Tym razem przyjrzymy się bliżej kasie fiskalnej all-in-one, która zadebiutowała na polskim rynku jeszcze pod koniec 2023 roku. Mowa, rzecz jasna, o Posnet Evo, czyli urządzeniu wyposażonym m.in. w kolorowy ekran dotykowy, wydajne podzespoły oraz różnego rodzaju interfejsy komunikacyjne. Duża funkcjonalność to zresztą nie jedyna zaleta tej kasy fiskalnej. Model Evo wyróżnia się też np. kompaktowymi gabarytami.

Wybór aplikacji sprzedażowej i technologia NFC

W przypadku Posnet Evo określenie „all-in-one” nie dotyczy wyłącznie tego, że urządzenie posiada wbudowany ekran dotykowy o przekątnej wynoszącej 5,5”. Ta kasa fiskalna od polskiego producenta rozwiązań dla handlu i usług zapewnia również wybór aplikacji, która będzie służyła do zarządzania sprzedażą. Warianty są tutaj konkretnie dwa – podstawowe oprogramowanie POS-UP lub program GoPOS, posiadający wiele zaawansowanych opcji, w tym rozwiązania chmurowe. Co więcej, model Evo został wyposażony w technologię NFC, która oferuje m.in. akceptowanie transakcji bezgotówkowych (zbliżeniowych). Innymi słowy, urządzenie od Posnet wyróżnia się kompleksowym podejściem do prowadzenia sprzedaży.

Tym bardziej na pochwałę zasługuje fakt, że mowa o naprawdę małej i stosunkowo lekkiej kasie fiskalnej. Wymiary modelu Evo wynoszą zaledwie 94 x 62 x 230 mm, a jego waga to jedynie 0,7 kg. Jeśli dodamy do tego, że rozwiązanie od Posnet posiada wydajny akumulator o pojemności 5 000 mAh, otrzymamy urządzenie przygotowane do pracy zarówno punktach handlowych lub usługowych, jak i w działalnościach mobilnych.

 

Posnet Evo może współpracować z innymi elementami systemu sprzedaży

W kontekście Posnet Evo warto też wspomnieć o współpracy z innymi elementami systemu. Ta kasa fiskalna all-in-one może bowiem stanowić centralnym punkt bardziej rozbudowanego rozwiązania sprzedażowego dla firmy. Do modelu Evo da się z łatwością podłączyć m.in. czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną, terminal płatniczy, drukarkę bonową oraz szufladę na pieniądze. Kasa rejestrująca marki Posnet obsługuje bowiem kilka najpopularniejszych interfejsów komunikacyjnych, w tym współpracę przez USB, Bluetooth, Wi-Fi i Ethernet. Na uwagę zasługuje też fakt, że Evo gwarantuje zaprogramowanie nawet 250 000 produktów lub usług. Mowa więc o nowoczesnym urządzeniu fiskalnym, które sprawdzi się doskonale w przypadku firm oferujących bardzo rozbudowany asortyment.

Kasa fiskalna Posnet Evo

Wydajne podzespoły i prosty w obsłudze mechanizm drukujący

Bogata funkcjonalność nie miałaby wielkiego znaczenia, gdyby nie to, że w przypadku Posnet Evo zadbano również o płynne działanie nawet przy większych obciążeniach. W tym urządzeniu od polskiego producenta technologii sprzedaży znajdziemy bardzo mocne podzespoły, m.in. czterordzeniowy procesor Cortex A53 (o taktowaniu 2.0 GHz), 32 GB pamięci Flash oraz 2 GB pamięci RAM. Wszystko to sprawia, że Posnet Evo zapewnia po prostu szybkie i niezawodne rejestrowanie sprzedaży oraz wykonywanie innych czynności, które wiążą się z prowadzeniem ewidencji. Ponadto, kasa polskiej marki posiada wytrzymały mechanizm drukujący typu drop-in, który gwarantuje łatwy montaż rolki papieru termicznego (na zasadzie „wrzuć i pracuj”). A przy zastosowaniu Posnet Evo można też szybko wystawiać różnego typu dokumenty – zarówno paragony czy raporty fiskalne, jak i faktury VAT dla kontrahentów.

 

Evo to także model z funkcjami kasy fiskalnej online

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że Posnet Evo jest kasą fiskalną all-in-one z funkcjami online. Innymi słowy, urządzenie gwarantuje nie tylko przekazywanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas (przez Ethernet lub Wi-Fi), ale także przechowywanie ważnej dokumentacji (np. kopii wystawianych dokumentów) w pamięci chronionej oraz ustandaryzowaną współpracę z terminalami do kart płatniczych. A na tym nie koniec. Model Evo spełnia również wymagania techniczne w zakresie realizowania e-paragonów fiskalnych. Urządzenie marki Posnet pozwoli na wystawianie i wysyłanie cyfrowych dokumentów po tym, jak zostanie zintegrowane z oprogramowaniem służącym do ich dystrybucji.