W 2019 roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. Jak można przeczytać na stronie akcji, środki zebrane w tegorocznej edycji WOŚP zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, przeznaczonego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bierze udział m.in. Elzab, czyli polski producent urządzeń fiskalnych.

Licytacje na rzecz WOŚP

Przedstawiciele Elzab poinformowali niedawno o tym, że w 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można licytować 3 urządzenia fiskalne tej marki. Na organizowane w tym roku aukcje charytatywne trafiły 2 kasy rejestrujące polskiego producenta – K10 i Sigma – oraz drukarka apteczna Mera FE+ FV. Wszystkie 3 modele od Elzab wyróżniają się m.in. tym, że posiadają logo 27. finału WOŚP. W licytacjach wspomnianych urządzeń fiskalnych można wziąć udział na tej stronie internetowej.

Co ciekawe, zwycięzca każdej aukcji otrzyma również oryginalny, limitowany kalendarz Elzab na 2019 rok (z podpisami pracowników polskiego producenta). Nietrudno też zgadnąć, że środki uzyskane podczas wszystkich licytacji zostaną przeznaczone na cele tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Co oferują urządzenia dostępne na aukcjach?

Przy okazji warto wspomnieć o tym, co oferują urządzenia rejestrujące marki Elzab, które są dostępne na tegorocznych aukcjach charytatywnych WOŚP. K10 to jedna z najpopularniejszych, mobilnych kas fiskalnych na polskim rynku. Model wyposażony m.in. w kolorowy panel dotykowy i elektroniczną kopię paragonów. Z kolei Sigma jest zaliczana do tzw. kas systemowych. W tym urządzeniu do dyspozycji jest nie tylko „część fiskalna”, ale też wbudowany tablet z obszernym ekranem dotykowym oraz oprogramowanie sprzedażowe. Natomiast ostatni z modeli – Mera FE+ FV – to drukarka fiskalna dla aptek, hurtowni farmaceutycznych lub sklepów zdrowotno-kosmetycznych. Jej atutem jest m.in. opcja wystawiania paragonów za kupione leki z uwzględnieniem refundacji.