Drukarka fiskalna Point to pierwsza od dłuższego czasu nowość w ofercie Novitus. Urządzenie polskiego producenta już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę swoją minimalistyczną konstrukcją oraz obszernym, kolorowym wyświetlaczem. I co najważniejsze, również we wnętrzu Novitus Point znajdziemy wiele przydatnych rozwiązań.

Obsługa e-paragonu fiskalnego i łączność z Centralnym Repozytorium Kas

W przypadku Novitus Point określenie „urządzenie z pełną funkcjonalnością online” nie jest ani trochę na wyrost. Ta drukarka fiskalna zapewnia przede wszystkim współpracę z Centralnym Repozytorium Kas, a do dyspozycji przedsiębiorcy są dwa sposoby takiej łączności – przez Ethernet (sieć LAN) lub Wi-Fi (sieć bezprzewodową). Ponadto, model Point został wyposażony w pamięć chronioną, czyli rozwiązanie technologiczne, dzięki któremu kopie wystawianych dokumentów (m.in. wydawanych paragonów) są zapisywane automatycznie, w formie elektronicznej. Na tym jednak nie koniec.

Po pierwsze, drukarka fiskalna online od Novitus obsługuje protokół komunikacyjny ECR-EFT, co pozwala na jej łatwe zintegrowanie z wieloma terminalami do kart płatniczych. Po drugie, urządzenie zapewnia zrealizowanie paragonu w formie elektronicznej, a także udostępnienie cyfrowego dowodu sprzedaży np. za pośrednictwem HUB-u wdrożonego przez Ministerstwo Finansów. Dzięki temu klient, który zgodzi się na wydanie dokumentu w takiej formie, będzie mógł go odebrać na swoim urządzeniu mobilnym (w aplikacji e-Paragony).

 

Różne wersje kolorystyczne i opcjonalny, wolnostojący ekran klienta

Konstrukcja i szeroko pojęta jakość wykonania to niewątpliwe atuty drukarki fiskalnej Novitus Point. Urządzenie polskiej marki charakteryzuje się przede wszystkim eleganckim wzornictwem i niewielkimi gabarytami, a dzięki obudowie w kształcie sześcianu można je ustawić na stanowisku obsługi w niemal dowolnej pozycji. Co więcej, drukarka fiskalna od Novitus jest dostępna w dwóch różnych wariantach kolorystycznych. Wygląd modelu Point można więc dopasować np. do innych urządzeń wykorzystywanych w miejscu pracy, barw kojarzonych z daną działalnością gospodarczą lub po prostu do indywidualnych preferencji użytkownika.

W przypadku tej drukarki rejestrującej na uwagę zasługują też zastosowane w niej ekrany. Nie bez powodu pojawiła się tu liczba mnoga, gdyż Novitus Point można wdrożyć w konfiguracji z dodatkowym, wolnostojącym wyświetlaczem dla klientów. Z kolei ekran standardowy, czyli ten wbudowany, wyróżnia się nie tylko dużą powierzchnią, ale także opcją regulacji stopnia pochylenia. I co najważniejsze, zapewnia on wyświetlanie wielu komunikatów dotyczących przebiegu każdej transakcji.

Drukarki fiskalne Novitus Point - wersje kolorystyczne

Novitus Point i praca w systemie sprzedaży

Wdrożenie Novitus Point w firmowym rozwiązaniu systemowym to tak naprawdę żadne wyzwanie. Ta drukarka fiskalna online jest bowiem kompatybilna z wieloma popularnymi programami dla biznesu, m.in. ze sprzedażowymi i sprzedażowo-magazynowymi, służącymi do obsługi lokalu gastronomicznego czy zapewniającymi wszechstronne zarządzanie obiektem hotelowym. Ponadto, dzięki temu, że Novitus Point posiada kilka interfejsów komunikacyjnych, użytkownik może wybrać sposób współpracy z komputerem (np. terminalem komputerowym typu POS) oraz podłączyć do swojej drukarki fiskalnej m.in. szufladę na pieniądze. Innymi słowy, urządzenie polskiej marki z łatwością odnajdzie się w wielu różnorodnych działalnościach gospodarczych.

 

Nowoczesna technologia wydruku

Kolejnym wyróżnikiem Novitus Point jest nowoczesna, prosta w obsłudze i funkcjonalna technologia wydruku. Urządzenie zostało wyposażone w wysokiej klasy mechanizm termiczny, który błyskawicznie drukuje różnego rodzaju dokumenty (m.in. paragony fiskalne, faktury VAT, wydruki niefiskalne) – z prędkością do 58 linii tekstu na sekundę. A to nie jedyne udogodnienie dla użytkownika Novitus Point. Prezentowana drukarka rejestrująca gwarantuje także łatwy montaż rolki papieru termicznego oraz obsługę nośników o różnej szerokości – 57 lub 80 mm (dwie opcje do wyboru). Co więcej, urządzenie marki Novitus posiada wbudowany obcinacz. Model Point zapewnia więc szybkie wydawanie estetycznie odciętych dokumentów.

 

Zgodnie z zapewnieniami polskiego producenta, nowa drukarka fiskalna już wkrótce pojawi się w oficjalnej sprzedaży.