Przedsiębiorcy poszukujący weryfikatora cen do sklepu mają obecnie do wyboru wiele różnorodnych modeli. A wśród tych najbardziej zaawansowanych sprawdzarek, zapewniających szereg możliwości multimedialnych oraz interaktywnych, dostępny jest m.in. Newland NQuire 751. Co konkretnie zyskamy, jeśli zdecydujemy się na jego wdrożenie w sklepie?

Duża wydajność i praktyczne aplikacje systemu Android

O tym, że Newland NQuire 751 jest zaawansowaną sprawdzarką cen dla sklepu, świadczą m.in. wydajne podzespoły, które zastosowano we wspomnianym urządzeniu. W szczególności na uwagę zasługuje czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, a także pamięć operacyjna – o wartości 2 GB – oraz pamięć Flash, pozwalająca przechować 8 GB danych. Warto w tym momencie dodać, że model NQuire 751 obsługuje karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Weryfikator cen marki Newland oferuje więc łatwe rozbudowanie „miejsca” na przechowywanie danych.

Osobną kwestią jest system operacyjny, pod kontrolą którego działa prezentowane urządzenie auto id. W przypadku sprawdzarki NQuire 751 mowa bowiem o oprogramowaniu Android (w wersji 7.1), czyli o rozwiązaniu doskonale znanym użytkownikom różnego rodzaju urządzeń mobilnych (m.in. smartfonów oraz tabletów). Zaletą wspomnianego systemu jest nie tylko jego stabilne działanie, ale także fakt, że zapewnia on dostęp do szerokiego wyboru aplikacji. Co więcej, obsługa sprawdzarki cen z takim oprogramowaniem nie będzie wymagała skomplikowanych szkoleń.

 

Odczyt danych i możliwości interaktywne urządzenia

Szybkie weryfikowanie cen produktów to podstawowa funkcjonalność Newland NQuire 751. Wszystko za sprawą tego, że ta sprawdzarka została wyposażona w wielokierunkowy mechanizm skanujący, który gwarantuje szybkie i skuteczne odczytywanie różnego rodzaju kodów kreskowych – zarówno symboli typu 1D, jak i 2D. Dodatkowym udogodnieniem dla klientów jest zaś „położenie” wspomnianego modułu Area Imager. Został on ustawiony pod kątem 20°, pozwalającym na wygodne odczytywanie kodów kreskowych. Co więcej, model NQuire 751 obsługuje nie tylko symbole umieszczone np. na opakowaniach produktów czy etykietach, ale także te wyświetlane na ekranach innych urządzeń (w szczególności smartfonów).

W przypadku weryfikatora cen NQuire można jednak liczyć na znacznie bardziej zaawansowaną funkcjonalność. To zasługa 7-calowego, pojemnościowego panelu dotykowego, który działa w rozdzielczości 1 200 x 800 pikseli oraz zapewnia zwiększoną wytrzymałość na intensywną eksploatację (np. zarysowania). I co najważniejsze, jego obecność sprawia, że model NQuire 751 nie tylko może wyświetlać różnego rodzaju treści multimedialne (nawet animacje reklamowe), ale także jest rozwiązaniem w pełni interaktywnym. Przykładowo: klienci korzystający z tego urządzenia mogą w prosty sposób zapoznać się z całymi katalogami oferowanych produktów lub szybko sprawdzić obowiązujące aktualnie promocje.

 

Wdrożenie Newland NQuire 751

W kontekście wdrożenia Newland NQuire 751 w placówce handlowej istotne są dwa zagadnienia. Po pierwsze, urządzenie można na różne sposoby połączyć z resztą rozwiązania systemowego, które funkcjonuje w danym sklepie. Model NQuire 751 obsługuje bowiem kilka popularnych interfejsów komunikacyjnych: USB, Wi-Fi, Bluetooth oraz Ethernet. Na uwagę zasługuje m.in. ostatni ze wspomnianych standardów łączności. A konkretnie oferowane przez niego rozwiązanie typu PoE (Power over Ethernet), dzięki któremu sprawdzarka Newland może być zasilana za pośrednictwem portu komunikacyjnego LAN. W rezultacie, przy wdrożeniu modelu NQuire 751 można np. ograniczyć liczbę przewodów na stanowisku pracy.

Po drugie, z punktu widzenia instalacji urządzenia w sklepie niezwykle ważny jest jego montaż w miejscu pracy. A w tym kontekście warto podkreślić, że weryfikator cen od Newland da się powiesić na uchwycie zgodnym z popularnym standardem VESA75. Innymi słowy, w prosty sposób zamontować na ścianie, regale czy półce. Ponadto, omawiane urządzenie charakteryzuje się niewielką oraz smukłą obudową, co w jeszcze większym stopniu ułatwia jego przymocowanie w wybranym miejscu.