Niedługo do oficjalnej dystrybucji trafi nowe urządzenie marki Posnet. W przypadku Pospay polski producent technologii sprzedaży skorzystał jednak ze sporego wsparcia eService – nie tylko dostawcy terminali płatniczych, ale też firmy odpowiedzialnej za obsługę płatności bezgotówkowych. Jaki jest efekt finalny tej współpracy?

Wyświechtana już nieco zasada, zgodnie z którą lepiej łączyć, niż dzielić, od kilku lat funkcjonuje w polskiej branży fiskalnej. A Posnet z pewnością można zaliczyć do grona producentów, którzy sporą część swoich urządzeń tworzą zgodnie ze wspomnianą regułą. Przykłady? Terminal fiskalny Thermal HD (drukarka i komputer w jednym), opcjonalne integrowanie kas fiskalnych z szalkami ważącymi (Ergo, Revo, Neo XL) czy możliwość połączenia drukarki Trio z tabletem.

W 2019 roku na rynek trafi nowe urządzenie Posnet, które będzie w sobie łączyło rozwiązania znane z kas/drukarek fiskalnych, terminali płatniczych oraz aplikacji do przyjmowania płatności i zarządzania sprzedażą. Wszystko to w bardzo kompaktowej i lekkiej obudowie. Tak Pospay prezentuje się w skrócie. A w szczególe?

2 tryby pracy urządzenia fiskalnego

Posnet Pospay ma wyróżniać się m.in. tym, że zaoferuje 2 tryby pracy urządzenia fiskalnego. I tylko od użytkownika zależy, które rozwiązanie wybierze. Po pierwsze, urządzenie może funkcjonować jako samodzielna kasa rejestrująca. W przypadku tej aplikacji Pospay zaoferuje np. obsługę 4 000 pozycji towarowych. Po drugie, w tzw. trybie drukarkowym. Wtedy nowe urządzenie od Posnet będzie stanowiło jeden z elementów systemu sprzedaży. Natomiast do dyspozycji użytkownika będzie nawet 100 000 pozycji towarowych. Można więc założyć, że Posnet chce trafić ze swoim nowym produktem nie tylko do większych działalności, które oferują wiele produktów bądź usług, ale także do małych firm. W tych drugich często do pracy niezbędna jest przede wszystkim kasa fiskalna. Warto ją jednak uzupełnić o niewielkich rozmiarów terminal płatniczy.

„Smartfon” do akceptowania e-płatności

Wśród głównych „modułów” nowego urządzenia znajduje się też terminal płatniczy Smart D220. Ten model pod wieloma względami przypomina poręczny smartfon. Terminal wyróżnia się kompaktową obudową i został idealnie wpasowany w konstrukcję Pospay. Smart D220 posiada również 4-calowy panel dotykowy, który pracuje w rozdzielczości 480 x 800 pikseli. To właśnie ten element urządzenia będzie wykorzystywany przez użytkowników podczas codziennej pracy. Jednak nie tylko… Smart D220 zapewnia również obsługę różnorodnych kart płatniczych, m.in. chipowych, magnetycznych i zbliżeniowych. Ponadto, urządzenie pozwoli na przyjmowanie płatności dokonywanych np. za pomocą telefonu czy smartwatcha.

Oprogramowanie Posnet Pospay

Ważnym ogniwem Posnet Pospay jest oprogramowanie tego urządzenia. Wspomnieliśmy już o nim przy okazji omawiania trybów pracy nowego kasoterminala, ale warto uszczegółowić te informacje. Okazuje się, iż „w obrębie” Pospay działają 2 kluczowe aplikacje. Pierwsza z nich, stworzona przez Posnet, jest odpowiedzialna za obsługę sprzedaży. Może pracować w trybie kasowym, bądź drukarkowym. W praktyce chodzi tutaj o zarządzanie prowadzonym handlem, czyli m.in. bazą PLU. Co ciekawe, Posnet zapowiedział, że aplikację sprzedażową będzie można nie tylko dostosować do specyfiki konkretnej branży, ale też aktualizować w trakcie użytkowania. Natomiast oprogramowanie płatnicze zostało dostarczone przez eService. Jak można przeczytać w materiałach udostępnionych na stronie poświęconej Pospay, ta aplikacja „jest odpowiedzialna za akceptację płatności kartami chipowymi, magnetycznymi i zbliżeniowymi oraz płatności za pomocą telefonu: Google Pay, Samsung Pay, Apple Pay oraz BLIK”.

Ile to będzie kosztowało?

Kasoterminal Posnet Pospay ma być sprzedawany i wdrażany przede wszystkim przez dealerów urządzeń fiskalnych. Jego dystrybucja rozpocznie się już w styczniu 2019 roku. Ponadto, oprócz kosztów zakupu samego Pospay, przy korzystaniu z terminala płatniczego i usług eService ma obowiązywać miesięczny abonament (podobnie jak przy wielu innych „instrumentach” do akceptowania e-płatności). Warto jednak przypomnieć, że spora grupa przedsiębiorców, którzy zdecydują się na zakup i wdrożenie kasoterminala Posnet, zyska też szansę skorzystania z programu wsparcia Polska Bezgotówkowa. Wtedy opłaty abonamentowe i koszty przyjmowania e-płatności nie będą naliczane przez 12 miesięcy (od momentu podpisania umowy z agentem rozliczeniowym).