IIyama to doskonale znany producent monitorów, które znajdują zastosowanie zarówno w zaciszu domowym, jak i przy prowadzeniu działalności gospodarczej. A wśród rozwiązań dla biznesu w ofercie tej marki znajdziemy m.in. wielkoformatowe ekrany interaktywne (nazywane też aktywnymi tablicami). Co to konkretnie za urządzenia i jaką funkcjonalność zyskają ich użytkownicy?

Ekrany dotykowe o wielkości nawet do 98 cali

Biorąc pod uwagę portfolio monitorów interaktywnych marki IIyama (tych wielkoformatowych), już na wstępie warto podkreślić, że w ofercie tego producenta znajdziemy urządzenia o bardzo zróżnicowanej wielkości. Do wyboru są modele z panelem dotykowym o przekątnej wynoszącej np. 55, 65, 74, 86 czy nawet 98 (!) cali. W związku z tym, przedsiębiorca może zdecydować się na monitor IIyama o odpowiedniej wielkości, który będzie dostosowany do potrzeb jego działalności. Warto też dodać, że w większości przypadków mowa o urządzeniach z ekranem typu IPS LED (wyjątek stanowi tutaj m.in. panel 86-calowy). Ponadto, omawiane wyświetlacze są zazwyczaj pokryte powłoką antyrefleksyjną, która gwarantuje zarówno doskonałą widoczność w różnych warunkach oświetleniowych, jak i dodatkową ochronę przed zarysowaniami. Posiadają także funkcję redukcji niebieskiego światła (Blue Light Reducer).

 

Funkcje interaktywne monitorów IIyama

Przy omawianiu funkcji interaktywnych w monitorach IIyama warto wspomnieć o kilku różnych kwestiach. Po pierwsze, z pewnością o tym, jakiego typu treści mogą wyświetlać te urządzenia. W praktyce okazuje się bowiem, że ekrany tego producenta mogą emitować pliki mające różne formaty – zarówno nagrania wideo, jak i zdjęcia, prezentacje, pokazy slajdów czy nawet arkusze kalkulacyjne. Po drugie, omawiane urządzenia posiadają autorskie oprogramowanie od IIyama, czyli system iiWare (obecnie w wersji 10), który bazuje na Android OS. I właśnie dzięki temu zapewniają dostęp do różnego typu aplikacji, m.in. narzędzia umożliwiającego tworzenie adnotacji (Note), pakietu WPS Office, menadżera plików i przeglądarki stron WWW.

Monitor dotykowy IIyama ProLite TE7512MIS-B1AG

Po trzecie, monitory interaktywne tego producenta są wyposażone w wydajne podzespoły. A to z kolei zapewnia płynne wyświetlanie wspomnianych wcześniej treści – zarówno tych przechowywanych w pamięci urządzenia, jak i odtwarzanych bezpośrednio z zewnętrznego nośnika danych (np. dysku przenośnego lub pendrive’a). I wreszcie po czwarte, kluczową kwestią w przypadku ekranów od IIyama jest ich technologia dotykowa. To dzięki niej prezentowane urządzenia tak dobrze sprawdzają się m.in. przy prowadzeniu szkoleń w salach konferencyjnych lub zajęć w szkołach.

 

Możliwości komunikacyjne i inne ważne parametry

Niewątpliwym atutem aktywnych tablic IIyama jest fakt, że obsługują one najpopularniejsze interfejsy komunikacyjne. Mowa zarówno o łączności przewodowej (m.in. USB-C, HDMI, VGA, RS-232, Ethernet), jak i bezprzewodowej – przez Wi-Fi. Dzięki temu omawiane monitory IIyama są wyjątkowo proste do wdrożenia w miejscu pracy i zapewniają płynną współpracę z innymi urządzeniami, np. z laptopem, tabletem lub dyskiem zewnętrznym. Ponadto, można je z łatwością podłączyć do internetu – sieci przewodowej (LAN) lub bezprzewodowej (przez wspomniane już Wi-Fi).

W kontekście ekranów dotykowych od IIyama warto też podkreślić wysoką jakość wykonania, a w szczególności metalową obudowę z cienkimi ramkami, którą uświadczymy w przypadku większości dostępnych obecnie modeli. Co więcej, monitory wielkoformatowe tego producenta są przystosowane do montażu w standardzie VESA. Dzięki temu można je bez problemu powiesić np. na uchwycie ściennym lub stojaku.