Przez kilkanaście ostatnich miesięcy przepisy w sprawie wirtualnych kas fiskalnych nie znajdowały przełożenia na rzeczywistość. Co prawda weszły w życie pod koniec maja 2020 roku, ale żaden z uznanych producentów technologii sprzedaży nie wprowadził jeszcze takiego rozwiązania do swojej oferty. W najbliższej przyszłości sytuacja ma się jednak zmienić i to za sprawą iPOS – marki słynącej z kasoterminali fiskalnych.

Połączenie kasy wirtualnej, terminala płatniczego i aplikacji sprzedażowej

Na stronie internetowej wspomnianego producenta są już dostępne pierwsze informacje na temat iPOS Pocket. A wynika z nich, że nowe rozwiązanie technologiczne tej marki to „kasoterminal, który jest wirtualną kasą, terminalem płatniczym i systemem sprzedażowym w jednym”. Co więcej, iPOS Pocket ma znaleźć zastosowanie np. w restauracji, kawiarni, barze czy innego typu placówce gastronomicznej. A wynika to przede wszystkim z tego, że funkcjonujące w Polsce przepisy dopuszczają używanie wirtualnych kas fiskalnych m.in. we wspomnianych działalnościach gospodarczych.

Warto też wspomnieć, że iPOS Pocket zaoferuje obsługę za pomocą kolorowego ekranu dotykowego i autorskiej aplikacji sprzedażowo-płatniczej. Ponadto, urządzenie będzie wyposażone w mechanizm drukujący (służący m.in. do wystawiania paragonów fiskalnych, faktur VAT i potwierdzeń transakcji bezgotówkowych) oraz zaoferuje opcjonalną rozbudowę o czytnik kodów kreskowych.

Funkcjonalna, mobilna technologia sprzedaży

iPOS Pocket, zgodnie ze swoją nazwą, ma być kieszonkową technologią sprzedaży. Dzięki temu wirtualna kasa fiskalna, zainstalowana na lekkim i poręcznym terminalu płatniczym, sprawdzi się zarówno w różnego rodzaju placówkach stacjonarnych, jak i w działalnościach mobilnych. iPOS Pocket będzie też obsługiwał łączność bezprzewodową przez GSM, co okaże się istotne m.in. przy przesyłaniu danych do Centralnego Repozytorium Kas. Ponadto, nowe urządzenie (wraz z zainstalowaną kasą wirtualną) będzie mogło funkcjonować w firmie albo całkowicie samodzielnie, albo w połączeniu z innymi kasoterminalami tego producenta (Smart lub Smart+). Model Pocket sprawdzi się bowiem także przy pracy mobilnego kelnera lub dostawcy.

Dostęp do aplikacji iPOS Web

Jednym z atutów rozwiązań sprzedażowych od iPOS jest dostęp do autorskiej platformy internetowej. iPOS Web, bo o tym oprogramowaniu mowa, pozwala m.in. na zdalne zarządzanie biznesem, definiowanie pozycji towarowych oraz tworzenie przydatnych raportów i analiz. Co ważne, wszystko odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej, więc użytkownik może skorzystać z omawianej aplikacji przy zastosowaniu różnych urządzeń, np. laptopa, tabletu lub smartfona. Oprogramowanie iPOS Web da się też dostosować do potrzeb swojej firmy, wybierając jeden z dostępnych planów taryfowych (istnieje również opcja zmiany abonamentu na wyższy lub niższy już w trakcie stosowania całego rozwiązania sprzedażowego).

A dlaczego w ogóle o tym wspominamy? To proste – kasa wirtualna iPOS Pocket, poza swoją rozbudowaną funkcjonalnością, zapewni także dostęp do rozbudowanej aplikacji polskiego producenta technologii sprzedaży. Co więcej, nowy kasoterminal, wraz z zainstalowaną kasą w postaci oprogramowania, będzie można albo kupić na własność, albo wynająć. Wszystkie szczegóły i ceny są już dostępne na stronie internetowej producenta.