Kolektory danych stanowią nieodłączny element wielu rozwiązań systemowych. Korzysta się z nich już nie tylko w zakładach przemysłowych czy firmach zajmujących się logistyką, ale także w różnego typu placówkach handlowych, np. hurtowniach, dyskontach oraz sklepach z elektroniką. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń tego typu są zaś kolektory danych Honeywell. Czym urządzenia od tego producenta zaskarbiły sobie uznanie przedsiębiorców z niemal każdego zakątka świata?

Duża moc obliczeniowa w połączeniu z praktycznym oprogramowaniem

Współczesne kolektory są urządzeniami wykorzystywanymi zarówno do rejestrowania danych, jak i późniejszego ich przetwarzania oraz przesyłania. W związku z tym, muszą one zapewniać nie tylko sprawne identyfikowanie kodów kreskowych, ale także odpowiednią moc obliczeniową, która zagwarantuje szybkie zarządzanie zgromadzonymi plikami. Dlatego już na samym początku warto podkreślić, że cechą charakterystyczną kolektorów danych od Honeywell jest bez wątpienia wysoka wydajność. Modele tego producenta posiadają bowiem bardzo mocne podzespoły, np. procesory Qualcomm Snapdragon. Co więcej, omawiane technologie auto id działają w środowisku programowym Android, a więc doskonale znanym użytkownikom dzisiejszych smartfonów i tabletów. Dzięki temu nie tylko są proste w obsłudze, ale także zapewniają dostęp do szerokiego wyboru aplikacji na urządzenia mobilne.

Kolektory danych Honeywell są gotowe na pracę w trudniejszych warunkach

Kolektory danych marki Honeywell, jak na urządzenia przenośne przystało, charakteryzują się stosunkowo niewielką masą oraz niedużymi gabarytami. Dzięki temu zapewniają wygodne wykonywanie obowiązków przez pracowników mobilnych – także tych wykonujących swoje obowiązki poza siedzibą przedsiębiorstwa. Jednak kompaktowa konstrukcja nie jest jedyną zaletą rozwiązań auto id od tego producenta. W codziennej pracy istotne okazuje się również to, że kolektory danych Honeywell wyróżniają się zwiększoną wytrzymałością na działanie w trudniejszych warunkach eksploatacji. Omawiane urządzenia gwarantują więc zarówno wysoką niewrażliwość na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (pyłu, kurzu, cieczy), jak i odporność na uszkodzenia mechaniczne czy nawet funkcjonowanie w ujemnych temperaturach.

Kolektory danych Honeywell - model ScanPal EDA5s
Kolektor danych Honeywell ScanPal EDA5s

Pozyskiwanie i transmitowanie danych na najwyższym poziomie

W przypadku technologii auto id marki Honeywell trudno nie wspomnieć o możliwościach związanych z pozyskiwaniem oraz transmitowaniem danych. Tym bardziej, że kolektory od tego producenta oferują wiele praktycznych funkcji i wysokie parametry techniczne. Wystarczy wspomnieć o tym, że omawiane urządzenia posiadają nowoczesne moduły skanujące (co ważne, tworzone przez samo Honeywell), które umożliwiają niezwykle skuteczne odczytywanie kodów kreskowych 1D i 2D. Dotyczy to nawet symboli o nieco gorszej jakości, np. zabrudzonych, uszkodzonych lub o niskim kontraście. Natomiast w kontekście przesyłania danych, a więc współpracy z resztą rozwiązania systemowego dla firmy, warto podkreślić, że kolektory tej marki obsługują najpopularniejsze interfejsy komunikacyjne, m.in. łączność przez Wi-Fi, Bluetooth i USB. Ponadto, wiele modeli jest dostępnych w konfiguracji z łącznością GSM. Dzięki temu pracownicy firmy mogą z nich korzystać dosłownie w taki sam sposób, jak z telefonu komórkowego.