Novitus postanowił ulepszyć drukarkę fiskalną, która i tak była powszechnie uznawana za bardzo udany produkt. Deon E to bowiem kompaktowy model z elektroniczną kopią paragonów, wydajnym mechanizmem termicznym oraz alfanumeryczną klawiaturą. Nowa wersja tego urządzenia, z „LAN” w nazwie, zyskała m.in. złącze komunikacyjne Ethernet. Co jeszcze zaoferuje premierowa drukarka marki Novitus?

Model Deon LAN E do złudzenia przypomina urządzenie, które dotychczas było dostarczane na rynek przez polskiego producenta technologii sprzedaży. Nowa drukarka fiskalna nadal wyróżnia się niewielkimi gabarytami, dzięki czemu stanowi ciekawą propozycję dla małych i średnich firm oraz działalności mobilnych. Novitus Deon LAN E wyróżnia się jednak wyższymi parametrami technicznymi – w szczególności możliwością obsługi znacznie większej bazy towarowej. W nowym modelu zastosowano też graficzne, czarno-białe ekrany oraz nowoczesny protokół komunikacyjny XML.

Nawet do bardzo dużego asortymentu!

Drukarka fiskalna Deon E może obsłużyć do 150 000 pozycji towarowych, które użytkownik skonfiguruje wcześniej w programie sprzedażowym. Biorąc pod uwagę fakt, z jak kompaktowym urządzeniem mamy do czynienia, to naprawdę dobry wynik. W przypadku Novitus Deon LAN E producent postanowił jednak zdecydowanie zwiększyć ten parametr. Nowa drukarka rejestrująca może współpracować nawet z 1 000 000 pozycji towarowych. Bez zmian pozostała za to maksymalna liczba znaków w nazwie produktu lub usługi. Podobnie jak w Deon E, na paragonie mogą się pojawić nazwy o długości do 40 znaków oraz 3 dodatkowe linie opisu.

Warto też zaznaczyć, że premierowa drukarka rejestrująca Novitus została wyposażona w nowoczesny protokół komunikacyjny XML. Dotychczas był on obecny w innym modelu polskiego producenta – HD E. Wspomniany protokół komunikacyjny sprawdza się m.in. w firmach tworzących webowe systemu sprzedaży.

Opcjonalne Wi-Fi lub Bluetooth

Oprócz zgodności z popularnymi programami sprzedażowym, drukarka fiskalna powinna też zapewniać płynne połączenie z różnymi komputerami – stacjonarnymi, laptopami, terminalami POS czy nawet tabletami. Pod tym względem model Deon LAN E z pewnością zasługuje na pochwałę. Już w standardowej konfiguracji użytkownik może wybrać spośród 3 portów komunikacyjnych: USB, RS-232 oraz przede wszystkim Ethernet. Drukarka Novitus sprawdzi się więc podczas pracy w firmowej sieci LAN. Dodatkowo, to urządzenie można wyposażyć w jeden z modułów do bezprzewodowej wymiany danych z innymi elementami systemu – Bluetooth lub Wi-Fi.

Mobilna drukarka z kopią elektroniczną

Deon LAN E to kolejna już w ofercie Novitus drukarka fiskalna z modułem elektronicznej kopii paragonów. Użytkownicy tego urządzenia nie będą więc musieli gromadzić wspomnianych danych w formie zadrukowanych rolek papieru termicznego. Ponadto, operator ma dostęp do dokumentacji zarówno z poziomu samej drukarki (z opcją wydruku), jak i przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego (z opcją przeglądania, wykonania backupu informacji oraz tworzenia raportów).

Osobną kwestią jest to, że w Novitus Deon LAN E zastosowano „inteligentny” mechanizm termiczny marki Fujitsu. Wspomniana technologia automatycznie zarządza „zagęszczeniem” wszystkich wydruków, co dodatkowo zwiększa oszczędność papieru, a w rezultacie – zmniejsza koszty eksploatacji. Co więcej, urządzenie szybko i cicho wystawia różnorodne dokumenty. Oprócz paragonów, mogą być to również raporty fiskalne czy faktury VAT.