Wagi elektroniczne, które są wyposażone we wbudowany mechanizm drukujący, to częsty widok m.in. w średniej wielkości i dużych placówkach handlowych (zwłaszcza w marketach i supermarketach). W wielu przypadkach urządzenia tego typu posiadają też mniejszy bądź większy panel dotykowy. A jak w praktyce sprawdza się takie rozwiązanie technologiczne? Dobrym przykładem wagi etykietującej, która pozwoli odpowiedzieć na to pytanie, jest Dibal D-955DB.

Zacznijmy od podstaw, czyli od pomiarów masy

Każda waga elektroniczna – zarówno ta prostsza, jak i bardziej zaawansowana – będzie służyła przede wszystkim do wykonywania pomiarów masy. Jak te parametry przedstawiają się w przypadku multimedialnego urządzenia od Dibal? W modelu D-955DB zastosowano dwuzakresowy tryb pracy, który zapewnia precyzyjną obsługę nie tylko lżejszych, ale także cięższych elementów asortymentu. A konkretnie, urządzenie waży towary o masie do 6 kg z dokładnością do 2 g, natomiast od 6 do 15 kg – z dokładnością do 5 g. Mowa więc o uniwersalnej funkcjonalności, która występuje w wielu współczesnych wagach elektronicznych. Warto też dodać, że Dibal D-955DB posiada szalkę o wymiarach 360 x 280 mm oraz oferuje działanie m.in. w trybie samoobsługowym (urządzenie jest wtedy używane przez klientów sklepu).

Panel dotykowy operatora i dodatkowy wyświetlacz dla klientów

Centralnym elementem wagi elektronicznej Dibal D-955DB jest kolorowy panel dotykowy o wielkości 12,1”. Można więc założyć, że ekran tego urządzenia zapewnia niezwykle intuicyjne wykonywanie czynności związanych z pomiarami masy. Graficzny interfejs w modelu D-955DB to też z pewnością znacznie nowocześniejsze rozwiązanie, niż waga wyposażona w „tradycyjną” klawiaturę mechaniczną.

Dibal D-955DB

Ponadto, urządzenie marki Dibal posiada także dodatkowy wyświetlacz dla klientów, który występuje w różnych wariantach – o wielkości 7” lub 12,1”. Rozwiązanie tego typu zapewnia więc skuteczne informowanie nabywców o całym przebiegu obsługi. Co więcej, dodatkowy ekran modelu D-955DB można wykorzystać do wyświetlania treści reklamowych dla klientów, np. komunikatów z produktami, które są obecnie dostępne w promocyjnych cenach.

Drukowanie etykiet za pomocą wagi Dibal

Waga Dibal D-955DB została wyposażona w mechanizm drukujący, który umożliwia sprawne wystawianie informacji na temat sprzedawanych produktów. Urządzenie może wykorzystywać do tego nie tylko rolki z etykietami (o różnych wymiarach), ale także papier termiczny lub termiczny samoprzylepny. Model D-955DB sprawdzi się więc przy wykonywaniu różnych obowiązków w przedsiębiorstwie. Tym bardziej, że dołączony jest do niego program Dibal DFS, który pozwala na łatwe projektowanie i modyfikowanie wzorów wydruku. Tych z kolei może być łącznie nawet 60 – 20 zaprogramowanych fabrycznie i 40 zdefiniowanych przez użytkownika. Co więcej, mechanizm drukujący tego urządzenia pracuje w rozdzielczości 203 dpi. Jest to więc wartość, która zapewnia wystawianie czytelnych informacji na temat ważonych towarów.

Jak D-955DB pracuje w firmowym systemie sprzedaży?

Ostatnią kwestią, o której warto wspomnieć w kontekście wagi etykietującej Dibal D-955DB, jest praca w rozwiązaniu systemowym dla firmy. To urządzenie standardowo posiada 2 porty komunikacyjne – wejście Ethernet, które zapewnia łączność w sieci LAN, oraz RS-232, służące do podłączenia czytnika kodów kreskowych. Ponadto, model D-955DB można rozbudować o zewnętrzny moduł Wi-Fi. Dzięki temu waga etykietująca Dibal zaoferuje także bezprzewodową łączność z innymi elementami rozwiązania systemowego. A to nadal nie wszystkie atuty omawianego urządzenia. Zapewnia ono bowiem obsługę bazy towarowej, w której można zaprogramować nawet 10 000 produktów – wraz z precyzyjnymi nazwami i szczegółowymi opisami.

 

Jak widać, multimedialna waga etykietująca D-955DB to niezwykle wszechstronne urządzenie, które można dodatkowo dostosować do potrzeb konkretnej placówki handlowej. W związku z tym, omówiona technologia marki Dibal w kompleksowy sposób zautomatyzuje procesy towarzyszące prowadzeniu sprzedaży towarów ważonych.