W sierpniu 2022 roku polski producent technologii sprzedaży poinformował o tym, że jego topowa drukarka fiskalna online otrzymała nową homologację prezesa Głównego Urzędu Miar. I co najważniejsze, odświeżona wersja Novitus HD II Online zaoferuje jeszcze wyższą wydajność oraz dodatkowe funkcje.

Co dodatkowo oferuje nowe-stare urządzenie od Novitus?

Drukarki fiskalne z rodziny Novitus HD już od kilku lat są oferowane na polskim rynku technologii sprzedaży. A najnowsza odsłona tej serii urządzeń, czyli model HD II Online w wersji 2.0, jest już dostępna na stronie producenta. Zgodnie z zamieszczonymi tam informacjami, topowa drukarka fiskalna Novitus oferuje teraz dodatkowo m.in. zrealizowanie e-paragonu (za zgodą nabywcy i w sposób z nim ustalony) z równoczesnym pominięciem wydruku papierowego dowodu sprzedaży. To zmiana możliwa do wprowadzenia za sprawą przepisów, które weszły w życie już we wrześniu 2021 roku (nowego rozporządzenia technicznego). Urządzenie może również pracować w wybranym trybie – ogólnego zastosowania, aptecznym lub jako bileterka – co jest konfigurowane przez serwisanta podczas fiskalizacji. Co więcej, na stronie Novitus można przeczytać, że: „Zmieniliśmy także domyślne ustawienie portu komunikacyjnego z RS na USB, a w pudełku znajdziesz wysokiej klasy kabel USB”.

Rozwiązania doskonale znane użytkownikom Novitus HD II Online

W drukarce fiskalnej Novitus HD II Online w wersji 2.0 zastosowano też wiele rozwiązań, które są doskonale znane dotychczasowym użytkownikom urządzenia. Nowy-stary model od polskiego producenta posiada przede wszystkim kolorowy ekran TFT o wielkości 4,3”. Jego cechą charakterystyczną jest zaś możliwość wyświetlania nie tylko grafik, ale także filmów, np. animacji reklamowych. Ponadto, drukarka fiskalna HD II Online występuje w dwóch wariantach konstrukcyjnych – z ekranem standardowym (zintegrowanym, czyli tzw. chorągiewką) lub wolnostojącym. Urządzenie można więc dodatkowo dopasować do stanowiska obsługi klientów w firmie.

Warto również przypomnieć, że topowa drukarka fiskalna Novitus umożliwia obsługę nawet 1 000 000 pozycji towarowych, jest kompatybilna z wieloma popularnymi programami sprzedażowymi, wystawia różne dokumenty z prędkością aż 54 linii tekstu na sekundę oraz obsługuje rolkę papieru termicznego o szerokości 57 lub 80 mm (i długości aż 100 m). Co więcej, urządzenie pozwala na wybór sposobu transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas. Drukarka fiskalna Novitus HD II Online standardowo współpracuje z CRK przez Ethernet (LAN), ale można ją też wyposażyć w modem GSM lub moduł Wi-Fi. Po zastosowaniu któregoś z rozszerzeń dostępna będzie więc także bezprzewodowa łączność z serwerami Centralnego Repozytorium Kas.