Drukarki etykiet marki Zebra to jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu na polskim rynku. W ofercie tego producenta znajdziemy zarówno urządzenia biurkowe, jak i modele znajdujące zastosowanie m.in. w zakładach przemysłowych. A co konkretnie zapewniają drukarki etykiet Zebra?

Urządzenia zaliczane do rozwiązań typu auto id

Drukarki etykiet – zarówno biurkowe, jak i przemysłowe – są często zaliczane do grona rozwiązań auto id. Wynika to z tego, że wspomniane urządzenia zapewniają m.in. wystawianie wydruków zawierających kody kreskowe (jednowymiarowe lub dwuwymiarowe). Takie symbole są zaś później odczytywane przy użyciu skanerów albo kolektorów (terminali przenośnych), co pozwala na zautomatyzowanie obiegu informacji w przedsiębiorstwie. Warto też pamiętać, że wydruki emitowane przy użyciu drukarek etykiet mogą zawierać innego rodzaju treści. Poza kodami kreskowymi, będą to przede wszystkim teksty sformatowane w różnych czcionkach oraz grafiki (np. logo przedsiębiorstwa). Co więcej, wspomniane wcześniej skanery i kolektory również znajdziemy w ofercie marki Zebra.

Drukarki etykiet Zebra – modele biurkowe

Podstawową grupę drukarek etykiet od Zebra stanowią tzw. urządzenia biurkowe. Do tej kategorii można zaliczyć m.in. następujące modele: ZD230d, ZD230t, ZD411d, ZD411t, ZD621d oraz ZD621t. Czym różnią się wspomniane urządzenia? Przede wszystkim rodzajem zastosowanego mechanizmu drukującego. W modelach z literą „d” w nazwie mamy do czynienia z technologią termiczną (trzeba w nich stosować jedynie nośniki do wykonywania nadruków, np. rolki z etykietami samoprzylepnymi), natomiast w przypadku tych z „t” – z termotransferową (można w nich stosować również taśmy barwiące).

Ogólnie można też uznać, że drukarki biurkowe od Zebra charakteryzują się bardzo niewielkimi gabarytami. Dzięki temu bez problemu mieszczą się nawet na mniejszych stanowiskach pracy. Poza tym, modele od tego producenta zapewniają płynną współpracę z innymi urządzeniami (zarówno przewodową, jak i bezprzewodową), posiadają wydajne podzespoły oraz charakteryzują się wysoką jakością wykonania.

Drukarki etykiet Zebra – modele przemysłowe i półprzemysłowe

Drukarki przemysłowe i półprzemysłowe to najbardziej zaawansowane modele, jakie znajdziemy w ofercie Zebra. Urządzenia z tego segmentu bez problemu radzą sobie nawet przy wysokonakładowym drukowaniu etykiet. W tym przypadku warto wspomnieć o następujących modelach: ZT111t, ZT111d, ZT231d oraz ZT231t. Łatwo więc zauważyć, że podobnie jak w urządzeniach biurkowych, tutaj również mamy do czynienia z podziałem na drukarki termiczne (z literą „d” w nazwie) i termotransferowe (z literą „t” w nazwie).

Drukarka przemysłowa Zebra ZT231

Wysokiej klasy mechanizmy i głowice drukujące to nie wszystko, czym wyróżniają się modele przemysłowe oraz półprzemysłowe marki Zebra. Urządzenia tego producenta zapewniają również zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, np. pyłu lub wilgoci. Dzięki temu bez problemu radzą sobie w trudniejszych warunkach, jakie panują niekiedy m.in. w zakładach przemysłowych, halach magazynowych lub firmach zajmujących się logistyką.

Czytniki kodów kreskowych i kolektory danych

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, w ofercie Zebra można też znaleźć innego rodzaju technologie auto id – czytniki kodów kreskowych i kolektory danych. W przypadku urządzeń z pierwszej grupy mowa zarówno o skanerach przewodowych, jak i bezprzewodowych. Dostępne modele różnią się także pod względem rodzaju odczytywanych kodów kreskowych (1D/2D) oraz zapewniają mniejszą lub większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei kolektory od Zebra sprawdzają się znakomicie nie tylko w czasie rejestrowania danych, ale też przy ich późniejszym przetwarzaniu. To wydajne urządzenia auto id, które pod wieloma względami przypominają współczesne smartfony (np. pod względem obsługi za pomocą panelu dotykowego). Chociaż warto pamiętać, że w ofercie Zebra można również znaleźć bardziej „tradycyjne” rozwiązania, czyli kolektory posiadające ekran i klawiaturę mechaniczną.