Kasa fiskalna Bingo Max Online zdążyła już zadomowić się na rodzimym rynku technologii sprzedaży. Urządzenie jednego z czołowych, polskich producentów od dłuższego czasu jest dostępne w ofertach autoryzowanych dystrybutorów Posnet. A jakie konkretnie są możliwości tego modelu?

10 000 PLU i inne parametry bazy danych

Bezpiecznie będzie stwierdzić, że kasa fiskalna Posnet Bingo Max Online poradzi sobie najlepiej przy obsłudze średniej wielkości asortymentu. Urządzenie oferuje bowiem zaprogramowanie w swojej pamięci maksymalnie 10 000 pozycji PLU. Z istotnych parametrów bazy danych, warto też wspomnieć o opcji zdefiniowania nawet 100 grup produktowych lub usługowych. Taka funkcjonalność okazuje się bardzo pomocna np. przy późniejszym wprowadzaniu promocji na konkretne kategorie asortymentu. A samych rabatów/narzutów w przypadku kasy Bingo Max Online da się skonfigurować maksymalnie 35.

W codziennej pracy z tym urządzeniem fiskalnym Posnet istotna okaże się też gwarancja jednoznacznej identyfikacji poszczególnych produktów lub usług. Ten model oferuje bowiem przypisanie do każdej pozycji PLU szczegółowej nazwy o długości do 40 znaków. W zdecydowanej większości przypadków znika więc ewentualny problem z nieczytelnymi skrótami na wydawanych paragonach fiskalnych.

 

Łączność z CRK przez LAN, Wi-Fi lub GSM

Wdrożenie Bingo Max Online będzie wiązało się m.in. z wyborem odpowiedniego wariantu technologicznego. Poszczególne wersje kasy fiskalnej Posnet różnią się zaś obsługiwanymi interfejsami komunikacyjnymi. I ma to oczywiście związek z transmitowaniem danych do Centralnego Repozytorium Kas. Warto więc podkreślić, że taka współpraca może przebiegać aż na 4 różne sposoby.

Po pierwsze, przez port USB – po podłączeniu kasy Posnet Bingo Max Online do komputera, z którego należy wtedy udostępnić łącze internetowe. Po drugie, przez moduł komunikacyjny Wi-Fi – po podłączeniu urządzenia do sieci bezprzewodowej tego typu (wykorzystywanej w firmie lub hotspota z telefonu). Po trzecie, przez interfejs GSM – po wyposażeniu kasy Posnet w modem 3G z kartą SIM. I wreszcie po czwarte, przez port Ethernet – po podłączeniu Bingo Max Online do firmowej sieci LAN. Przedsiębiorca wdrażający tę kasę fiskalną może więc wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie komunikacyjne.

 

Kasa Bingo Max Online a współpraca z innymi urządzeniami

Jak układa się współpraca Posnet Bingo Max Online z urządzeniami peryferyjnymi? Możliwości komunikacyjne tej kasy fiskalnej zależą, rzecz jasna, od wybranej wersji technologicznej. Ogólnie można jednak przyjąć, że kasa fiskalna Posnet zapewnia łączność z kilkoma innymi urządzeniami równocześnie. Da się do niej podłączyć np. czytnik kodów kreskowych, terminal płatniczy, wagę elektroniczną, szufladę kasową oraz drukarkę bonową. Co więcej, model Bingo Max Online obsługuje różne sposoby współpracy z firmowym komputerem – zarówno komunikację przewodową, jak i bezprzewodową.

Osobną kwestią jest zaś opcjonalna funkcjonalność tego urządzenia. Model Bingo Max Online występuje bowiem w konfiguracji z szalką ważącą marki Fawag. Tak jak w przypadku wielu innych urządzeń Posnet, pozwala to na stworzenie rozwiązania sprzedażowego z funkcjami kaso-wagi. I, przykładowo, na wygodne nadzorowanie pomiarów masy produktów bezpośrednio z poziomu Bingo Max Online. Warto też dodać, że sama szalka od Fawag oferuje precyzyjne ważenie towarów w zakresie do 15 kilogramów. Ponadto, całe rozwiązanie sprzedażowe zajmuje wtedy niewiele miejsca. Dzięki temu kaso-waga, która zostanie stworzona „na bazie” Posnet Bingo Max Online, sprawdzi się np. w mniejszych placówkach handlowych lub gastronomicznych.

 

Tak w skrócie prezentują się możliwości kasy fiskalnej polskiego producenta, która stanowi kontynuację znanej i zasłużonej linii urządzeń rejestrujących. Posnet Bingo Max Online to prosta w obsłudze i równocześnie funkcjonalna technologia sprzedaży. Nie należy jednak spodziewać się po niej innowacyjnych rozwiązań czy bardzo wysokich parametrów. Tutaj siła tkwi we wspomnianej już prostocie.