R (z ręcznym otwieraniem pokrywy) lub E (z elektronicznym otwieraniem pokrywy).

 

Tak w skrócie prezentuje się nowoczesna drukarka fiskalna od Elzab. Eleganckie urządzenie rejestrujące, które bez problemu odnajdzie się nawet w dużych rozwiązaniach systemowych dla biznesu. Więcej informacji na temat drukarki fiskalnej Elzab Cube Online można znaleźć pod tym adresem.